Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

ovako.moja stara vektra troši D2. punim tako što sipam dok pištolj ne cakne, poništim brojač i vozim 300 do 800 km pa ponovo punim. potrošnja je 4,5 do 5 na otvorenom mahom u petoj, mešovito 5,5 do 6. pre neki dan sam sipao posle 300 km na OMV u ćelijama (skretanje za valjevo) ispalo je da sam potrošio 6,8. sumnjam na pumpu, ne na potrošenu naftu iz rezervoara. zna li ko nešto o toj OMV? mehaničar mi reče pre neki dan da on u svoj kombi sipa D2 na knez petrolu. ima li ko iskustvo o tome?
može da im se zadesi loše gorivo ponekad, ali u 99% mog iskustva korektno autentično OMV gorivo
Link to comment
Сипао V Power Diesel о трошку добрих људи. Дакле, невероватно је колико је мотор тиши са том Шеловом мађијом. Скупо, ал риспект масиван.
v power diesel na mom vozilu uvek po defaultu daje tacno onoliko nizu potrosnju kolika je razlika u ceni u njegovu korist (12-15% otprilike), znacajno tisi rad motora a na starom VW 1.9TDI je imao za efekat cak i povecanje maksimalne brzine sa 185 na 195km/h iz cega izvodim zakljucak o povecanju efektivne snage motora. sem tog poslednjeg, sto nemam mogucnosti da isprobam zbog blokade motora u 6. brzini, sve ostalo je isto i na opelovom (fiatovom) 1.9 CDTI motoru. zakljucak je da se na ovo MORA voziti i da ekonomska (ne)racunica zbog skuplje cene goriva pada na realnim efektima - manjoj potrosnji i manjem raubovanju motora. slicno vazi i za analogne vrste goriva (BP ima nesto slicno) mada je shell v-power najzegziji od svih tih nasviranih pa ga i ja uvek trazim. Edited by gazza1
Link to comment

I ja sipam taj power diesel. Potrošnju sam spustio na 3µl/100km, motor se ne čuje, efektivna snaga motora je toliko skočila da mogu da vozim u trećoj kad smo oboje u kolima a čak ni na uzbrdicama ne moram da zovem auto-moto savez.Bez zezanja, razlika u ceni je smešna u odnosu na vaskoliko poboljšanje.

Link to comment
u austriji kad sam poslednji put kupovao normalan dizel je bio 1.05 a ovaj 1.18, kod grka je 1.35 a slicno je i u nemackoj i italijiko bi to prodavao ovde i kome
Pa vidi, zasto ne bi, ovde je i obican vec tu negde.
Link to comment

Ima V Powera i u Madjarskoj. Primetih da mi je spustio potrosnju za nekih 0.3L/100 km, te s obzirom da sam presao oko 700 km sa npunim rezervoarom ispade da sam nesto jace od 2 litre ustedeo, ili oko 3 Evra ako se ne varam. Kad uzmem u obzir koliko su me odrali za cenu (bio oko 415 forinti valjda dok je ED na par km daljem MOLu bio 360) a potom i za kursnu razliku jer nisam imao forinte - prokleo sam svoju odluku da "pocastim" motor turom Courvoisier-a kad cu nastaviti da ga upropascavam vinjakom u hektolitrima. Inace oko 20e sam izgubio na kursnoj razlici jer su mi obracunali 230 forinti po evru umesto 280 valjda koliko je tada bio kurs. Zato savet ko sipa u Madjarskoj neka se snadje i nabavi forinte nekako (mada verujem i da nisu bas sve pumpadzije lopine i tamo).

Link to comment

kud ćeš biciklom na rusiju :isuse: :lol:u đarma nikad ali nikad ne sipate gorivo... sem ako nije debela rezerva...toliko vas upropaste kursnom razlikom, da je to otišlo korak dalje od ozloglašene mol menjačnice na šidu

Link to comment
kud ćeš biciklom na rusiju :isuse: :lol:u đarma nikad ali nikad ne sipate gorivo... sem ako nije debela rezerva...toliko vas upropaste kursnom razlikom, da je to otišlo korak dalje od ozloglašene mol menjačnice na šidu
+1 Mene ojadise pre par godina, kad poslusah mog bistrog kuma da ne sipam ovde nego u Madjarskoj
Link to comment

Ja kretencina nisam razmenio evre na granici. Mozda zato sto su nas drkali i trkeljilsali mi auto sat vremena, te sam zaboravio kako se zovem, a ne da kupujem govnjive forinte

Link to comment
karticom ti opet uzmu proviziju, a forintama ako plaćaš sve kul, premda je opet značajno skuplje gorivo nego kod nas
Kako ti karticom uzmu proviziju?Na Molu gas 69.50, pitam pumpadžiju otkud to kaže rat. Nek potraje...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...