Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo je i meni palo na pamet, al me mrzelo da pisem. Moguce da Amerikanci sa foruma imaju generalno lose misljenje o novijim srpskim imigrantima bas iz razloga sto dobar deo njih zabole za bilo kakav americki san i melting pot i te fore, nisu dosli zbog toga. Jednostavno ih to ne zanima, tu su otprilike zato jer im je lakse da budu tu nego bilo gde drugde. Sto je tuzno i nije opravdanje, ali mozda jeste deo objasnjenja.
Ne.Ja nisam napisao ovo što je Mei napisala, ali sam toga savršeno svestan. Sve što sam napisao važi za ljude koji su došli iz Srbije - to jest populaciju koja je ovde svojim izborom a ne zato što su ratovima izgubili sve što su imali pa su došli u Ameriku kao izbeglice. Prema Srbima iz Bosne i Hrvatske imam drugačiji aršin nego prema Srbima iz Srbije, i uopšte im ne zameram ako se drže onoga što dobro poznaju kao pijan plota. Edited by ObiW
Link to comment
Radije nego da trollujem busovu spektakularnu temu o Lisabonu, evo dela nj. poruke ovde:Pitanje u boldu (za rasejana: masnim slovima) - kako 1 Srbin to izgleda?Nedavno mi je na (hvala bobu, bivsem) poslu neko rekao: "You have a Serbian head!" Posle je probao da me davi o fudbalu, a verovatno je otisao neuveren da sam 1 Srbin, posto nisam bio cuo ni za tog vrazijeg Krasica (onda). Posle sam se dugo gledao u ogledalu, sto inace izbegavam po svaku cenu, i nisam uspeo da nadjem nista sto bi me razlikovalo od generalne populacije 1 Melburna...Kako izgleda Srbin, kakva je to 1 srpska glava?
generalizacije ne bi trebalo da cude - ili barem ja polazim od sebe. kad vidim jeljcina, vidim tipicnu rusku njusku, da mu dodam plave kikice i oduzmem par decenija, eto ane kurnjikove. slicnosti ne ukidaju razlike medju pojedincima, jel, premda nesto mislim da su regionalne slicnosti, tj tipovi, lakse odrziv koncept no nacionalne. (cesto) slavonac i vojvodjanin izgledaju drugojacije no dinarac i suva crnogorska baba. o zutim zubima i namrstenosti srba u dijaspori pojma neam, al znam da bih za setaca kroz centar bgd, ako je u crnoj koznoj jakni db kroja i cesare paciotti cipelama, pomislila da je crnogorac.
Link to comment
al znam da bih za setaca kroz centar bgd, ako je u crnoj koznoj jakni db kroja i cesare paciotti cipelama, pomislila da je crnogorac.
a da ti pridje u bolnici, odeven u nebo plavu pidzamu, sav u flasterima i pita jel mala, imash li ti muza? :lolol:
Link to comment
Scepin post koji je zapoceo ovu diskusiju je sasvim OK. Nesto kao ovo:Jedino je scepa bio malo grublji.
Filipenko nije gej. On kao hetero priča o svojim utiscima o homoseksualcima koje je imao priliku da upozna.Sćepa sa druge strane u srpskoj emigraciji priča kao emigrant Srbin, ako sam dobro razumeo.Eto, meni se čini dakle da to nije isto, mada mi se ne piše traktat na tu temu.
Link to comment
Ali ja to nisam rekao, dragi dječače. :)
Ok mozda te nisam razumeo. Ali mi onda pojasni te na kakve distribucije mislis?Jer meni iskreno na pamet padaju na pamet samo distribucije ukojoj su crnci pri vrhu u kosarci i atletici, indusi su tu pri vrhu u matematici, a rusi po opijanju. Pa se onda sve to sabere i boduje ko u visheboju i onda se dobija neka konacna rang lista gde smo mi pri dnu. Edited by pavllle
Link to comment
I dalje mi nije jasno, kojim dijelom mojih postova zasluzujem da mi se stavi etiketa borca za nacionalni ponos ili nesto slicno?
Kao što vidiš po odgovorima (?), nema Ti tu šta da se pitaš, jedno srBstvo Ti je učitano i šlus.
Hocu da kazem da je nacionalna pripadnost sticaj okolnosti.
1 mi grcki zubar Yorgos/dobro nije mu to ime/ predlozi da odem u grcku pravoslavnu jerbo se tamo okupljaju i ostali srbi. odem, popricam sa ocem; sta ima oce, ljubim ruke itd. moramo da se organizujemo&finansijski pomognemo, kaze otac. ok, oce, nema problema
:lol:
a da ti pridje u bolnici, odeven u nebo plavu pidzamu, sav u flasterima i pita jel mala, imash li ti muza? :lolol:
:o :lol: :lol:
Link to comment
Filipenko nije gej. On kao hetero priča o svojim utiscima o homoseksualcima koje je imao priliku da upozna.Sćepa sa druge strane u srpskoj emigraciji priča kao emigrant Srbin, ako sam dobro razumeo.Eto, meni se čini dakle da to nije isto, mada mi se ne piše traktat na tu temu.
Sledeci tu logiku, dolazimo i do toga da je Filipenko pricao o homoseksualcima, a scepa o Srbima. Dakle da, to su potpuno razlicite stvari. Edited by Venom
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...