Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

Ja i dalje ne znam o cemu se ovde raspravlja, osim o tome ko ce bolju kafu da servira onom drugom.Kao i uvek, ja sam raspolozen za totalnu shorku, sve do nailaska organa reda.Make my day.

Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja i dalje ne znam o cemu se ovde raspravlja, osim o tome ko ce bolju kafu™ da servira onom drugom.Kao i uvek, ja sam raspolozen za totalnu shorku, sve do nailaska organa reda.Make my day.
i organi reda su raspolezeni ;)i kako ne znas? nije lepo praviti generalizacije. i to da ponavljas umesto ....dobar dan ili tako nestoi da udaras sebi packe kad tako nesto pomislis
Link to comment
Ja i dalje ne znam o cemu se ovde raspravlja, osim o tome ko ce bolju kafu da servira onom drugom.Kao i uvek, ja sam raspolozen za totalnu shorku, sve do nailaska organa reda.Make my day.
Mozda bi Scepa i tebe, da te je negdje slucajno sreo, strpao u "zutozube" jer slucajno ne djelis njegova interesovanja. Mozda lik ima nesnosljiv nastup, pa bi ga ti zato izbjegavao, a on tebe zauzvrat strpao u "zutozube". Poenta je da ti o Scepi nista ne znas, tj. znas ono sto si procitao, kao i ja, ali si sve koji nisu njegovog misljenja, "crno-bijelo" strpao u "uvrijedjene sta god" a njega u "kosmopolite". Da, da odrastanje blah blah, ako dobro kapiram odrastao je isto vrijeme na Balkanu kao i ja...sta to, kao ljudima, govori o bilo kome od nas dvojice u ovoj diskusiji? I jos jednom, koji dio mojih postova mene cini manjim kosmopolitom od Scepe ili koji dio njegovoh postova njega cini vecim "kosmopolitom", tj. sta mene cine borcem za "nacionalna prava" ili kako god?
Link to comment

Glavna poenta cele ove diskusije, kao i svih drugih na ovom forumu gde je došlo do eskalacije, je, naravno, da se ispadne moralno uzvišeniji i prepodobniji od protivničke strane. A ako može i pametniji. Biblijska priča o trunju, balvanima, kamenovanju kurvi i sl., naravno. Da se nisam i sam upleo u ovu besmislenu diskusiju, sad bih uveliko brisao i vornovao, ali ovako sam prisiljen da operem ruke. Čini mi se da je i kolekca Modesta sličnog stava. Dakle, tužakajte se federalcima® ako treba ili se u suprotnom krljajte dok i poslednji junak ne padne.

Link to comment
ali ja ih sve volim :heart:sta cete sad meni da uradite?jesam li sada los covek zbog toga?strepim.....unsure.gif
Cak i ne moras sve da ih volis, ali ih ne mrzis sve takve kakvi su, u startu bez ikakvih daljih informacija o njima, upoznavanja etc.To, barem ja, pokusavam citavo vrijeme da pojasnim. Edited by B_B
Link to comment
Cak i ne moras sve da ih volis, ali ih ne mrzis sve takve kakvi su, u startu bez ikakvih daljih informacija o njima, upoznavanja etc.
A je l' smeš ili ne smeš u RLu da ih izbegavaš, ili ti za to treba odobrenje dežurnih moralizatora i pandita s ovog foruma s potpisom, taksenom markom i apostilom? :isuse:
Link to comment
A je l' smeš ili ne smeš u RLu da ih izbegavaš, ili ti za to treba odobrenje dežurnih moralizatora i pandita s ovog foruma s potpisom, taksenom markom i apostilom? :isuse:
Ne svidja ti se kako gledaju, izgledaju pa ces da ih izbjegavas, jer si upoznao dosta ljudi koji tako gledaju, izgledaju, pa ces da ih izbjegavas?Slobodno ih izbjegavaj, ali jos jednom, to govori vise o tebi nego o njima, ali dopusti molim te i meni da kazem sta mislim o tome, bez etiketa koje djelis.Drugi dio necu da komentarisem.
Link to comment
Namrgodjen, neraspolozen, ne zna da se smeje... deres li se na GSM?
A da li ti znas tacno koji je cilj tvog postovanja na ovom topiku? Ja i dalje tvrdim da nemas pojma, samo si dosao da serviras 1 kafu.
Link to comment
Cak i ne moras sve da ih volis, ali ih ne mrzis sve takve kakvi su, u startu bez ikakvih daljih informacija o njima, upoznavanja etc.To, barem ja, pokusavam citavo vrijeme da pojasnim.
Ma, ti si ocigledno 1 veliki covek. Zato i postoji forum, da se pokaze 1 velicina, moralna, intelektualna i svaka druga. :isuse:
Link to comment
Ne svidja ti se kako gledaju, izgledaju pa ces da ih izbjegavas, jer si upoznao dosta ljudi koji tako gledaju, izgledaju, pa ces da ih izbjegavas?Slobodno ih izbjegavaj, ali jos jednom, to govori vise o tebi nego o njima, ali dopusti molim te i meni da kazem sta mislim o tome, bez etiketa koje djelis.
Ali mi ne razgovaramo o tome da li ih ja izbegavam ili ne izbegavam :blink: , već pitam da li taj hipotetički neko ima pravo da ih izbegava ili mora da traži pisano odobrenje od konzilijuma samoproklamovanih mudraca sa Parapsihopatologije. Ali potpuno je fascinantno koliko volite da se bavite ličnošću sagovornika. Što da ne? Tako je najlakše sebe uzdići. :Hail:
Link to comment
A da li ti znas tacno koji je cilj tvog postovanja na ovom topiku? Ja i dalje tvrdim da nemas pojma, samo si dosao da serviras 1 kafu.
Moj cilj postovanja je sazet jos ovde.
Citao sam nesto malo, i iskreno tvoji postovi su mi bili prilicno zabavni. Nisam trazio lupom politicku nekoreknost, niti me scepin post posebno bocnuo, mada je razlika izmedju njega i svega pre toga bar meni prilicno jasna. Nego ovo naknadno komentarisanje, kako je u stvari problem u onima koji ne vole generalizacije, jer su cenim Srbende, je samo jadno.
Ovo poslednje se dakle odnosi na tebe, ako je potrebno reci. U medjuvremenu sam se upleo s jednim koji zeli da ukaze Istinu i bude zajeban; samo mi nije jasno zasto taj isti trazi smisao i cilj kod nekog drugog.
Link to comment
prepoznajem balkance
Ja prepoznajem sve. Jednom sam radio na info desku u vrlo posjećenom nacionalnom parku i već nakon 10 dana sam se istrenirao da prepoznam gosta još prije no što progovori. Onda bih izvadio info letak na danom jeziku i zabavljao se njihovim iznenađenim facama. Osobito su se Izraelci zaprepašćavali do paranoje. Srba nije bilo, ali jamčim svojom profesionalnom čašću da bih ih prepoznao smesta. Jedna od najzanimljivijih stvari je etno-kulturna uvjetovanost neverbalnih izraza, držanja tijela, facijalnih expresija i osobito gestikulacije. Balkanska gestikulacija nam je zajednička i vidi se i kod Grka i Turaka. Nijemac napr. odmahuje forhendom prema dolje, sklapa ruku k tijelu i na tome se pokret završava. Balkanac odmahuje bekhendom nagore kao da šamara ili pravi sebi prostor, a pokret se često ponovi u par otresitih zamaha. Balkanac se također u mikrofacijalnim preletima grimasa mršti na način koji odaje dramu akumuliranih, a neprerađenih socijalno-patoloških iskustava.Držanje balkanskog tijela pri ulasku u definirani socijalni prostor svjedoči o mobiliziranoj i nezapretenoj energiji fight'o'flight response stanja i od većine drugih kultura se razlikuje po specifičnom nemiru i napetosti. Slično sam viđao kod ono malo Kavkažana što sam ih sreo. Drugi narodi se isto razlikuju, ali niko nema te neotesane dramatičnosti potencijalnog nasilja i autoagresije, jednake kod pravog 'Rvata ili tipičnog Srbina. Kao što je govorio Krleža, klasična naša glava s turskog kolca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...