Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

Nisam video, Morgana objasnila:

generalizacije ne bi trebalo da cude - ili barem ja polazim od sebe. kad vidim jeljcina, vidim tipicnu rusku njusku, da mu dodam plave kikice i oduzmem par decenija, eto ane kurnjikove. slicnosti ne ukidaju razlike medju pojedincima, jel, premda nesto mislim da su regionalne slicnosti, tj tipovi, lakse odrziv koncept no nacionalne. (cesto) slavonac i vojvodjanin izgledaju drugojacije no dinarac i suva crnogorska baba. o zutim zubima i namrstenosti srba u dijaspori pojma neam, al znam da bih za setaca kroz centar bgd, ako je u crnoj koznoj jakni db kroja i cesare paciotti cipelama, pomislila da je crnogorac.
generalizacije ne bi trebalo da cude - ili barem ja polazim od sebe. kad vidim jeljcina, vidim tipicnu rusku njusku, da mu dodam plave kikice i oduzmem par decenija, eto ane kurnjikove.c.
:lol:(ja prvo procitao - "da mu dodam plave kikice i oduzmem par decenija, eto Ane Karenjine")
Moj utisak je da scepa nije lagao, da takvi ljudi kakve je opisao postoje, stavise da su u vecini i u matici i napolju.
Nije do Scepine opservacije, vec do njegovog zakljucka/vrednosnog suda koji je uperio na citav narod. Steta je ovu (samokriticnu) temu upropastiti takvim prizemnim (a rekao bih i bolesnim) zakljuccima. Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ali, kakve to veze ima?
Ako nema veze, onda ja ne znam o cemu uopste rasravljamo.
Nije do Scepine opservacije, vec do njegovog zakljucka/vrednosnog suda koji je uperio na citav narod. Steta je ovu (samokriticnu) temu upropastiti takvim prizemnim (a rekao bih i bolesnim) zakljuccima.
Da, primetio sam da nije dovoljno politicki-korektno nasrao oko svog osnovnog posta, u fazonu "e, ali to sto sam napisao naravno ne vazi za ceo narod, naravno da ima finog sveta, samo eto ja nisam imao srecu da ih sretnem", i tome slicno kenjanje koje sam se nadao da smo ostavili tamo. Edited by Indy
Link to comment
Ako nema veze, onda ja ne znam o cemu uopste rasravljamo.
Ja znam sta sam ja prokomentarisao iz njegovih postova i znam da to nije bio njegov utisak o ruznim, prljavim i zlim emigrantima. Napisao sam to jos u prvom ili drugom odgovoru busu. Njegov utisak, njegovo pravo. Sa cim se ti raspravljas kad su moji postovi u pitanju to je ipak pitanje za tebe.
Link to comment
Da, primetio sam da nije dovoljno politicki-korektno nasrao oko svog osnovnog posta, u fazonu "e, ali to sto sam napisao naravno ne vazi za ceo narod, naravno da ima finog sveta, samo eto ja nisam imao srecu da ih sretnem", i tome slicno kenjanje koje sam se nadao da smo ostavili tamo.
Jebes politicku korektnost, ja govorim o stavu: "prema Srbima kao narodu imam negativno misljenje". Zabole me kakvo Scepa (ili bilo ko) ima misljenje o srbima, nije relevantno. Dobra je tema, vise sam citao nego pisao (zato je i dobra). Kazem, steta je zasrati je dibidus generalizacijama, generalizujmo s merom Edited by CowBoy
Link to comment
Nisam video, Morgana objasnila:Nije do Scepine opservacije, vec do njegovog zakljucka/vrednosnog suda koji je uperio na citav narod. Steta je ovu (samokriticnu) temu upropastiti takvim prizemnim (a rekao bih i bolesnim) zakljuccima.
Morganina formulacija je divna ali to je cinjenica i niko to ne spori. posle nje je trebalo da zakljucamo topik?a sto se tice Scepine formulacije, sad ocekuejm da neko vikne kao u onom crtacu "odrubite mu glaaaaaaavu!"rekao pa sta. i ja sam rekla pa ne skacete po meni.dry.gifE, imam neko pitanje o divljim pticama na Fauni pa ako neko ima vremena i znanja molila bih da mi pomogne.hvala
Jebes politicku korektnost, ja govorim o stavu: "prema Srbima kao narodu imam negativno misljenje". Zabole me kakvo Scepa (ili bilo ko) ima misljenje o srbima, nije relevantno. Dobra je tema, vise sam citao nego pisao (zato je i dobra). Kazem, steta je zasrati je dibidus generalizacijama, generalizujmo s merom™
ko o cemu mi o generalizacijama samo scepa i ja o osmesima i krezavim ustima.ima jos jedan lep znak - visoke i jasno izrazene jagodice kod zena :wub: - ono sto se ovde surovo placa i mora nadoknaditi plasticnom hirurgijom, nama dale nase mame :heart:mene po tome najcesce svrstaju medju ....SLOVENE ( ko kaze ruskinje - banovacu ga i to ce mi biti prvi put i sa uzitkom :lol: Edited by msmodesty
Link to comment
Izvini, ali u cemu je razlika? Jel' to iz one kuhinje "ja sam Srbin pa mogu o Srbima svasta"? Bas me zanima da cujem objasnjenje po kome dobijas ekskluzivno pravo da ti prosipanje djubreta o nekoj grupi bude oprosteno ukoliko si i sam clan te grupe. Mislim, cuo sam tu glupost bezbroj puta ranije ali me zanima obrazlozenje.Uzgred, otkud ti znas da Filipenko nije gay? :D
Ih bre Harpere pa gde ti zivis. Ceo Jew humor se zasniva na tome.
Link to comment
Morganina formulacija je divna ali to je cinjenica i niko to ne spori. posle nje je trebalo da zakljucamo topik?
Ispada da je alternativa zakljucavanju topika sipanje licnih vrednosnih sudova koji od topika prave ring za valjanje u blatu. Dakle, ne "ovako izgleda 1 srbin" (generalizacija ^_^ ) vec "ovako izgledaju svi srbi i ja o njima kao narodu imam negativno misljenje"(generalizacija na kub :mellow: ) . Mos' misliti.
Link to comment
Jebes politicku korektnost, ja govorim o stavu: "prema Srbima kao narodu imam negativno misljenje". Zabole me kakvo Scepa (ili bilo ko) ima misljenje o srbima, nije relevantno. ...
Ajd za ovog Venoma, on ni ne moze bolje, ali mozete li vi da ukacite da scepa nije odrastao u Srbiji i da su za njega "narod Srbi" = smrdljive nakaze koje je imao prilike da vidja oko Chicaga?Jebote kako ste tankocutni odjednom, sve po jajima mora da se hoda na ovoj temi.Ja je se odricem, ako je neko hoce - dajem besplatno. Serem vam se i u raspravu na ovom topiku, zabole me za vasu SrBovsku osetljivost. (da, da, © Kinik)
Link to comment
Ja je se odricem, ako je neko hoce - dajem besplatno. Serem vam se i u raspravu na ovom topiku, zabole me za vasu SrBovsku osetljivost. (da, da, © Kinik)
Kao sto rekoh: tipicno, predvidljivo.
Nego ovo naknadno komentarisanje, kako je u stvari problem u onima koji ne vole generalizacije, jer su cenim Srbende, je samo jadno.
U principu ni ne moras da pricas. Mozda je bolje da stavljas tackice ili prazna polja, a ostali mogu ionako da ubacuju tipican kenj, kenj, kenj. Edited by Venom
Link to comment

Da li ti uopste imas neku tezu na ovoj temi, ili si dosao da se pokenjas po onima koji su se usudili nesto ruzno da kazu o Srbima?Inace, takvi mentoli kao ti i nisu u stanju nista da razumeju od mojih postova osim "kenj kenj kenj". To je namerno, ne pisem za svaku glupavu balkansku shushu.

Link to comment
m16 - apropo tvog komentara o istoriji... ja sam u uk tokom osnovnih studija studirao filozofiju. odem ja na faks, na prvo predavanje, slusam obavezan opsti predmet (opsti predmeti su na prvoj godini a posle biras prema interesovanju)i ocekujem da krenem hronoloski, kako sam navikao i kako se kod nas uci kad, gle - prvo predavanje kartezijanski dualizam! dekart! nista hronoloski, odmah u sridu.
Ovo je malo off, ali vaznost hronologije u filozofiji i istoriji nije ista. Postoji masa pojava recimo u renesansi koje se ne mogu razumeti ako se nema dobra osnova u antickoj istoriji. Konkretan slucaj o kome sam pisaoda su (dvoje)ljudi koji su radili MA iz nekog dela engleske istorije, a nisu znali da li je Ciceron ziveo za vreme Cezara ili u vreme Marka Antonija. Kapiram ja da je bitnija imperijalna istorija od kontinentalne, ali postoje stvari koje su neophodne za bilo koju istoriju u okviru zapadnog sveta. Na kraju krajeva, po meni, sramota je da sebe zoves istoricarem, da dolazis iz neke zapadne zemlje, a da ne znas bas tacno ko je Ciceron ili Demosten. Dakle, nije samo "Dostojevski" u pitanju. Ja se apsolutno slazem da britanski fakulteti bolje opremaju buduce istrazivace kritickim nacinom razmisljanja, sto je takodje mentalni aparat koji dobro dodje i ako neko odluci da ne nastavi skolovanje posle osnovnih studija. To usadjivanje kritickog misljenja je veoma blagotvorno ne samo za te pojednce, nego i za celo drustvo. Ali, koliko sam ja shvatio, mi smo ovde pricali ne o podsticanju odredjenih mentalnih procesa, nego o necem drugom. I u tom necem drugom, prosecan Englez je ispred prosecnog Srbina, ali ne miljama ispred. A to sto je ispred najvise moze i da zahvali tom radoznalom, a ne dogmatskom, umu koji se neguje od mladosti.
filozofija je koncipirana tako da se bavi temama, pitanjima a ne filozofima... pa se ta pitanja i teme obradjuju tako da se iscitaju stavovi raznih filozofa (dosta savremenih) na odgovarajucu temu, pa se onda od studenta ocekuje da na osnovu iscitanog donese svoj stav o toj
Kao isavremena istorija sto se bavi pojavama, a ne licnostima, i od studenta se isto zahteva da donosi sopstveni zakljucak u vecini slucajeva(verovao ili ne, cak i u Beogradu), jedini je problem sto je za kvalitetan zakljucak ipak neophodno poznavati dosta cinjenica koje su jednostavno hronoloski prethodile. Drugacije je nemoguce.Otisli smo daleko od teme, te necu vise. Edited by M16
Link to comment
Ispada da je alternativa zakljucavanju topika sipanje licnih vrednosnih sudova koji od topika prave ring za valjanje u blatu. Dakle, ne "ovako izgleda 1 srbin" (generalizacija ^_^ ) vec "ovako izgledaju svi srbi i ja o njima kao narodu imam negativno misljenje"(generalizacija na kub :mellow: ) . Mos' misliti.
dobropa kojih drugih jebenih sudova na jednom totalno leisure forumu nego vrednosno licnih aman!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!rekao pa rekao imas li ti nesto drugo da kazes?nemas.samo si rekoa da si vise citao a pisao na temu nisi aman nista.rekli ste svi sta ste hteli o scepinom sudu i ja ne znam vis ekoliko strana mozete da natrukujete na njegovu generalizaciju.koliko puta da ponovimo da je to "tako ruzno i glupo i ...tztztzt" uh mos'misliti dry.gifprepoznajem balkance zato sto se ne smeju, pustaju glasno muziku iz kola, imaju siroke i visoko postavljene jagodice, okrecu se za zgodnim zenama, pricaju glasno kad razgovaraju preko Gsm-ai uvek pogodim.i jos nesto! jao sad sam se setila! na pumpama/restoranima uzmu samo kafu i nikad ih nikad nisam videla kako su seli da jedu supu, meso i kolac.nego *meraja brate* a kafa bas ako mora.nije li to tuzno......
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...