Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

ja cu da verujem da ti nisi procitao ni jedan moj post, ni sta je mei pisala ni kampokei, ni bus ni scepa. posto smo se svi lepo ogradili i rekli na osnovu kog uzorka dajemo svoje misljenje (ja sam cak dala i broj - 4 inzenjera u Lux!)ovih dana cu da napravim upitnike pa da napravim tacnu statistiku. sad mi ostaje samo da se izvinim bogovima forumske politicke korektnosti sto smo tako nesmotreno davali svoja mishljenja bez podataka neoprostivo :blush:da ne kazem - :puke:
Citao sam nesto malo, i iskreno tvoji postovi su mi bili prilicno zabavni. Nisam trazio lupom politicku nekoreknost, niti me scepin post posebno bocnuo, mada je razlika izmedju njega i svega pre toga bar meni prilicno jasna. Nego ovo naknadno komentarisanje, kako je u stvari problem u onima koji ne vole generalizacije, jer su cenim Srbende, je samo jadno.
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

- nista nisam razumela sta si hteo da kazes- nema ovde mishljenja bez podataka i statistike - podatke na sunce pa da vidimodaj bre - ovo je smesno na granici zabavnog...a granica se odmice
Trebalo je da odes po kiseli kupus :P. Samo si se ubacila izmedju...
Link to comment
Trebalo je da odes po kiseli kupus :P. Samo si se ubacila izmedju...
znala sam da mi tu nije mesto :lol to izmedju odoh a vi da budete svi dobri pa cu da vas posluzim kiselim kupusom kad se vratim
Link to comment
Uopste ne razumem koji je tvoj problem, harpere.Obicno te odlicno razumem, i kad se ne slazem.Sad ne znam ni da li se ne slazem, toliko nista ne razumem koja je tvoja pozicija (osim da te bus i scepa nerviraju, iz razloga koji mi - takodje - nisu jasni).
Ne nervira mene niko. Rekao sam scepi sta sam imao na onu paradu smeca koju je isprosipao po topiku a bus se iz nekog razloga premetnuo iz lingviste u advokate i statisticare. Sad samo sedim, mirno gledam kako puca novofasadirana gledj i malo mi smesno. Ali, necu dugo, lep je dan danas u Beogradu i cim zavrsim ovaj post odoh malo u setnju.
pa sad ne znam bas ko bezi, ti ili bus?i sta si navalio sa tim utiskom?
Ne vredi tebi da objasnjavam. Bus zna odlicno zasto se utisci ne mogu prijavljivati kao statisticki materijal.
Stvarno nisam očekivao da ću tebi ovo ikada reći. Kërcimi i trefisht. :)
Vidis, ja sam ocekivao. Postovi su ti imali sasvim lepu, predvidljivu gradaciju.
Scepin post koji je zapoceo ovu diskusiju je sasvim OK. Nesto kao ovo:Jedino je scepa bio malo grublji.
:lol: Care, kakvo ogledalo si isporucio. Sad ocekujem seriju "ma, nije to isto" traktata.
Link to comment
Ne vredi tebi da objasnjavam.
kunem ti se, ozbiljna sam, da nisam moderator ovog pTf ladno bi te raportirala sto me ignorises.ajde uzivaj u lepom bgd danu..Edit - odoh i ja Edited by msmodesty
Link to comment
kunem ti se, ozbiljna sam, da nisam moderator ovog pTf ladno bi te raportirala sto me ignorises.ajde uzivaj u lepom bgd danu..Edit - odoh i ja
Ti si inzenjer i ne bavis se naucnim radom. Zato ne vredi tebi da objasnjavam. Uostalom, nema ni potrebe posto nisi ti prdela o utiscima kao statistickim uzorcima.
Link to comment

ne znam odakle vam svi ti srbi u inostranstvu! can you get me one of them serbs, please :Dmoja iskustva sa srbima u US/leva obala+ostrva/:91. sam dva puta isao da gledam TV-dnevnik/na nekoj kablovskoj/ kod nekih srba sa harvarda/desna obala/onda srbe nisam primetio do 00od 00 do danas:1 devojka, student iz bg, me zamolila da joj pokazem sf. pokazao jesam i 0 reci smo razmenili na srpskom. stalno se izvinjavala zbog svog akcenta i vokabulara; nisam primetio da je imala problem glede akcenta&vokabularaonda mi 1 gospodjica iz srbije prodavala neku zemlju u kaliju; uctivo me upitala da li sam drzavljanin ili ne.....jerbo kako da sredi paperwork oko prodaje/i ja sam iz beograda; kako ste vi danas?/onda na 1 bbq primetim 1 tipa sa zvezdinim dresom u vreme world cupa/sta ima? sta mislis o nemcima? jaki su, a nasi?/1 04. primetim 1 marinca sa muslimanskim prezimenom/sta ima, ba? kako to ti itd. good luck!/1 mi grcki zubar Yorgos/dobro nije mu to ime/ predlozi da odem u grcku pravoslavnu jerbo se tamo okupljaju i ostali srbi. odem, popricam sa ocem; sta ima oce, ljubim ruke itd. moramo da se organizujemo&finansijski pomognemo, kaze otac. ok, oce, nema problemanedavno u liftu 2 srbina iz kraljeva/valjeva/sta li po naglasku?/'jbt, zena mi kaze da mnogo pijem!''ma daj, bre!''ma, stalno sam zedan!''pa, pij vodu, jebote'i tako to...neam pojma, kako vi to extrapolirate srbe u inostranstvu/slabo ih nesto vidim :D

Link to comment

u organizaciji u kojoj sam radila, gde je bilo otprilike dvadesetak amerikanaca i isto toliko nasih, ubedljivo najsrpskije je izgledao jedan oklahomasanin (jel se tako kaze?). kad god bismo se nasli na takozvanom terenu, srpski seljaci su nepogresivo prilazili upravo njemu i prepricavali svoje probleme, na koncentrovanom srpskom, sa sve onim: "ti si bre nas, ajd ti lepo objasni ovima kako ovde stoje stvari". doduse, vrlo ga je cesto bilo lakse razumeti kada govori jedva-srpski nego engleski, takav jedan osebujan naglasak.nego, ja stvarno ovu temu prihvatam samo do nivoa blage zajebancije, ne vidim kakva je zaboga korist od utvrdjivanja statisticki preovladjujucih trendova u fizickom izgledu stanovnika jedne zemlje ili pripadnika jedne nacije (cak i da ne pricamo o nategnutim generalizacijama na osnovu krajnje ogranicenog uzorka). ok, stereotipi imaju funkciju brzeg i ekonomicnijeg delovanja/percipiranja situacije, al opet, vrlo cesto otezavaju i osiromasuju zivot - a u ovom konkretnom slucaju ne vidim kako bi bilo kome ko ne razmislja i ne deluje na vrlo primitivnom i dugorocno neisplativom nivou, koristilo to sto od prve i kroz cisto fizicko-estetsko-pojavne komponente moze da prepozna ili potvrdi pretpostavku o tome da je neko srbin (francuz, amerikanac...), cak i da je to moguce.meni je inace jednom reklo da izgledam kao irkinja, a da moj zavicaj podseca na kolorado, al svasta ljudi kazu kad pomisle, iz nekog razloga, da im to moze pomoci u 1 fizickom zblizavanju :)

Link to comment
meni je inace jednom reklo da izgledam kao irkinja, a da moj zavicaj podseca na kolorado, al svasta ljudi kazu kad pomisle, iz nekog razloga, da im to moze pomoci u 1 fizickom zblizavanju smile.gif
i hear ya :lolol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...