Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

Prosečan Srbin mnogo više vremena provodi trezan u odnosu na prosečnog Engleza, za početak. A kada si pijan kao letva, obrazovanje nije od velike pomoći.
jeste, a prosecan danac, finac i svedjanin su cesce pijani od engleza. no ja ne znam da li bih iz toga ista zakljucivao... m16 - apropo tvog komentara o istoriji... ja sam u uk tokom osnovnih studija studirao filozofiju. odem ja na faks, na prvo predavanje, slusam obavezan opsti predmet (opsti predmeti su na prvoj godini a posle biras prema interesovanju)i ocekujem da krenem hronoloski, kako sam navikao i kako se kod nas uci kad, gle - prvo predavanje kartezijanski dualizam! dekart! nista hronoloski, odmah u sridu. filozofija je koncipirana tako da se bavi temama, pitanjima a ne filozofima... pa se ta pitanja i teme obradjuju tako da se iscitaju stavovi raznih filozofa (dosta savremenih) na odgovarajucu temu, pa se onda od studenta ocekuje da na osnovu iscitanog donese svoj stav o toj temi. kad zavrsis studije dobio si osnovu da dalje istrazujes, naucilo te da slusas i procesuiras ono sto je neko rekao ali nisi dobio hronolsko znanje filozofije kroz razvoj drustva. da ne govorim da sam se mogao baciti na istocnjake pa sam mogao dobiti diplomu a da nisam procitao ni red hegela. to je cudno nekom ko dolazi iz naseg obrazovnog sistema, i meni je bilo cudno, ali funkcionise. ne znam kako funkcionise istorija ali cenim da im je istorija imperije bitnija od oba svetska rata tako da mozda neslaganje dolazi otud.
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

A sto bih ga zadrzao za rodjake i prijatelje? Rado ga delim sa autorima prefinjenih komentara tipa - taj komesarski pristup diskusiji možete zajedno sa onim prazilukom da isponabijate sebi u dupeta. Mada, mozda je stvarno bolje da prestanem jer mi je zao da te gledam kako se iz posta u post sve vise premeces u nesto sto me je ozbiljno iznenadilo. To je problem sa tom "gastarbajterskom" bezanijom, dovoljno je samo malo da zagrebes i eto odmah onoga od cega se tako panicno bezi. Doduse, sa popravljenim zubima. :D Utisak kao statisticki uzorak. :isuse:
pa sad ne znam bas ko bezi, ti ili bus?i sta si navalio sa tim utiskom?valjda se kaze - mishljenje/utisak je kao dupe. svako ga ima a da li se tebi bas svidja ili ne, to dupe ne moze niti da zna niti da se zbog tebe menja.mene bas boli sto neces sa nama gastarbajterima da se druzis dry.gifi sto zbog tebe nikako da pocnem da kuvam rucak angry.gif
Link to comment
A sto bih ga zadrzao za rodjake i prijatelje? Rado ga delim sa autorima prefinjenih komentara tipa - taj komesarski pristup diskusiji možete zajedno sa onim prazilukom da isponabijate sebi u dupeta. Mada, mozda je stvarno bolje da prestanem jer mi je zao da te gledam kako se iz posta u post sve vise premeces u nesto sto me je ozbiljno iznenadilo. To je problem sa tom "gastarbajterskom" bezanijom, dovoljno je samo malo da zagrebes i eto odmah onoga od cega se tako panicno bezi. Doduse, sa popravljenim zubima. :D Utisak kao statisticki uzorak. :isuse:
Stvarno nisam očekivao da ću tebi ovo ikada reći. Kërcimi i trefisht. :)
Link to comment

Scepin post koji je zapoceo ovu diskusiju je sasvim OK. Nesto kao ovo:

Mogao bih da pođem i od sebe. Upoznao sam 1 broj gejeva, nažalost ne ženskih, sve odreda neki muški :( Ne baš puno, ali ni malo (mogu se izbrojati na prste dve ruke, ali na prstima jedne ne mogu :) ) Ono što bih bez i najmanjeg premišljanja mogao da kažem ovde da mi je prva zajednička osobina njih da su lažovi i prevaranti. Svi do jednog! (naravno, mislim na te koje sam upoznao i sa kojima sam imao ne/sreću da radim). Ljudi bre lažu kao psi za sve stvari, od svog privatnog života, preko posla, do gledanja na svet. Uzrokovali su zilion problema, a pri tome su vrlo pokvareni, ogovaraju, potkazuju. Da ne kažem - pravi Srbi! Sve ono najgore što mislim da karakteriše današnju Srbiju kao da je otelotvoreno u tih nekoliko osoba. Da se razumemo, ne govorim o tome da su oni dužni da prema meni budu iskreni po svim pitanjima, ali neku elementarnu odgovornost očekujem. "Jesi li završio prikaz toga i toga?" "Jesam". A nije. "Kada budeš išao na sastanak, obavezno pored A i B pričaj i o C." "Hoću". Ne prozbori ni o B, a kamoli o C. "Hoćeš li predati intervju na vreme?" "Biće sutra". Bude nakon 4 dana, što je manji problem, nego što me zove "intervjuisani" i kaže da nikada niko nije ni došao kod njega da da intervju, odnosno da je sve izmišljeno. Alo! A govorim samo o poslu i problemima koje to uzrokuje, ni slučajno o drugim stvarima, koje se stalno pojavljuju. Tačno da se žali da je otpušten jer je gej, pa da ga izujem od batina angry.gif Dabome, nisam upoznao samo saradnike, već i neke druge potpuno nevezano za posao, ali su mi iskustva identična, ovo je samo jedan primer.Mogao bih da kažem da sam veoma podeljen kada govorimo o takvim osobama generalno. Van ove manifestacije. Naravno da jesam za ostvarivanje njihovih elementarnih prava. Međutim, o ovima koje sam upoznao kao individuama - na osnovu dosadašnjih iskustava - mislim sve najgore. Stoga ne mogu sebe da zamislim da se borim za bilo kakva prava takvih™, te mi ne bi palo na pamet da ih podržim ni u čemu, te nema govora o bilo kakvom učestvovanju ili konkretnoj podršci.A dobro znate koliko sam otvoren, iskren, dobronameran, spreman da priznam sopstvenu grešku, druželjubiv, da praštam kao Isus, takoreći...
Jedino je scepa bio malo grublji.
Link to comment
Pa to sad moze da ide, da se starosrpski izrazim "both ways". Neverovatno, ali uspeli ste™ da ciknete zbog malo praziluka.
cela ONA 2%:lol:opet, ne znam ko je vise *ciknuo* i poceo da *poteze praziluk*u nedostatku drugih argumenta :isuse:ovo je sad vec smesno a ja sam htela da budem ljubazna i ozbiljna.odoh po onu prekrupu za kokoske, kiseli kupus i da kuvam rucak.
Link to comment

To i kazem, sve zavisi ko i kako gleda. Ja nemam problem s ovim, ali je zbilja zabavno kako ce svakom od teoreticara zutozubosti da se upali lampica kad procita Filipenkov post, a na sve ovo, nece. Koja je tacno razlika u ta dva posta, osim sto se Filipenko jasno ogradio da je to samo njegov utisak na osnovu nekoliko (x < 10) poznanstava.

Link to comment
To i kazem, sve zavisi ko i kako gleda. Ja nemam problem s ovim, ali je zbilja zabavno kako ce svakom od teoreticara zutozubosti da se upali lampica kad procita Filipenkov post, a na sve ovo, nece. Koja je tacno razlika u ta dva posta, osim sto se Filipenko jasno ogradio da je to samo njegov utisak na osnovu nekoliko (x < 10) poznanstava.
ja cu da verujem da ti nisi procitao ni jedan moj post, ni sta je mei pisala ni kampokei, ni bus ni scepa. posto smo se svi lepo ogradili i rekli na osnovu kog uzorka dajemo svoje misljenje (ja sam cak dala i broj - 4 inzenjera u Lux!)ovih dana cu da napravim upitnike pa da napravim tacnu statistiku. sad mi ostaje samo da se izvinim bogovima forumske politicke korektnosti sto smo tako nesmotreno davali svoja mishljenja bez podataka neoprostivo :blush:da ne kazem - :puke:EDIT - i jos jedno uzasno prizananje - ne citam Filipenka :blush: sad sam procital posto si skrenuo paznju (a i citam sta ti pises...) pa i da sam procitala isto bih reagovala - ima covek mishljenje, moze da ga obrise ponekad, pomiluje...kao sto rekoh - dupe kao svako drugo dupe. Edited by msmodesty
Link to comment
Mislim da, kao i uvek, samo zelis to da mislis.
- nista nisam razumela sta si hteo da kazes- nema ovde mishljenja bez podataka i statistike - podatke na sunce pa da vidimodaj bre - ovo je smesno na granici zabavnog...a granica se odmice
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...