Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

Napravih za vikend jedno 500km po vrletima Zapadne Srbije, nešto Ibarske i po zavejanom BGu i mogu samo da kažem:

Nokian
:Hail:Tvrd sneg, mekan sneg, led, kaljuga, voda na putu.... samo grabi!
Link to comment
a jbga, wintere su tezak krs, vozim trenutno pozajmljen pezo 206 i apsolutno ne verujem da je to guma koja se hvali na srpskim forumimaeskimo je strejt obicna guma koju ne primecujes u voznji, sto ce reci da je OK, ali zaista nije neka posebna zimska klasa. ja sam sa nje na golfu presao da dunlop wintersport 3D i od tada vise ne menjam. ne znam da li je bolja na kisi ili na suvo, po snegu isto odlicna, po ledu ne znam gumu koja stvarno radi, sta god pricali. ali je dobrih 30% skuplja.ali na gumama i kocnicama ne stedim, sve ostalo moze.
ni ja nikad nisam stedio na gumama jer ih neko drugi placa ali sam sad kupio bas ovu gumu koju grunf pominje. razlog? prijatelj koji je totalno u toj prici mi je preporucio. javljam utiske za nekoliko dana. juce i danas bez problema, a nesto ranije se odlicno ponasala sa puno vode na auto putu. videcemo.
Link to comment
U poslednjih nekoliko sezona vozio zimi Goodyear Ultragrip seriju i vrlo zadovoljan njima.
+1, to mi je bilo zapalo na astri kada sam je kupio, rado je se secam, ali sam zbog dobre cene kod ovdasnjeg prodavca (100e manje za komplet) ipak presao tj vratio se na dunlop WSovde se toliko lose gume voze da je svaka solidna nova zimska guma ozbiljan iskorak napred. moram da kazem da se sustinske razlike ukazuju tek kod voznje u ekstremnim uslovima, od akvaplanunga pri velikim brzinima (recimo od 130 pa navise) pa do reakcije na promene podloge (iz suvog u vodu, sneg, led i obrnuto)... sem ako naravno nije wintera koju samo treba gledati u kontekstu poredjenja sa letnjom tigar gumom i nicim vise, za nju su ove korektne zimske gume tipa baruma polaris i save eskimo milenijumski civilizacijski iskorak u kvalitetu i sigurnosti voznje zimi, i zaista ne razumem da neko za razliku od 10e po gumi nosi glavu u torbi.sava eskimo je solidna guma koju samo ne treba izlagati nepotrebnim rizicima, ko vozi umereno i normalno zavrsava mu 99% situacija. Edited by gazza1
Link to comment
moram da kazem da se sustinske razlike ukazuju tek kod voznje u ekstremnim uslovima, od akvaplanunga pri velikim brzinima (recimo od 130 pa navise) pa do reakcije na promene podloge (iz suvog u vodu, sneg, led i obrnuto)...
Ovaj, najveća dozvoljena brzina u stradiji je 120km/h. Ne vidim zašto bi iko vozio više i po savršenim proleće/leto uslovima, da ne pričamo o trenutnim.I malo preterujete glede Winter1, za sve nas što vozimo prcvoljke od Korsi, Pandi i ostalih boranija sasvim je ok. Niko od nas normalnih neće testerirati reakciju gume na promenu podloge, kada dođe do toga da ne znamo da li je iza krivine namet snega, suv kolovoz ili tragovi od leda, jednostavno ćemo (još više) usporiti.Baš juče sam bio prvi iza (na sigurnoj udaljenosti) Megana koji se okrenuo bar dva puta pa uspravio skoro pod 90 i dočekao nazad na točkove. Desetak sekundi pre toga me pretekao, a ja išao sasvim razumnih (za ove uslove) 80, sve se desilo kod Dobanovaca, kod samog račvanja za Beograd i Ostružnicu. Edited by zorglub
Link to comment

ne govorim o voznji pri uslovima kao sto su sada napolju. dobar deo voznje zimi se odvija po suvom ili vlaznog kolovozu koji nije zaledjen ili pod snegom, a svako ko ima iole bolji auto zna kako se lako predje granica bezbedne voznje a da se to i ne primeti.sto se vintere tice, mogu da kazem da sam je probao prekjuce po prvom, malom snegu. bilo kakva ideja promene pravca pri brzini od 30-40km/h je skopcana sa opasnoscu od proklizavanja. ne verujem da je do pezoa 206. uglavnom, za voznju pravo i u toj nekoj zoni brzine i nista drugo. poslednji put sam takvo iskustvo imao u jugu sa ko zna kakvim gumama na njemu, pre 20 godina.

Link to comment

Ako misliš na promenu pravca as prestrojavanje u drugu traku, onda je do Pežoa ili do tebe (što se skretanja u poprečnu ulicu tiče, 40km/h je u gradu previše i leti), imamo Winter1 na 90% automobila i ovakvih ekstremnih nesposobnosti nije bilo. Na mom autu su takođe, četvrta im je sezona (prešle su oko 8kkm doduše) i juče sam vozio sve pizdeći što moram da čekam da se provuku pametnjakovići sa letnjim gumama, tj. lancima na istim. Ekstremne vožnje sam imao samo prve sezone, kada me nakon slave kod drugara iznenadilo pola metra snega u Jajincima i zimus, oba puta su me iznele junački. Da, uzak profil i lagan auto, ali svejedno rade posao ako nisi mlad i lud.

Link to comment

ne znam, mozda nije ni 30-40km/h, najsporija najminimalnija voznja kroz uske gradske ulice, nikakvo dodirivanje kocnice, nista, najobicnije skretanje na raskrsnici, po defaultu radilo dupe sve dok ne usporis toliko da se jedva pomeras. gume ispumpane na 2 bara sa preprucenih 2.4.jedino sto je dizel pa ima jaci obrtni moment koji sve vreme drzi pogon aktivnijim. sa eskimom na golfu koji je isto dizel nikada nisam imao ovakvo iskustvo.

Link to comment
+1, to mi je bilo zapalo na astri kada sam je kupio, rado je se secam, ali sam zbog dobre cene kod ovdasnjeg prodavca (100e manje za komplet) ipak presao tj vratio se na dunlop WS
Kakve su ove dunlop ws? Kupio sam ih prosle godine, ali ih sticajem okolnosti nisam vozio po snegu i ledu.
Link to comment

meni odlicna posto je kada je suvo mekana i neprebudzena, tj lepo se vozi, a radi posao u ekstremnim uslovima - prosle godine me u austriji docekalo dva puta po metar novog snega za dve noci.sara podseca na michelin alpin A4 sto objasnjava udobnost...

Link to comment
ne znam, mozda nije ni 30-40km/h, najsporija najminimalnija voznja kroz uske gradske ulice, nikakvo dodirivanje kocnice, nista, najobicnije skretanje na raskrsnici, po defaultu radilo dupe sve dok ne usporis toliko da se jedva pomeras. gume ispumpane na 2 bara sa preprucenih 2.4.
Jbm li ga, možda se Tigar u međuvremenu iskvario, ili se QC vratio na sfrjot nivo? Ništa treće mi ne pada na pamet što bi objasnilo razliku između naših iskustava...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...