Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

dobre letnje gume se bolje ponasaju i bolje koce od kojekakvih zimskih boflova koji se prodaju ovde na svim temperaturama.
Potpuno netačno, ne znam samo odakle ti to, kad i sam, kako kažeš, menjaš komplet u sezoni?
Link to comment
Potpuno netačno, ne znam samo odakle ti to, kad i sam, kako kažeš, menjaš komplet u sezoni?
menjam zato sto vozim i po snegu i po ledu, vintere koje kod nas vozi pedeset posto vozaca su po suvom gore od svake letnje gume, tvrdim.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nokian zimske gume - vidim da su prilično povoljnije od konkurencije, a imaju odlične ocene po raznim sajtovima.Ja iskreno prvi put čujem za taj brend, pa ako neko ima iskustva..?

Link to comment
Nokian zimske gume - vidim da su prilično povoljnije od konkurencije, a imaju odlične ocene po raznim sajtovima.Ja iskreno prvi put čujem za taj brend, pa ako neko ima iskustva..?
Ja koristim već godinama Nokian gume, i to na prilično zahtevnim automobilima. Imam najbolja iskustva, Gume su odlične. I letnje i zimske. Plus imaju jednu vrlo zanimljivu i korisnu stvar. Na donjem sloju gume(koji dodiruje asfalt), imaju medju slojevima utisnute brojeve od 8 pa do 1. Kad ti se pojavi 1, znaš da više nemaš dovoljno šare i da je vreme da menjaš gume.
Link to comment
Ja koristim već godinama Nokian gume, i to na prilično zahtevnim automobilima. Imam najbolja iskustva, Gume su odlične. I letnje i zimske. Plus imaju jednu vrlo zanimljivu i korisnu stvar. Na donjem sloju gume(koji dodiruje asfalt), imaju medju slojevima utisnute brojeve od 8 pa do 1. Kad ti se pojavi 1, znaš da više nemaš dovoljno šare i da je vreme da menjaš gume.
Fala, uzeo i ja 4 zimske. Značajno jeftinije od npr. Mišlenovog pandana, a imaju bolje ocene od njih. Samo mi je strah da se ne potroše za dve zime, za ove pare moraju da me voze bar 5 sezona!
Link to comment
Šta je to "zahtevan automobil"?
Velika kubikaža i puno konja, težak auto, i veći točkovi(20 cola) i široke gume(koštaju mnogo više). U tom smislu zahtevan. Traži jako kvalitetne gume.
Link to comment
Fala, uzeo i ja 4 zimske. Značajno jeftinije od npr. Mišlenovog pandana, a imaju bolje ocene od njih. Samo mi je strah da se ne potroše za dve zime, za ove pare moraju da me voze bar 5 sezona!
Mislim da ćeš izgurati svih 5 sezona, ako ih nedajbože negde ne oštetiš.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zna li neko postoji li uopste zvanicno ta famozna uredba da zimske gume nisu neophodne po suvom vremenu? Ja izguglah sve i ne nadjoh je. Ni na sajtu komiteta za bezbednost saobracaja nisam uspeo... Naime kolega je popio kaznu u petak (napolju bilo sunce i nekih 14-15 stepeni) jer je imao letnje gume pa sad ispade da je sve ono sto su pricali nedeljama u stvari samo prazna slama...

Link to comment
Zna li neko postoji li uopste zvanicno ta famozna uredba da zimske gume nisu neophodne po suvom vremenu? Ja izguglah sve i ne nadjoh je.
Правилник о подели моторних и прикључних возила и техничким условима за возила у саобраћају на путевимаЧлан 113.Зимска опрема моторних возила, осим за возила врста L, К, Т и C, у смислу овог правилника, подразумева:1) пнеуматике за зимску употребу (нпр. M+S, Snow Winter и др.) на свим точковима возила врсте М1 и N1;2) ланце односно друге уређаје за повећање тракције на најмање два погонска точка;3) за возила врста М2, М3, N2 и N3 обавезни део зимске опреме је и лопата, осим за возила која учествују у јавном градском превозу.Дубина газећег слоја на пнеуматицима за зимску употребу не сме бити мања од 4 mm.На возилима се не смеју постављати пнеуматици са клиновима.У периоду од 1. новембра до 1. априла возила морају бити опремљена зимском опремом ако се због временских услова на коловозу налази снег, лед или поледица. Ван наведеног периода возила могу бити опремљена зимском опремом.Изузетно од става 4. овог члана, у насељу возила не морају бити опремљена ланцима, односно другим уређајима за повећање тракције.Опрема из става 1. тачка 2) овог члана може се поставити на точкове на делу пута који није означен знаком "ланци за снег" само кад је коловоз прекривен снегом.Одредбе овог члана не односе се на војна возила.Члан 124.Одредба члана 113. став 4. овог правилника, у делу који се односи на пнеуматике за зимску употребу, почиње да се примењује од 1. новембра 2012. године.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...