Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

  • 7 months later...

- ideja je da se uštedi lova građanima, da ne moraju da se troše za gume i normalno voze letnje, a da se u onih par dana kada na putevima ima snega prebace na gradski bus- izgleda neki kompromis, ko će sada kažnjavati sve one koji nemaju s+m gume a takvih je dosta što bi izazvalo azadovoljstvo u narodu a dači zna da je vlada labava i da su novi izbori mogući već na proleće...

Link to comment

Isto sto i do sad - ko ima zimske montirace ih u novembru, ko nema terace na letnjim kao i prethodnih godina, bila kisa/sneg/led. Klasicno presipanje iz supljeg u prazno, a sve zarad jeftinog podilazenja siromasnom narodu. Mozda se nadje i neki odgovorniji vozac koji ce kola sa letnjim gumama ostaviti kuci u losim uslovima ili kada su najavljene padavine, ali takvih je manjina...

Link to comment

Ako do novembra ne predjes 20k nece im biti nista. U principu se zimske gume trose brze, kad se vozi na temperaturama preko 8 stepeni. A i ti ne vozis formulu da bi se gume tako brzo habale. Sent from Krshinka by Tapatalk

Link to comment

Kako ja da znam koja je brzina asfalta? :D Znam samo kolika je temperatura vazduha, jebem li ga. Recimo, ako u novembru napolju prosecno bude 15 stepeni, da li ce mi se gume brzo trositi? Prelazim u proseku po hiljadu km mesecno. Gume su k'o nove, a imam i posebne felne uz njih pa nije neko jebavanje da se to montira.

Link to comment

ako voziš 1000 km mesečno gume će pre doći na zamenu zbog starosti nego istrošenosti. ja sam odvozao dve cele godine sa winterama, oko 50k km i zamenio sam ih jer su se izvitoperile toliko da je centriranje nemoguće, istrošenost još nije bila problem bar ako se gleda dubina šara.

Edited by eoten
Link to comment

Ako bude u novembru prosečno 15 stepeni kupiću ti nove gume. Stavi zimske i ne filozofiraj, osim ako nećeš da te prvi sneg uhvati posle burne subotnje noći negde na Vencu ili na krivini kod Bosanca.

Link to comment
Zimske gume samo po sneguOvo je nesto najgluplje sto sam cuo.
sto bre, nema se, ne vozi se po snegu, sta fali da se u suvim zimskim uslovima vozi sa letnjim gumama?da se razumemo, ja vozim u svim uslovima i menjam sva cetiri tocka kad za'ladni al' razumem da ima i onih koji ne voze pa im zimske gume nisu ni neophodne, i nemoj sa temperaturama, dobre letnje gume se bolje ponasaju i bolje koce od kojekakvih zimskih boflova koji se prodaju ovde na svim temperaturama.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...