Jump to content
IGNORED

Zimske gume


Musharaf

Recommended Posts

Zanimljiva ova diskusija o širini profila guma za sneg...Pogledajte profil guma koji ide fabrički na terensko vozilo koje se dobro bori sa snegom.Uži profil = manja gazna površina = veći pritisak na gaznu površinu = manje proklizavanje.
then again, mogli bi i bez slike da se prisetimo kako izgleda traktor i koliko su mu pogonski točkovi veći i širi od upravljačkih
Link to comment

na kojim se to modernim vozilima preporucuje da se ugradjuju gume razlicitih dimenzija leti i zimi?ja sam jednom probao da ustedim na zimskim gumama pa sam bio ozbiljno napusen za takvu ideju.... mozda na nekim ruskim modelima visokoprofilne gume mogu da stanu umesto obicnog profila, ali na ovome sto se vozi u nekoj srednjoj klasi, megani, tojote, golfovi, vrlo tesko.

Link to comment
na kojim se to modernim vozilima preporucuje da se ugradjuju gume razlicitih dimenzija leti i zimi?ja sam jednom probao da ustedim na zimskim gumama pa sam bio ozbiljno napusen za takvu ideju.... mozda na nekim ruskim modelima visokoprofilne gume mogu da stanu umesto obicnog profila, ali na ovome sto se vozi u nekoj srednjoj klasi, megani, tojote, golfovi, vrlo tesko.
uznes broj manje felge..
Link to comment

Ja uzeo bio tako broj manje felge, nikakav alu fenseraj - obične crne čelične felge - kad sam kupovao prvi put zimske gume i to me došlo ukupno 20 evara za sva četiri komada.Pogotovo kad me čovek napušio da mi je to jeftinije, nego da stalno stavljam i svlačim gume na jedne te iste felge. I od tada zimske "visoke" stoje lagerovane na tim felgama, a letnje niskoproflne na alu felnama. I sama zamena je mnogo brža, skineš jedan točak, staviš drugi i proveriš pritisak.

Link to comment

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino :lol:Još pogotovo ako dam onim Turcima da mi stalno nabijaju gume na felge i svlače ih dok prepričavaju poslednjeg Sulejmana Veličanstvenog, sjebaće nešto garant.

Link to comment
pa jes, sad cu i felne da menjam, zabole me
ja imam dva konpleta, doduse nisu manje zato sto nema potrebe al je kudikamo jednostavnije nego dvared godisnje montirati i demontirati gume + je jebtinije.
Link to comment
Ja uzeo bio tako broj manje felge, nikakav alu fenseraj - obične crne čelične felge - kad sam kupovao prvi put zimske gume i to me došlo ukupno 20 evara za sva četiri komada.Pogotovo kad me čovek napušio da mi je to jeftinije, nego da stalno stavljam i svlačim gume na jedne te iste felge. I od tada zimske "visoke" stoje lagerovane na tim felgama, a letnje niskoproflne na alu felnama. I sama zamena je mnogo brža, skineš jedan točak, staviš drugi i proveriš pritisak.
ja sam mislio da se samo tako i radi. :cry: zimske obicno col manje na celicnim felgama, letnje na alu. i menjaju se prakticno tockovi, ja mislim da ovde niko ne stavlja zimske i letnje na istim felgama (odokativna, gruba procena).
Link to comment

imo sam i ja celicne felne i zimske gume na nji, ali mi posetioci posetili podrum pa sam ostao i bez guma i bez felgi. od tad navlacim, jbga. mole se nemci da nam ne remete duhovni mir u navlacenju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...