November 27, 2025Nov 27 On 26. 11. 2025. at 9:19, Svemir Zeka said:Til Lindeman, Hamburg 23.11.Uf, izgleda kao vrsta svirke kojoj bih vrlo rado prisustvovao
December 1, 2025Dec 1 Joss Stone 22. jula 2026. u Luci Beograd! Britanska zvezda Joss Stone održaće koncert u Luci Beograd 22. jula 2026. u organizaciji producentske kuće Long Play. Soul & R&B pevačica i kantautorka vratiće se u Srbiju 10 godina posle čuvenog nastupa na zatvaranju festivala Nišvil 2016. Ovo će biti njen prvi koncert u našoj prestonici, i to u sklopu aktuelne turneje “Less Is More”. Ulaznice za koncert Joss Stone 22. jula 2026. u Luci Beograd koštaju 4.900 dinara (parter, promo cene) i 6.500 dinara (fan pit) i mogu se nabaviti putem servisa tickets.rs od 1. decembra u 12 časova.
December 3, 2025Dec 3 https://www.instagram.com/p/DRwlE7dDUCL/?igsh=M29mNHlxZXdzYXVqJbga Rusi ne znaju šta je Ložionica
December 4, 2025Dec 4 On Tour sutra u KC Grad. Predgrupa Pacifik.https://balkanrock.com/vesti/najave/on-tour-objavio-novi-termin-beogradskog-koncerta/
December 6, 2025Dec 6 zelim reci da sam bio na dva prelepa koncerta u dva dana.cetvrtak, igor bozanic.kad se nisam raspao na ovoj pesmi, i na onoj, o njegovom rodnom gradu, banja luci.patos.nastupa sa genijalnom bracom popov (i na albumu su zajedno)+sinoc, on tour.nije tajna da sam u velikoj ljubavi sa ikom, vladom i maretom.i sa cetiri ruze iz kentakija, al to tek nije tajna.divan koncert. Edited December 6, 2025Dec 6 by holden kolfild
December 7, 2025Dec 7 HerojiSKCNS Fabrika05.12.2025.Kada sam pre mesec dana video najavu za Heroje pomislio sam ko li će gledati ovu glupost?!Prošle nedelje, ženina prijateljica javi da ima kartu viška za Rundeka i njih dve se dogovore da idu. Ponudim se kao vozač, pogrešno računajući da je Chui isti dan. Međutim, zajebao sam se, Chui je narednog petka, kad i Patka. Dok sam to ukapirao Rundek se rasprodao. Gledao sam ga bar 10 puta i ne ganja mi se karta pred sam nastup. Pretražim šta ima te večeri u Novom Sadu. Praktično ništa, jedino Heroji, ako je to uopšte nešto.Znam dve njihove pesme. Pogledam na Discogsu ko je učestvovao na snimanju jedinog albuma, i ne mogu da verujem: Vd, Miša Savić... Preslušam lp, nije baš toliko loše. Ok su pesme Bejrut i Gagarin. Ova druga je afrobeat, Vd baš u elementu. I odlučim da odem.Odvezem ženskinje do Hale 2, zatim pravac u Fabriku. Fabrika skraćena, odnosno podeljenja zavesom, postavljene stolice. Na svakoj stolici fanzin sa tekstovima Milutina i Đure. U publici je bilo 23 odrasle osobe i troje dece. Pre koncerta je tiho išao Dylan: "Just like a woman", "Girl from the North Country"... Tu sam se već opustio. Posle ektremno naporne i stresne radne nedelje, sedim, nema gužve, pijem kiselu vodu i slušam Zimmermana.Dalje mi nećete verovati. Ne bih ni ja, da je ovo neko drugi napisao. Meni je zaista bilo prijatno i dobro sam se proveo na koncertu Heroja. To u stvari i nije bio nastup grupe Heroji, već su Milutin i Đura svirali naizmenično na gitarama svoje pesme. Imao sam utisak, kao kad se skupi društvo, pa oni koji ponešto nabadaju na gitari, posle sviranja stranih i domaćih hitova, kažu "aj da čujete i neke naše pesme". Obojica su svesni svojih i autorskih i izvođačkih ograničenja, svesna je i publika, ali je krajnji rezultat prilično neočekivan. Osvrtao sam se, svi su u publici bili nasmejani i zadovoljni. Od Heroja su bile samo tri. One dve svima poznate i "Zora". Ostale numere su iz njihovih drugih projekata i neke neobjavljene. Đura je najviše forsirao pesme sa solo albuma "Anđeoske pesme", a Milutin one, pazi sad, koje imaju veze sa Townesom Van Zandtom. (Sad kad uleti Stranger i kaže "Svetogrđe"!)"Zandtovske" su bile: prepev "Dve cure" ("Two girls"), obrada "When she don't need me", i "Dorćolska tuga" inspirisana pesmom "Ft. Worth Blues" koju je Steve Earle posvetio Townes Van Zandtu.Đurine pesme su lirske i romantične. Ima jednu u kojoj se pominje Korto Malteze. Interesantna je "Beli soldat", koju je prvu izveo, očigledno pod uticajem Okudžave. Bila je i "Suza", najveći "Mornarski" hit. Na kraju su svirali dva najveća "Herojska" hita, Milutin "Kiza rok", Đura "Zgromiću te ja". "Kiza rok" sada ima dodatnu strofu u kojoj kažu "Dorčol, Zemun, Surčin, pa cela nacija". Na bis je išla neka nova Milutinova pesma koja se oslanja na Dylanovu "Idiot Wind". Koncert je trajao dva sata, koliko i Rundekov, taman. (Namerno neću o Milutinovom političkom meandriranju, bilo je na Politici. To da prvo budeš LDP a posle očigledno u nekim SNS šemama postalo je vremenom vrlo logično.) Edited December 7, 2025Dec 7 by klimt
December 7, 2025Dec 7 Sve(je)to_grđe nego što bi se očekivalo. 😊Da bi se češao o TVZ-a moraš biti ne samo poštovalac i fan. I taj Zimmermann, koji je najveći živi, ima veliki respekt prema depresivcu.https://faroutmagazine.co.uk/the-three-songwriters-bob-dylan-felt-were-out-of-his-league/ Edited December 7, 2025Dec 7 by wayfaring stranger
December 8, 2025Dec 8 Apparat, 10. april, mts dvorana.Podseti me na I'm With the Pilots, koliko se sećam ona to voli. U nebeogradu, tamo negde.
December 9, 2025Dec 9 On 8. 11. 2025. at 7:29, scab said:Idles u beogradu 26. juna 2026. u new tekstilu na otvorenomjoš samo danas early bird karte...
Create an account or sign in to comment