Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

koncerti

Featured Replies

Stigao mi kod za Bolonju, a ja cekam novu karticu za placanja onlajn, tacno nece da mi stigne do 12. septembra.

Cene su od €87 do €167.

  • Replies 10.6k
  • Views 927.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • kakvi su to ljudi...   posle bg koncerta u areni mislim 2011 sam prisao 3D-ju i rekao mu da imam divnu drugaricu koja boluje od teske depresije i da veceras nije mogla da bude tu da ih vidi.

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Massive Attack sinoć posećeni i pronađeni veličanstveni, kao i uvek! Imao sam dvojbu da li da se cimam do Bristola, ali nakon noćašnjeg iskustva, gorko bi zažalio da nisam. Jer uvek je najbolje kući

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Oasis na Wembliju, u sredu. U nekim momentima je izgledalo da će se stadion raspolutiti na pola - 80k ljudi koji dva sata, ni jedne sekunde ne staju sa horskim pevanjem, skakanjem, grljenjem i nekom g

Posted Images

I meni stigao kod za Bolonju. Sad se treba nacrtati u petak u 10:00.

Da, to ce biti takvo zagusenje da nece ni moci da se kupi karta. Kako ljudi uspeju u takvim situacijama da se probiju i kupe kartu, ja ne znam, svaka cast ko uspe.

Sta vam kazu iskustva, koliko bi mogao da kosta parter?

Pa piše ti u mejlu sa kodom, 87e.

Tickets are priced from €87,21 to €167,19 and €295,59 for ""Fast Track" seating Artist Packages including €167,19 cost per ticket (inclusive of fees). Tickets are subject to availability.

edit: izvini, sad vidim da si već napisao to u svom prethodnom postu, tako da mi nije jasno pitanjeunsure

Edited by reg

Samo bez panike, nemojte da vas izbedače cifre kad se ulogujete, brzo to kliza na dole...

Treba samo da se dobro spremite u smislu kompa i da budete fokusirani samo na to...

NME
No image preview

Radiohead 2025 UK and European tour: How much will ticket...

Radiohead are set to embark on a UK and European tour later this year – find all the details on how to register and buy tickets here.

However, Radiohead note that additional “fees will vary at each venue”. Check out the full breakdown on pricing for Radiohead’s 2025 tour here:

Movistar Arena, Madrid, Spain

Standing: €97
Seating: €55 / €84 / €90 / €98 / €135
“Fast-Track Status” VIP seating: €253

Unipol Arena, Bologna, Italy
Standing: €100
Seating: €70 / €85 / €100 / €135
“Fast-Track Status” VIP seating: €255

The O2, London, UK
Standing: £85
Seating: £75 / £99 / £145 / £195
“Fast-Track Status” VIP seating: £295

Royal Arena, Copenhagen, Denmark
Standing: DKK 775
Seating: DKK 450 / DKK 560 / DKK 710 / DKK 1,010
“Fast-Track Status” VIP seating: DKK 2,115

Uber Arena, Berlin, Germany
Standing: €110
Seating: €56 / €76 / €96 / €120 / €143
“Fast-Track Status” VIP seating: €258

Hvala puno. Da, u mejlu su dali samo raspon cena, pa sam pretpostavio da je najniza cena za neki red sedista na tribinama u pripizdini.

€100 za parter je ok, ocekivao sam vise. Davno su za nama vremena kad je BG areni parter bio €30-50 Jova

On 11. 9. 2025. at 9:13, Frank Pembleton said:

Samo bez panike, nemojte da vas izbedače cifre kad se ulogujete, brzo to kliza na dole...

Treba samo da se dobro spremite u smislu kompa i da budete fokusirani samo na to...

Dobar savet, stvarno brzo ide. Sa 10900 na 7500 za desetak minuta.

Proud owner of two Radiohead concert tickets. hihi

Uzeo sam 17. novembra, parter. Idemo zena i ja. Plus planiram odlazak u Maranelo i Modenu. Sta preporucujete u Bolonji? D

BTW, karte mi nisu stigle na mejl, ali u nalogu na tiketmasteru stoje uredno.

Edited by Sludge Factory

Stigle karte i na mejl.

Todo Mundo Festival 2025

Urban BUG
No image preview

Todo Mundo Festival 2025 🎶 25–28. septembar 2025. @ Beog...

Noćni život :: Muzički festival :: World music :: Festival „Todo Mundo” ostvaruje svoje trinaesto izdanje, donoseći šest muzički raznovrsnih koncerata, koji će

Pažnja! Bajato, od pre mesec dana!

Art Front festival

Sremska Mitovica 15-16. avgust

Ljubomoran sam. Em što Šabac više nema ŠLF (Šabački letnji festival), em je mitrovački bolje organizovan od šabačkog kad je bio najbolji. Zašto su sudbino kleta naši naprednjaci najgluplji i najveći seljaci pa dovode samo Karleušu, Pejovića, ono čudo Šerifović, i slično?!

No dobro, Mitrovica mi je na pola sata. Jedino što vozim pa ne mogu da pijem ko čovek.

Lokacija je hipodrom, dobra posećenost, a opet nije neka luda gužva, može da se kreće. Velika bina, dobar zvuk, pristojne cene pića i hrane, još jedna i to dj bina, lepo dizajnirana festivalska čaša, štand sa merčom izvođača...

Kao i Exit i MMF, i ovaj festival je protekao potpuno u znaku protesta, sa poznatim horskim uzvicima i skakanjem, a svi znamo da je Sremska Mitrovica značajno SNS uporište.

Prvi dan

15.08.

Neno Belan & Fiumens

Kada su se pojavili Đavoli (Điriđirišubidua), već sam uveliko imao izgrađen muzički ukus. Naravno da ih nisam slušao. A opet, ispostavi se da znam barem 1/2 pesama. Ajde što ih ja znam, ali znaju ih i mlađe generacije. Očigledno uticaj radio stanica koje besomučno vrte hitove iz osamdesetih. Ako tome dodamo pošteno izvođenje i da je Belan, gle čuda, više nego solidan šoumen, eto pozitivne atmosfere.

Počeli su neočekivano sa "Pričaj mi o ljubavi". I dalje nitko ne zna "što znače riječi prolaze sjene". U neverovatnoj "Vino noći" (sad saznadoh naslov, mislio sam da se zove "Bejbi blu"), da bude savršena, falili su ženski prateći vokali. Reggae/ska "Ivonu" prvi put čujem. Sjetnu "Bambinu" poznajem. "Ella Ee" vuče na funk jer je pravljena za Dvornika. Ukusna "Jagode i čokolada" je twist. Massimov deo u pesmi "Zar više nema nas", otpevao je bubnjar. Perkusionista je skoro deset minuta glasom oponašao bubanj i kojekakve zvukove. Ditiramb "Sunčan dan" je i dalje opravdano zarazan. Kako i ne bi, svi znamo razlog za euforiju, "Ona danas dolazi iz Zagreba". "Stojin na kantunu" me podsetila na početak devedesetih, kada su jedna Nina, jedna Rada i jedna Milica pevale ovu pesmu zajedno sa "Pismom o ribaru Marinu, Mari i moru" na kraju svakog letnjeg izlaska.  

Za mene prijatno iznenađenje. Očekivao sam smaranje i dosadu, a odlično sam se proveo. "Dugo toplo ljeto" još uvek traje...

Na pauzi odlazimo da nešto pojedemo. U povratku nas čeka iznenađenje, promena rasporeda, umesto Senide na bini su Zoster. Srećni smo, odgledaćemo Zoster, malo Senide, i ranije kući. Sutra radim.

Zoster

Na početku imaju problema sa zvukom. Verovatno zbog promene rasporeda izvođača. Koncert na Divčibarama, pre par nedelja, je trajao preko dva sata, ovaj barem pola sata kraće. Tačno je falio početak u kome je bila gomila reggae pesama iz prvog dela karijere. Na MMF festivalu, gde su nastupili po želji publike, bila je totalno fanovska atmosfera. I ovde je ok, ali ipak ne može da se poredi. Nije mi bilo svejedno na "Ne okrećem se tata". Sin stoji pored mene. Ako se ovde ništa ne promeni, hoću li ga jednog dana ispratiti u svet uz naslov romana Arsena Diklića i filma Branka Bauera? Hoće li on meni reći naslov pesme Zostera? Zvuči zlokobno i patetično, ali vrlo realno.

Nije bila meni omiljena "Sve čega nema". Preporučujem "korona verziju" iz 2020. godine sa Hornsman Coyote.

Senidah

Dok čekamo Senidu, priča mi prijateljica, kako je prošlog leta Senida kasnila sa nastupom u jednom šabačkom klubu dva sata, otpevala dve pesme i nestala. Vratila se u 5 ujutru i pevala dva sata, odradila kompletan program. Kaže zlobno prijateljica "Tek tad je potrefila dozu", dodaje "Pitanje je kada će se, i da li će se uopšte pojaviti". Gledam u binu i vidim lika sa Laibachovom majicom kako namešta kablove (napred piše "Ordnung", na leđima "Disziplin"), i pomislim u bendu su valjda Slovenci, neće biti kašnjenja. Kažem društvu da ne brine, Senida izlazi za pet minuta. Tako je i bilo.

Gledao sam Senidu na Exitu 2021. godine, usput, bez udubljivanja. Sada sam se pripremio i odgledao na YouTube ceo nastup na Tašu iz prošle godine. Spektakl. Još je bolji Jungle Session. Ovde to nije bio slučaj. Nešto je falilo. Nastup je bio ravna linija. Skoro bez interakcije sa publikom.

Počela je sa "Zauvek", što sam zbog nerazgovetnog pevanja/repovanja ukapirao tek na kraju pesme. Obradu ove pesme Oxajo uspešno izvode uživo. Na "Delija" su svi podigli telefone da snimaju. Bez obzira na sve, Senida ima "ono nešto"

Nismo ostali do kraja.

Drugi dan

16.08.

Z++

Ljeto, Sunce, ljubav...

Šta nam više treba?! Obrada Seke Aleksić? Može! I crno i zlatno!

Kraj nastupa je ubitačan. Idu "Dijamant", "Moj svijet", pa "Ljeto već je gotovo". Na kraju ponovo "Sedmo nebo". Sve ove pesme su mi već godinama na plejlisti za more.

Prti Bee Gee

Drago im je što će ih čuti i u KPZ Sremska Mitrovica, koji se nalazi u neposrednoj blizini. Gledam ih drugi put i meni su OK.

Kačim na YouTube snimak numere "Muri me jurja". Mascom munjevito reaguje zabranom. Brišem odmah. Ne zajebavati se sa ludim Lokom.

U "Najjači u kraju" kažu "Nemoj da si pička ko Ivica Dačić".

Mile Kekin

Mile je uleteo umesto Yu grupe. Yu grupa je ranije otkazala i nastup u Banatskom Sokolcu na Rock Village festivalu. Za Rock Village sam imao dogovor sa drugom da idemo sa gospođama, ali smo odustali zbog više sile. Šteta, tamo su svirali naslednici Wailersa sa Džamejke. Slušali smo ih 2022. u Botaničkoj bašti.

Drugi put gledam solo Kekina i moram da primetim da mi iznenađujuće više prija nego Hladno pivo. Dobro, nisam baš fan Hladnog piva, ali ih poštujem.

Goblini

Retko koji bend na ovim prostorima ima toliko "uniformisanih" obožavalaca. "Kult majice" je baš izražen. To je primetio i Kekin posmatrajući publiku: "Jasno mi je koga najviše očekujete, nećemo vas previše zadržavati". Odmah je prigodno otpevao "Mojoj majici". Inače, u okviru štanda sa merčom, majice Goblina su bile 2000, a Golubova knjiga 3000.

Bend do pred kraj oprezno nije dozvoljavao da se između pesama rasplamsa pumpanje. Da se to desilo možda bi im i prekinuli koncert. Bolje je ovako kako je bilo. I organizatorima svaka čast što su im dozvolili da nastupe.

Suptilno su podjebavali režim, kao nisu oni strašni Goblini, pevaju ljubavne pesme, pa "Idemo do kraja" je isto ljubavna samo pogrešno shvaćena. Komentarisali su povike iz publike "Samo nemojte da pumpate u Zaječaru". Pre "Dece iz komšiluka", Golub se obraća publici: "Vi ste naše komšije", zatim raspreda o važnosti dobrokomšijskih odnosa, kaže: "Svi smo mi komšije, i oni iz Novog Pazara, Valjeva, Vrbasa..." Sve same goruće tačke protesta. I onda na samom kraju izvedu Dinčića pred "Ima nas" i kažu "Ima da pumpamo, ko ih jebe". Dinčić doliva ulje na vatru pričajući kako je prvi put gledao Gobline 2000. godine u Mitrovici (u okviru turneje „Rock ‘n’ rol za izbore – Izađi na crtu“), i da sada ponovo treba "Da skinemo bitange sa grbače, al ovaj put biće drugačije jer IMA NAS".

O samoj svirci nema šta da se kaže, klasika. Mislim naravno na kvalitet i konstantno visoke standarde njihovog muziciranja. Počeli su sa "Lunom" a završili sa "Tamarom" koju je otpevao Alen. "Ti si taj" je bila "Za našeg brata Tustu". Nisu igrali igru "odlazak sa bine - vraćanje na bis", već su odmah nastavili. Razlog je i to što basista Kokota očigledno ima nekih problema. Sve vreme je sedeo. Na Exitu je malo sedeo, malo ustajao. Na bis su išle "Mirno more", "Ima nas" i "Za Lorenu".

Dodatni sadržaj na festivalu:

Posle ulaza, sa desne strane, bio je izdvojen prostor nazvan "Čudna šuma" sa manjom dj binom, na kome je bila izložba Yugo dizajna na otvorenom. Izložili su dva crvena kioska, Stojadina, Yugo 45, i gomilu ilustracija, od kojih su neke bile pričvršćene za stabla: reklama za Cocktu, omot kompilacije "Svi marš na ples" (Mirko Ilić), Laibachov plakat sa početka osamdesetih... Ovde su postavili i šank i lazy bags.

Zaključak:

Sve najbolje o trećem po redu Art Front festivalu, za koga kažu da je „najveći mali festival u Vojvodini“.

Da se upišem i ja za Radiohead karte i Bolonju, poprilično bezbolno iskustvo, ako uporedim sa nekim skorašnjim sličnim čekičanjima u virtualnim redovima za karte.

Razmišljao o Lemonheadsu u Zagrebu ali nisam uspeo da se organizujem.

Ispada da je to bila dobra odluka, Evanu nije bilo veče, da se blago izrazim: https://www.novilist.hr/mozaik/rif/video-kaos-u-vintageu-karizmaticni-dando-dozivio-slom-razbio-klavijature-i-naprasno-prekinuo-pokusaj-koncerta/?fbclid=IwY2xjawM3WcVleHRuA2FlbQIxMQABHqFAhPUyUiw0LD8ErxPY7wdwWAlmLoG1iP85eTs6ARzkSVI_PbDmLgHaOqk4_aem_WgD2RdPkeIJThjBWXZ-0fg

Je l' ima šanse da nas neko udene posle Beča?

Napunio bi Amerikanu sigurno, verovatno i neko veće mesto.

17584872066314389570143429764651.jpg

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.