Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

koncerti

Featured Replies

Fire! 13.11.

  • Replies 10.6k
  • Views 927.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • kakvi su to ljudi...   posle bg koncerta u areni mislim 2011 sam prisao 3D-ju i rekao mu da imam divnu drugaricu koja boluje od teske depresije i da veceras nije mogla da bude tu da ih vidi.

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Massive Attack sinoć posećeni i pronađeni veličanstveni, kao i uvek! Imao sam dvojbu da li da se cimam do Bristola, ali nakon noćašnjeg iskustva, gorko bi zažalio da nisam. Jer uvek je najbolje kući

  • Ian Mancunian
    Ian Mancunian

    Oasis na Wembliju, u sredu. U nekim momentima je izgledalo da će se stadion raspolutiti na pola - 80k ljudi koji dva sata, ni jedne sekunde ne staju sa horskim pevanjem, skakanjem, grljenjem i nekom g

Posted Images

On 17. 9. 2025. at 14:53, Ian Mancunian said:

Odlicna odluka. Moji utisci od pre tri god. Nista se nije promenilo. Cak štaviše, rekao bih da je gore.

Meni je žao što je tako. Jbmliga, ne znam da li je moguće da je toliko loš čovek, koliko mu zapala nestabilnost koju ne može da reši.

Ta rečenica novinara "jednom džanki, uvek džanki" mi je odvratna.

Nije bio preterano profi u Beogradu 2007., ali je bilo OK. I odsvirali su tada sasvim dobro ceo Shame..., bez Mrs Robinson.

@Ian Mancunian (ili bilo ko ko zna) Znaš li možda kako se nevozači snalaze u povratku za Bg iz Zg, da bi stigli do radnog vremena?

Želim da vidim te stare koji dolaze tamo dok još sviraju. Pa da se polako povlačim sa koncerata. Novi bendovi me uglavnom ne uzbuđuju.

KC Grad, Beograd 21.09.2025.

"Ovo nije kraj leta"

Izvođači sa lejbla Zeleni kačket: Zefir, Soba Smrdi Sve i Niko Nikolić

ZEFIR

Zefir je sastavljen od članova bendova Gazorpazorp, VHS Stereo, Cactus Fields i Mitsko Biće. Članovi su: Dina Markovska, Vukašin Petrović (ex Cactus Fields, Gazorpazorp), Jasmin Rastić, Nikola Bajčetić (Gazorpazorp), Aleksandar Hadžić (VHS Stereo) i Tamara Mylo (ex Mitsko Biće). Ovo je bio njihov prvi nastup. Imali su najviše publike. Svirali su 5-6 pesama. U nekima vuku na Evu Braun. Pre bisa išla je pesma iz naftalina "Asime, spasi me" (Asim Sarvan cover). Na bis su ponovili "Vodu i so". Flauta se lepo uklopila.

SOBA SMRDI SVE

Iz Šapca su i sviraju jazz. Zbog njih smo tu. U društvu nam je otac basiste. Razgovaramo sa bendom. Svirali su 7-8 numera, sve što trenutno imaju. Članovi su Petar Krsmanović (klavijature), Nikola Andrić (bas) i Mladen Cvetinović (bubnjevi). Prvi put sam ih gledao pre osam godina kao rok bend Baz na Uskršnjem rok maratonu. Na moje oduševljenje tada su svirali i "New Dawn Fades" (Joy Division cover). Gitarista iz Baza je prešao na bas. Sada, u ovoj jazz varijanti, traže saksofonistu. Nadam se da će ih pozvati na ovogodišnji Šabački bluz i džez festival, zaslužili su.

Zeleni kačket im je upravo objavio EP "manje".

https://album.link/pbwm6rsfpp7qr

NIKO NIKOLIĆ

Zvezda večeri. Pola nastupa smo se smejali jer smo došli nepripremljeni i nismo znali šta nas je snašlo. Posebno je bio duhovit klavijaturista sa imidžom člana nekog narodnjačkog orkestra iz sedamdesetih: frizura, nezgrapna bela košulja, široka šarena kravata... Neobičan indi-pop sa svakakvim primesama. Niko Nikolić solidno svira i bendžo. Ispostavilo se da je najveći fan ovog kantautora pevač i gitarista Zefira, Vukašin Petrović. Znao je sve tekstove. "Zvezda koja mi treba" ide mi automatski na letnju setlistu. Možda još neka sa donje liste.

https://i.postimg.cc/RhPGfMcZ/crop1758620554586.jpg

To bi bilo ukratko. Nemam vremena za širu priču. Izuzetno prijatno veče u KC Grad, sa mladim, raspoloženim, nepretencioznim bendovima koje ću vrlo rado ponovo gledati. E da, izbegli smo famozni stub, i probili se desno od njega.

Ima još snimaka na mom YouTube kanalu.

Najava za ovaj događaj u Danasu, sa dosta detalja o svim izvođačima.

https://www.danas.rs/kultura/scena/zeleni-kacket-organizuje-antologijsko-vece/

Edited by klimt

Još jedna Bad Music For Bad People promocija @ Pub Brod! Četvrtak, 25. septembar od 21:00 do 23:00!

Ulaznice za sve jesenje koncerte na popustu:

Krank 27. septembar - 900 din

New Candys 12. oktobar - 1200 din

King Automatic + Weird Omen 19. oktobar - 1200 din

The Necks 6. novembar - 3500 din

Fruit Tones 11. novembar - 1000 din

Mats Gustafsson & FIRE! 13. novembar - 1500 din

King automatic, jedan od najboljih koncerata koje sam gledao u poslednje dve godine. Jedini one man band koji zvuči kao full orchestra.

On 22. 9. 2025. at 11:19, Malkmus said:

Meni je žao što je tako. Jbmliga, ne znam da li je moguće da je toliko loš čovek, koliko mu zapala nestabilnost koju ne može da reši.

Ta rečenica novinara "jednom džanki, uvek džanki" mi je odvratna.

Nije bio preterano profi u Beogradu 2007., ali je bilo OK. I odsvirali su tada sasvim dobro ceo Shame..., bez Mrs Robinson.

@Ian Mancunian (ili bilo ko ko zna) Znaš li možda kako se nevozači snalaze u povratku za Bg iz Zg, da bi stigli do radnog vremena?

Želim da vidim te stare koji dolaze tamo dok još sviraju. Pa da se polako povlačim sa koncerata. Novi bendovi me uglavnom ne uzbuđuju.

Mi u NS imamo Minju, koji vozi po koncertima, pa ako se sakupi dovoljno ljudi za kola/kombi, on organizuje odlazak i polazak nazad odmah posle koncerta. Možda to kao opcija, pa onda nekim prvim vozom/busom za BG.

On 24. 9. 2025. at 14:32, wayfaring stranger said:

Još jedna Bad Music For Bad People promocija @ Pub Brod! Četvrtak, 25. septembar od 21:00 do 23:00!

Ulaznice za sve jesenje koncerte na popustu:

Krank 27. septembar - 900 din

New Candys 12. oktobar - 1200 din

King Automatic + Weird Omen 19. oktobar - 1200 din

The Necks 6. novembar - 3500 din

Fruit Tones 11. novembar - 1000 din

Mats Gustafsson & FIRE! 13. novembar - 1500 din

King automatic, jedan od najboljih koncerata koje sam gledao u poslednje dve godine. Jedini one man band koji zvuči kao full orchestra.

Plus ovi carevi, mada ne u Beogradu za sada

552361933_1264737959000519_6035468923813

Pa piše u kvoutu da Weird Omen sviraju 19.10 u Bgd, sa King Automaticom?

Gle stvarno :)

Za sladokurce

20250926_125726.jpg

NOVA portal
No image preview

Svetska zvezda će svirati u srpskoj crkvi: Poznati američ...

Blejn Lesli Rejninger i frontmen legendarnog benda "Taksidomun" (Tuxedomoon) održaće koncert u Vladičanskom dvoru eparhije Pakračko-slavonske

Ako neko bude išo s foruma, napravite snimak^... bog će vam platiti hihi

Screenshot-20250927-195745-Firefox.jpg

https://changeoverfestival.com/

Nema satnice, nikada nisam bio na ovom festivalu pa bi neka info koristila. Širom i Igralom ne bih propustio.

Ukoliko neko zna za jos dobrih koncerata u Bg-u, NS-u u periodu od 4-12. oktobra, javite.

meni je fascinatno saznanje da virvel jos uvek postoji, gledao sam ih uzivo u domu omladine pre 100 godina i jednom i rexu, uzivo je to bilo odlicno, a doma kad sam ih slusao uzas

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.