Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Mene rasprave sa tim idiotima redovno isteraju iz takta za ceo dan. I svaki put kazem sebi da ne ulazim ni u kakve rasprave i konflikte sa njima, ali jbg. Najbizarniji slucaj koji sam imao je u drvenoj zglobnoj 56-ici, koja je bila puna. I stojim ja kod onog dela gde je samo jedno sediste, deo koji je ispred vrata, ali sam jedini u "drugom" redu stajaca, posto je guzva, nemam gde. I prolazi isto neki djilkos sa aparatom u stilu paramilitaraca koji proveravaju autobus, i zakacimo se ramenom. Okrene se majmun ka meni i krene da pravi problem zasto ga guram, u cemu je problem :blink: A ja stojim u mestu, ne pomeram se - udario on u mene, pa se zbunio sto odbio. Uljudno mu kazem da stojim u mestu i da nemam gde, a on ce opet zasto ga guram, u cemu je problem :blink: I sad niti da mu ocutis, niti da pravis scenu, niti da mu zveknes samarcinu.

Link to comment

U busevima 49 i 94 u smeru Dragiša Mišović- Topčiderski park, stalno neki pacijenti iz Drajzerove koji se potrude da upoznaju sve putnike sa svojim problemom. 

Link to comment

Molio bih za odgovore, donosim odluku da odjebem taksiste, al slabo sam informisan u vezi cargo i sl.

 

Pa redom, ko jos postoji u bg sem cargo? Taxify je neki bio, Ubera nema?

 

Oni mogu samo preko aplikacija, nema telefon da se zove?

 

Kako se placa? Je moze kartica ili cash? Ili stvarno mora PP? Moze li kartica firme?

 

Jesu cene fiksirane, napisa neko start, po km i po mimutu? To sa ukljucivanjem i vremena mi je skroz fer za BG. A nemaju valjda vikend i nocne tarife, stalno ista cena?

 

Sta su mane?

 

To nepoznavanje grada mi nije problem. Em sam navikao da ni ovi ne znaju cim malo mrdnu iz centra, em sam znam skoro ceo Bg, a narocito delove grada gde se krecem?

 

Ni ne(bezbednost) mi nije problem. Time se jednostavno ne optetecujem na ovako necemu.

 

Higijena je nadam se bolja, kao i cena. Meni je to vise nego dovoljno da promenim prevoznika.

 

Da li grešim, odgovorite mi.

 

Hvala najlepse :)

Link to comment
4 minutes ago, halloween said:

U busevima 49 i 94 u smeru Dragiša Mišović- Topčiderski park, stalno neki pacijenti iz Drajzerove koji se potrude da upoznaju sve putnike sa svojim problemom. 

 

U svakom drugom busu u gradu se nalazi jedan pacijent koji ima potrebu da upozna ostale sa svojim razmišljanjima...

Link to comment
41 minutes ago, Frank Pembleton said:


Nema razloga da se tako osećaš, ako su bili iščupani/sklonjeni validatori naravno da nije trebalo da se provlačiš kroz ceo bus da ispravljaš njihove greške.
Ti si bio i previše uviđavan kada si napustio vozilo jer to što nisi "otkucao " kartu nije tvoja već njihova krivica...

 

Apsolutno.

 

Ja se obradujem kad vidim da ne radi na vratima na koja udjem. I samo ako je bas prazan bus odem do sledećih vrata i validatora. 

 

Takodje me raduje kad neko udje ispred mene na prednja, traži da kupi od vozača, a ovaj nema. Isti proncip vazi - putnik ne mora da poseduje kartu u tim situacijama kad je problem kod njih. 

Link to comment
1 hour ago, Đipalo Junuz said:

Imaš Bg voz, ide od Batajnice do Ovče, i od nedavno ima linija Resnik - Prokop. Za Pančevo ne ide ništa prugom.

Red vožnje Bg voza imaš ovde (neka te ne zbuni što piše da je red vožnje za 2017. godinu, taj važi dok ga ne opozovu kad jednom počne rekonstrukcija pruge...)

Da se dopunim, dobio sam PP iz prve ruke, imaš vozove za Pančevo sa Dunav stanice ako ti to nešto znači:

http://w3.srbrail.rs/ZSRedVoznje//direktni/BEOGRAD DUNAV/16005/PANČEVO GLAVNA/22001/11.05.2018/0000/sr

Link to comment

kako ja nikad nikog da sretnem :hihi:

u mom terminu su samo babe vojne penzionerke :)

U busevima 49 i 94 u smeru Dragiša Mišović- Topčiderski park, stalno neki pacijenti iz Drajzerove koji se potrude da upoznaju sve putnike sa svojim problemom. 


sent from bubamoto

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Beograd - Dunav je koja stanica? 

 

Iza SUP-a 29. novembar, u Djure Djakovica [koja se sad verovatno zove nekako drugacije]. 

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:


Nema razloga da se tako osećaš, ako su bili iščupani/sklonjeni validatori naravno da nije trebalo da se provlačiš kroz ceo bus da ispravljaš njihove greške.
Ti si bio i previše uviđavan kada si napustio vozilo jer to što nisi "otkucao " kartu nije tvoja već njihova krivica...

Ma znam da ne bi trebalo, ali rasprava sa budalom neminovno vodi do tako nekog bezveze osećaja. Ionako sam trebao da izadjem na toj stanici :D

Link to comment

CAR:GO:

 

Quote

Oni mogu samo preko aplikacija, nema telefon da se zove?

 

- Preko aplikacije narucujes vozilo. Kad CAR:GO prihvati narudzbinu izadje ti slika vozaca, njegov broj telefona i marka vozila koje dolazi. Ako ti taj vozac odgovara, mozes da upises njegov broj telefona i da se dogovaras sa njim za buduce voznje koje bi takodje isle preko aplikacije. Npr. ja sam se do sada vozio sa nekoliko CAR:GO vozaca. Oni koji mi odgovaraju pozovem ih i kazem im u 13h budite tu i tu. Kad udjem u njihovo vozilo, ukljucim aplikaciju, narucim vozilo i taj isti vozac odmah prihvati i kraj price.

 

Quote

Kako se placa? Je moze kartica ili cash? Ili stvarno mora PP? Moze li kartica firme?

 

- Imas nekoliko opcija: Kreditnom karticom (Visa, Master, Maestro), Telenor bankom, Mts kreditom... Kad skines aplikaciju, mozes da uneses kartice. I onda za svaku voznju izaberes koju karticu hoces da koristis. Odmah nakon voznje dobijes email sa cenom i mapu rute. Ja sam uneo kreditnu karticu i odmah dobijem koliko mi je skinuto sa racuna. Ne mozes kesom. Mozes jedino baksis da im ostavis. Otvoreni su za saradnju sa firmama i imaju za njih neke pogodnosti.

 

Quote

Jesu cene fiksirane, napisa neko start, po km i po mimutu? To sa ukljucivanjem i vremena mi je skroz fer za BG. A nemaju valjda vikend i nocne tarife, stalno ista cena?

 

- Cenu su fiksne za sve voznje: start, km po minutu, vikend, nocna... detalje mozes kod njih na sajtu da nadjes. Uglavnom, za svaku voznju, kad uneses tvoju lokaciju i zeljenu destinaciju, imas i opciju "Procena cene" preko koje vidis koliko bi otprilike trebalo da te kosta. 

 

Vrline:

- U svakom trenutku mozes preko aplikacije da vidis gde se vozilo nalazi i da pozoves vozaca, ako je potrebno, da mu objasnis kako do tebe. Pristojniji su, ljubazniji i kulturniji od taksista i ne ponasaju se bahato. Sve ide preko kartice i ne moras da se bakces sa kesom i kusurom. Nakon svake voznje mozes da ocenis vozaca i stavis neki komentar. Generalno voznja CAR:GO-om mi je prijatnija od taksija. Najbolja opcija je da pokupis nekoliko brojeva telefona od onih koji ti odgovaraju i onda ih cimnes da budu tu i tu u toliko i toliko i ne razmisljas ko bi mogao drugi da ti dodje.

 

Mane:
- Ne mogu da voze zutom trakom. Ne mozes da biras preko aplikacije tip i velicinu vozila. Ne poznaju bas najbolje grad, pa mi se desavalo da ih zovem i usmeravam dok ih gledam na mapi. Vozila i higijena nisu nesto bolji od prosecnog Pink taksija.  

 

Vise detalja mozes da vidis ovde:

http://appcargo.net/sr/c-p-p/#1484794365796-08cdce42-b8fa

 

 

Edited by Ryo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...