Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

dobro u chemu je tachno njihova snaga u odnosu ka drzavi? kad je jasno da njihove usluge cenovno nisu dostupne solidnoj vecini stanovnishtva?

sent from bubamoto

Link to comment

Kes. Mafija.

 

A treba da imaju zutu traku naravno. Zasto da putnik u manjem i brzem vozilu sa dosta visom cenom voznje ne bi imao iste uslove kao putnici u busu kojih je naravno mnogo vise, al placaju manje i zauzimaju vise mesta i trose vise vrema u zutoj traci? Dajmo solidarnosti :) 

Link to comment

Koja je snaga organizatora prodaje na npr Zelenom vencu? Ruglo, svi vide, svima smeta, svi zivi su pricali da ce to resiti... I nista, eno i dan danas prodaju po kutijama, pa skupljaju i trce kad komunalci naidju... Al vrti se dosta kesa tu i onda uvek ima neko ko je sklon podmazivanju pa namigne da se nist ane dira... I tako je skoro na svakom mestu u jebenoj nam drzavi. Zasto bi taksisticka banda bila drugacija. 

Link to comment
On 14.5.2018. at 12:21, Timmy said:

 

Bravo :) 

 

Mislim da cemo se taxi i ja razici...

 

govno koje sarađuje sa malokurskim, za bojkot svakako

 

a nisu ni sva taksi udruženja ista

 

Link to comment
5 hours ago, djordje geprat said:

meni je čudno/nelogično da je to jedino zanimanje za koje postoji limit na broj izvršilaca. broj može da se drži pod nekakvom kontrolom (ako misliš da treba): kvalitetom vozila (starost, opremljenost), brojem pređenih kilometara, fiskalnom kasom, odećom (video sam prošlog lata taksistu u šorcu i papučama  na stajalištu kod kolarca)....... ima toga dosta.

 

Nije jedino tu limit. Postoji npr. jasno ogranicenje, pa cak i propisane lokacije, za ulicne svirace i umetnike. 

 

Isto kao sto (zvuci smesno, al pretpostavimo da je moguce) da nema nikakvgog razloga na npr. izadje 2000 GSP vozila na ulicu, jer je npr. skroz dovoljno 1700. I onda bi tih 300, samo semtalo, pravilo guzvu, zagadjivalo i ionako zagadjen grad... Ponavljam, naravano da nije dobra trenutna situacija, pre svega jer se ne postuju propisi i samim tim se ne da trzistu da se samo preciscava. Ali za to nije kriv ograniceni broj taksista. Bar ne sam po sebi

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

govno koje sarađuje sa malokurskim, za bojkot svakako

 

a nisu ni sva taksi udruženja ista

 

 

Nisu. Vozac Alfa taksija mi jos odavno rekao da je gazda clan partije i da zato oni imaju nezvanicno pravo da daju 20% popusta na poziv. Druga udruzenja to sve sigurno znaju jos pre mene, al nesto nsiam video da pominju to kao neki problem.

 

 

A za prvi deo ne znam ko saradjuje i sta :(

Link to comment

Rošavi ih branio u onom svom šatro kesić programu na sputniku/fb. Nema tu nikakve saradnje,samo je video da je aktuelna tema i da je većina na strani car:GO pa bi da se ogrebe za koji view

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment
Rošavi ih branio u onom svom šatro kesić programu na sputniku/fb. Nema tu nikakve saradnje,samo je video da je aktuelna tema i da je većina na strani car:GO pa bi da se ogrebe za koji view

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk


A oni sponzorisali share tog posta
Link to comment

Nisam primetio ali logično mi je da jesu, lik ima publiku a njih kolju preko vlade i preko ulice, pa udri na promociju odakle god dolazi.
Mislim sad ako Rošavi napravi snimak gde ismeva ove što misle da ja Zemlja ravna ploča, neću zbog toga početi da navijam za njih.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment

E pa vidiš, to znači da nemaju integritet. Čak i da im iskuliraš saradnju sa mudrolijama, ovo je za mene dovoljan razlog da ne pomislim da ikada koristim tu aplikaciju. Oni su oberučke prihvatili promociju preko njega, tako da su sada za mene u istom košu sa njim. Nije nijednom bila stvar u tome što je on njih podržao, nikome ne možeš da zabraniš da bude za tebe ili uz tebe, problem je u onome što sam naveo, što su oni tu pruženu ruku prihvatili.

 

 

Link to comment

Ne znam sta su Mudrolije i kakvu saradnju imaju sa njima, ali uz sav kontekst oko malokurskog i PPP (koji oni ne znaju, niti imaju potrebu da znaju) ne vidim sto bi kao firma odbili takav PR poklon. Pri tom koliko vidim sto manje pominju Uber a sve više se pozivaju na to kako su domaća firma i domaća aplikacija, tako da čisto objektivno free reklama na za većinu Srbije pravovernom Sputnjiku je dar sa neba koju može da nadmaši samo to da ambasador Rusije sedne u Car:go

Ili još jednostavnije, ne očekujem političku principijalnost od uslužnih delatnosti, ako obućar radi svoj posao kako treba, neću prestati da idem kod njeg zato sto je antivaxer, ako je pekara dobra neću je zameniti za krš pekaru samo zato sto je gazda prve za kralja a drugi je glasao za tipa Sašu Jankovića itd.

Na stranu to što sam gotovo siguran da ne vodi menadžment stranicu nego su u najboljem slučaju platili nekoj agenciji ili pojedincu.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Link to comment

prošle nedelje sam kolima prešao preko tramajskog most. u momentu, malo je falilo da izbegavajući rupu udarim u mimoilazeće vozilo. jesu li oni namerno digli ruke od održavanja mosta da bi narod popizdeo i aplaudirao njegovom uklanjanju?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...