Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

A, pa nisi čitao moje postove na tu temu. Evo sada ću ti objasniti (kao što sam objasnio i drugim instancama™, van ovog foruma, bez ikakvog efekta do sada). Za svaki polazak privatnik dobije 1000 dinara od grada. Autobus jednostavno ne krene, ali dispečer upiše kao da je krenuo, pa a privatnik uštedi na gorivu, amortizaciji itd., i časti dispečera za razumevanje. Povremeno unutrašnja kontrola dođe i razvali sistem pa autobusi polaze kako treba neko vreme (primer sa autobusom 46. ne znam koliko sam puta zvao GSP, na kraju sam upotrebio vrlo tešku artiljeriju, pa cenim da sam doprineo tome da sada idu lepo i fino, bez "formacije pačići" (dva ili tri u koloni) i fulanja polazaka.
To je to. Moraš da vičeš i histerišeš za sve u ovoj zemlji. Bio sam prisutan kada je vozač 42. uobičajeno pio kavu sa drugarima na početnoj stanici i onda je dispečerka mahnito uletela sa "dolazi kontrola" i svi su otrčali u svoje autobuse i krenuli navrat-nanos. No, da to nije problem samo sa privatnicima, vidiš i kod polazaka trolejbusa, čiji su vozači jedni od najdruželjubivijih ljudi u ovom gradu: uvek vole da idu u koloni, nekad i po 5-6 trolejbusa. Da ne govorim o redovnim krađama tzv poslednjih polazaka, kako bi privatnici mogli da zgrnu nešto od noćnih buseva.
Link to comment
Da ne govorim o redovnim krađama tzv poslednjih polazaka, kako bi privatnici mogli da zgrnu nešto od noćnih buseva.
Uh to je...ja ne znam, za to bih pucao™ karabinom™ u meso™.Sreća pa toga nema na Trgu Republike, na tom terminusu se izgleda zna red™. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
...da nece mozda da zaustavi vozilo dok neplatisa ne izadje? :lol:
Kapiram da neće, boli ih Q.Zamišljam ovako tu nameru:Oni koji imaju markice ulaze gde hoće na svoju odgovornost i obraz. Oni s kartama "na kucanje" ulaze samo na prednja.Kad ulete ridžovani, neplatiše neće imati gde da otkucaju karte, sve i da ih imaju spremne jer je senzor samo na prednjim vratima. + I taj jedan na vratima će klikom na čarobno dugmence kod vozača biti isključen.
Link to comment
Kapiram da neće, boli ih Q.Zamišljam ovako tu nameru:Oni koji imaju markice ulaze gde hoće na svoju odgovornost i obraz. Oni s kartama "na kucanje" ulaze samo na prednja.Kad ulete ridžovani, neplatiše neće imati gde da otkucaju karte, sve i da ih imaju spremne jer je senzor samo na prednjim vratima. + I taj jedan na vratima će klikom na čarobno dugmence kod vozača biti isključen.
pa jesi procitao sta pise: sve karte ce biti na ocitavanje, nece biti vise 'markica' i 'kucanje', nego ce svi imati elektonske kartice, koje ce ocitati (u nedostatku bolje reci) pri ulasku.
Link to comment
To je to. Moraš da vičeš i histerišeš za sve u ovoj zemlji. Bio sam prisutan kada je vozač 42. uobičajeno pio kavu sa drugarima na početnoj stanici i onda je dispečerka mahnito uletela sa "dolazi kontrola" i svi su otrčali u svoje autobuse i krenuli navrat-nanos. No, da to nije problem samo sa privatnicima, vidiš i kod polazaka trolejbusa, čiji su vozači jedni od najdruželjubivijih ljudi u ovom gradu: uvek vole da idu u koloni, nekad i po 5-6 trolejbusa. Da ne govorim o redovnim krađama tzv poslednjih polazaka, kako bi privatnici mogli da zgrnu nešto od noćnih buseva.
to bi valjda trebalo da resi (ili bar popravi) ovi GPS-ovi sto ce ocitavati poziciju busa na svakih 30 sekundi. jel procitao jos neko onaj tekst?
Link to comment

Ma ceo taj projekat je na mestu, pod uslovom da se uspe u realizaciji svih međuzavisnih organizacionih elemenata. Držim fige Osmanlijama da završe taj posao. Nisam optimista, pošto je brljanje već počelo: projekat je trebalo da bude završen do kraja ove godine. To više nije moguće, znači brljaće se i dalje. Inercija radnika GSP-a verovatno će uništiti ceo projekat, pošto su, baš briljantno, unapred date garancije da u implementaciji nijedan radnik neće biti otpušten.Evropejac: Kentkart je ovakav način već sproveo u više gradova, a, na primer, Istanbul ima isti ovakav sistem kakav je opisan u dokumentu, i funkcioniše odlično. Problem je u volji za implementaciju i u tome šta se može izgubiti miniranjem uvođenja sistema (ništa).

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Zamišljam ovako tu nameru:Oni koji imaju markice ulaze gde hoće na svoju™ odgovornost i obraz. Oni s kartama "na kucanje" ulaze samo na prednja.
ovo vec deluje mnogo realnije. sve i da vozaci dobiju naredbu da zaustave vozilo dok neko ne plati kartu, to ima da traje sve dok ne naidje prvi saobracajni policajac koji ce vozacu da se naspominje celokupne zenske familije i ukaze mu na kilometarsku kolonu iza njega i neophodnost momentalnog pokretanja zaustavljenog vozila.ovo sto pise na u onom tekstu je apsolutno nesprovodljivo i vrlo verovatno se sve ovo radi zato sto je neko video materijal za ugradjivanje ili zato sto zele da povecaju prodaju mesecnih markica. a ko izvadi legitimaciju, velika verovatnoca je da ce je kupovati stalno.
Link to comment

grohotom se smejem. pa ni posle skoro deset godina od dolaska svajcarskih tramvaja ne prodje maltene ni jedna voznja a da neki idiot ne zaurla `majstore vrataaa` ili krene na silu da ih otvara a sad ce se kao brzo navici na Sistem. nije ni moja poenta da je za sve kriva stoka ali ocekivati tako drasticno menjanje navika od ljudi kojima decenija nije dovoljna da shvate da se u zelenom tramvaju pritiska dugme je jaaako nerealno.a ti si me Vaso razocarao i kao covek i kao komunista ako si se stvarno prodao za par redovnih polazaka cetresestice.

Link to comment
jebiga, u londonu vozovi stalno staju u sred tunela, a ako si bio nekad na tubu u spicu znas koliko je to ljudi nabijeno u te limene krntije, bez vazduha, u najvecem broju slucajeva kriv je signalling failure, a londonci redovno kupuju karte i to najskuplje u evropi, ja sam jos pre godinu dana placala preko 3 funte po voznji. to ti je zivot u velikom gradu...
Kakve sad to veze ima s tim da imas veru da ce oni, koji jedva minimum svojih obaveza ispunjavaju, voditi racuna o testiranju
Nije nemoguce, ali nije nemoguce ni da se dobije na lutriji.
Link to comment
konzorcijum na celu sa turskim kent kartomedit: evo i vesti iz blica
Uvođenje monitoringa trebalo bi da poveća pouzdanost gradskog prevoza, tako što će se satelitskim praćenjem steći bolji uvid u njihovo kretanje. Uz pomoć ovog sistema tačno će se znati kada je vozilo krenulo, kada je stiglo, gde je i koliko stajalo. Svi ovi podaci će se slati u operativno-kontrolni centar koji će se nalaziti u prostorijama Direkcije za javni prevoz (Ulica 27. marta). Tako će dispečeri znati sve, od poštovanja reda vožnje, preko eventualnog odstupanja sa trase, a moći će i da “upravljaju” vozilima u vanrednim situacijama (sudari, kvarovi, blokada ulica...) pa će ih, primera radi, upućivati na alternativne pravce. Sva vozila će imati stalnu komunikaciju sa kontrolnim centrom, ali i alarme u slučaju nepredviđenih i neželjenih situacija.
Ovo zvuci ko odlican sistem. Jedino mi je strepnja jaca od nade da ce dispecari biti nemi gledaoci daljih marvelzacija a ne neko ko ce da zavrce ruke bezobraznim vozacima. Da je pameti pa da se napravi da kompjutor sve to proverava i automatski pise zapisnik pa crno na belo, eh...
Link to comment
grohotom se smejem. pa ni posle skoro deset godina od dolaska svajcarskih tramvaja ne prodje maltene ni jedna voznja a da neki idiot ne zaurla `majstore vrataaa` ili krene na silu da ih otvara a sad ce se kao brzo navici na Sistem. nije ni moja poenta da je za sve kriva stoka ali ocekivati tako drasticno menjanje navika od ljudi kojima decenija nije dovoljna da shvate da se u zelenom tramvaju pritiska dugme je jaaako nerealno.a ti si me Vaso razocarao i kao covek i kao komunista ako si se stvarno prodao za par redovnih polazaka cetresestice.
jel pise negde da treba da se pritisne dugme? iz mog iskustva, ljudi ce uglavnom uraditi pravu stvar ako im se da mogucnost...
Link to comment
grohotom se smejem. pa ni posle skoro deset godina od dolaska svajcarskih tramvaja ne prodje maltene ni jedna voznja a da neki idiot ne zaurla `majstore vrataaa` ili krene na silu da ih otvara a sad ce se kao brzo navici na Sistem. nije ni moja poenta da je za sve kriva stoka ali ocekivati tako drasticno menjanje navika od ljudi kojima decenija nije dovoljna da shvate da se u zelenom tramvaju pritiska dugme je jaaako nerealno.a ti si me Vaso razocarao i kao covek i kao komunista ako si se stvarno prodao za par redovnih polazaka cetresestice.
Evo ga jos jedan o stoci. Stvarno ne znam u kakvim se krugovima inace krecete, kad ovakvo misljenje o ljudima imate - u stvari ne zanima me. Ono sto htedoh reci je da ovo navedeno nisam video nijednom u zivotu. Ama bas nijednom.
Link to comment
pa jesi procitao sta pise: sve karte ce biti na ocitavanje, nece biti vise 'markica' i 'kucanje', nego ce svi imati elektonske kartice, koje ce ocitati (u nedostatku bolje reci) pri ulasku.
Jesi li ti procitala sta pise:
  • beskontakne plasticne smart karte (stalni korisnici)
  • beskontakne papirne smart karte (povremeni korisnici)
  • papirne karte, karta za jednu voznju

Link to comment
Jesi li ti procitala sta pise:
  • beskontakne plasticne smart karte (stalni korisnici)
  • beskontakne papirne smart karte (povremeni korisnici)
  • papirne karte, karta za jednu voznju

i sta ce raditi oni sa markicama?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...