Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Radiće kad/ako se stonarod nauči redu. Nema tu nikakve gužve zbog kucanja kartice ili kupovine, magnetna kartica se prinese čitaču i guraš dalje. U Boston je taj sistem u tramvajima npr. Svi čekaju napred, ulaze jedan po jedan, puni tramvaji, ali nigde zastoja pri ulazu. Pravilo je da vozač neće da krene ako vidi nekoga da je ušao na neka druga vrata. I funkcioniše jako lepo.
Ma da, uvek okrivi stoku. Jel ja treba da crtam svake dve nedelje da se na stanicama u špicu stvaraju ogromne gužve zato što je u vreme špica manji broj vozila nego van njega, usled lažnih polazaka u to vreme?Prvo da operu autobuse i srede jebeni red vožnje, pa onda može da se vaspitava sto narod.
Link to comment
Toga se plašim. Na mojoj stanici ulazi u proseku 10 ljudi. Mogu da zamislim kako je kod Sajma u špicu. Drugo, sve je to lepo kako funkcioniše preko, ali obratite pažnju da u Beogradu nema više od 20% niskopodnih autobusa. Dok naši stariji sugrađani uspeju da se popnu uz ona tri stepenika na uzanim prednjim vratima, zadržavanja će biti i po dva minuta po stanici. I još da dodam da će duže zaustavljanje autobusa na stanicama praviti problem u saobraćaju jer su retke ulice sa izdvojenom stanicom (kao što je urađeno u Kneza Miloša, npr).Znači, nije sve do stoke/naroda, ima nečega i u preduslovima da se dobra ideja dobro sprovede. Kao što moraš da imaš sastojke za supu da bi skuvao supu, tako i ovde moraš neke fundamentalne stvari da obezbediš - dovoljan broj lako pristupaćnih vozila.
pa jebiga, sumnjam da njima nista od toga nije palo na pamet i da nisu/nece testirati celu stvar, pre nego sto uspostave. mislim jeste to javno preduzece, i po defaultu ne treba ocekivati mnogo, ali ovo je ono osnovno.
Link to comment
Dok stoka na počne da sarađuje sa goničima, a i dok se goniči ne upristoje - napretka nema. Ako se i dalje ide na standardnu osvetu GSP za sva zala koja nam je naneo i standardno punjenje budžeta na kvarne i sve ostale fore sa one druge - kurac lipov od naroda, države i napretka.
Slažem se. S tim što bih dopunio da bi levičar poput tebe uvek morao da ima na umu raspodelu moći u tom odnosu gonič-gonjeni ako želi da ustanovi stepen odgovornosti svake strane za sranje koje se dešava. :D
Link to comment

Ili da se isprse malo i postave citace i na zadnjim vratima. Mislim, za koj nam kurac onda sluze troje vrata na busu ako ces cekanje toliko oduziti prednjim da zadnja mozes slobodno zatvoriti zanavek. @rajka: imas prevelika ocekivanja.

Edited by Shan Jan
Link to comment
pa jebiga, sumnjam da njima nista od toga nije palo na pamet i da nisu/nece testirati celu stvar, pre nego sto uspostave. mislim jeste to javno preduzece, i po defaultu ne treba ocekivati mnogo, ali ovo je ono osnovno.
:lol:Dok stoka ne dokaze da ume da odrzava vozila - minimumu njihovih obaveza - ne treba nista uzimati zdravo za gotovo. Edited by Venom
Link to comment
Slažem se. S tim što bih dopunio da bi levičar poput tebe uvek morao da ima na umu raspodelu moći u tom odnosu gonič-gonjeni ako želi da ustanovi stepen odgovornosti svake strane za sranje koje se dešava. :D
Odnos je jako zanimljiv. Ispostavlja se da se stoka ume udati za goniča. A ume i da isprebija goniče. Seno redovno, samo bude buđavo s vremena na vreme. Kad će se doći do zobi i mekinja, videćemo.
Link to comment
Ma da, uvek okrivi stoku. Jel ja treba da crtam svake dve nedelje da se na stanicama u špicu stvaraju ogromne gužve zato što je u vreme špica manji broj vozila nego van njega, usled lažnih polazaka u to vreme?Prvo da operu autobuse i srede jebeni red vožnje, pa onda može da se vaspitava sto narod.
Lažni polasci su posao za tužilaštvo. Ako to nije deo neke pronevere para, onda ne znam šta je.
Link to comment

Ovo što sam napisao, da je plan da se ulazi samo na prednja vrata, je insajd info dobijen od vozača koji je pre neki dan počeo sa tom "obukom", i tako su im rekli.Cenim da nemaju para za 3 komada (ili više za zglobne) po svakom vozilu. A možda će biti na svim vratima ali ne svih vozila.Nagađam.

Link to comment
Lažni polasci su posao za tužilaštvo. Ako to nije deo neke pronevere para, onda ne znam šta je.
A, pa nisi čitao moje postove na tu temu. Evo sada ću ti objasniti (kao što sam objasnio i drugim instancama, van ovog foruma, bez ikakvog efekta do sada). Za svaki polazak privatnik dobije 1000 dinara od grada. Autobus jednostavno ne krene, ali dispečer upiše kao da je krenuo, pa a privatnik uštedi na gorivu, amortizaciji itd., i časti dispečera za razumevanje. Povremeno unutrašnja kontrola dođe i razvali sistem pa autobusi polaze kako treba neko vreme (primer sa autobusom 46. ne znam koliko sam puta zvao GSP, na kraju sam upotrebio vrlo tešku artiljeriju, pa cenim da sam doprineo tome da sada idu lepo i fino, bez "formacije pačići" (dva ili tri u koloni) i fulanja polazaka.
Link to comment

cekaj, za sta ce onda sluziti srednja i zadnja vrata, samo za izlazak? ako je tako, to onda podrazumeva da ce prvo svi putnici morati da udju u autobus(na prednja vrata), pa tek onda da izadju oni koji planiraju da izadju. bice onda i mnogo zanimljivo videti kako ce se u spicu sto narod gurati u autobusu u takvim situacijama. ovo sto oni planiraju je apsolutno neodrzivo. ko ce da spreci nekolicinu ljudi da udju u autobus nakon sto vozac otvori srednja i zadnja vrata? da nece mozda da zaustavi vozilo dok neplatisa ne izadje? :lol:

Link to comment
:lol:Dok stoka ne dokaze da ume da odrzava vozila - minimumu njihovih obaveza - ne treba nista uzimati zdravo za gotovo.
jebiga, u londonu vozovi stalno staju u sred tunela, a ako si bio nekad na tubu u spicu znas koliko je to ljudi nabijeno u te limene krntije, bez vazduha, u najvecem broju slucajeva kriv je signalling failure, a londonci redovno kupuju karte i to najskuplje u evropi, ja sam jos pre godinu dana placala preko 3 funte po voznji. to ti je zivot u velikom gradu...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...