Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kakve sad to veze ima s tim da imas veru da ce oni, koji jedva minimum svojih obaveza ispunjavaju, voditi racuna o testiranju
Nije nemoguce, ali nije nemoguce ni da se dobije na lutriji.
Pošto forumaši ne čitaju moje izuzetno važne postove na ovoj temi, prinuđen sam da ih ponavljam više puta kako bih bio siguran u domet svoje misije.
BREAKING NEWS!Šoferi novih tramvaja "prebudžili" bezbednosni sistemKako PPP nezvanično saznaje, u najmanje jednom novom, španskom tramvaju radnici GSP samoinicijativno su demontirali sofisticirani bezbednosni sistem koji detektuje prepreke na šinama. Razlog za ovaj postupak, kako saznaje PPP, leži u činjenici da bezbednosni sistem spojeve između šina registruje kao prepreke na šinama i zaustavlja vozilo. Radnici GSP odlučili su da bezbednosni sistem demontiraju u celosti:- Za sada je sistem demontiran na takav način da su neki kablovi morali biti zalepljeni lepljivim trakama za karoseriju vozila i prozore. Ovo je samo privremeno rešenje, planira se i "budženje" sistema tako da se ništa ne poznaje spolja. To je bilo jednostavnije nego da se konsultuju Španci i sada više nema nikakvih problema - govori izvor PPP koji je želeo da ostane retardiran.
Slika govori više od hiljadu reči.trajvan.jpg
Link to comment
jel pise negde da treba da se pritisne dugme? iz mog iskustva, ljudi ce uglavnom uraditi pravu stvar ako im se da mogucnost...
i nije bas da ne pise ali opet kazem nije to moja poenta. zaista bih voleo da mogu da delim tvoj optimizam po ovom pitanju. s druge strane, cuo sam i ja bajke o javnom prevozu u Istanbulu od ljudi koji tamo zive pa ako je moglo tamo... (ovde ne mislim ni na kakve stereotipe o Turcima divljacima vec na prostu cinjenicu da tamo zivi nekih par desetina miliona ljudi).
Link to comment
Pošto forumaši ne čitaju moje izuzetno važne postove na ovoj temi, prinuđen sam da ih ponavljam više puta kako bih bio siguran u domet svoje misije.
Dobro jutro. Još 2001. su sakatili senzore za opterećenje u doniranim autobusima. Bilo u BG TV programu. Onako, svi se smeškali, u stilu, jbg, u Pragu se ne gura toliko ljudi u jednom busu, a mi Srbi snalažljivi. Hihi.
Link to comment
Evo ga jos jedan o stoci. Stvarno ne znam u kakvim se krugovima inace krecete, kad ovakvo misljenje o ljudima imate - u stvari ne zanima me. Ono sto htedoh reci je da ovo navedeno nisam video nijednom u zivotu. Ama bas nijednom.
nisam razumeo bas ovo sa krugovima, ja sam samo napisao ono sto i dalje vidjam po prevozu. kao sto cu ja poverovati tebi da ti to nikad nisi video mozes valjda i ti meni. jebi ga, coban sam, zivim na banovom brdu pa se vozim 12-com i u njoj se ovo desava.
Link to comment

ovo sa linijom 24 postaje sve ludje! a počelo je pre neku godinu prelaskom linije iz gsp-a u ruke privatnog prevoznika (domiko, ako je još uvek taj). ok, razumem da ne može normalni bus da se provlači od parkiranih vozila - narastao vozni park od doba mog detinjstva, naročito oko kafića u njegoševoj i kod onog fensi restorana u moravskoj, ok - neka budu mini busevi ali bar neki koliko-toliko normalni. sad u letnjim mesecima na liniji su samo dva vozila: jedan kao mini-bus i jedan kombi. pri tome je najmanji interval pola sata i to ako se drže satnice a veoma često samo preskoče. pri tome bude gužve i u mini-busu a u tom kombiju je neverovatno koliko ljudi može da se napakuje, bukvalno za ginisa. dakle, ako su vozila manja a potrebe iste zar to ne znači da bi broj polazaka trebalo povećati? što ovaj privatni prevoznik očigledno ne može svojim resursima, jer ovo što je pokazao na liniji je blago rečeno poluispravno. poslednjih dana kombi ima novitet: dimi kao lud na sve strane a od jutros se i unutra ne vidi od dima. kad sam pre neki dan videla to čudo mislila sam da je to slučajni incident. drugi vozači na semaforu signaliziraju ovom, on hvala-znam odmahivao, ja mislila ok, ide na popravku ali neće da izbaci putnike. kad ispade, to politika kuće, jutros zadimljena unutrašnjost, vozač kaže takav-mi-dali! kao da ne može da odbije tehnički neispravno vozilo?meni sve ovo sa bus 24 liči na neku skrivenu kameru, istraživanje koliko ljudi mogu da podnesu. a ovde sve neki fini svet, ćuti, trpi i pakuje se u ove prcmoljke od vozila - jedino se čuju medjusobne ljubaznosti pri pakovanju. liniju u ovom delu (neimar-vračar) najviše korsite mame/tate/bake/deke sa klincima i stariji svet koji ide na kalenić pa mu čubursko brdo prepreka. ja je skoro i ne koristim (retko kad i svaki put mislim ne-može-gore), ionako volim da pešačim, ali žao mi tih staraca što čekaju tako nekad i satima da bi sa svojim kolicima stigli do pijace. na kraju krajeva ipak je to gradska linija a kao da je najnesrećnije siroče.bottomline: ko je nadležan da prati rad ovog privatnika kome je data linija? očigledno je da ovaj nema vozila da održava liniji u najosnovnijem: makar ovo malo polazaka ali da se drže satnice i da su vozila tehnički ispravna a ne kao ova dušegupka. kome se žaliti na ovo čisto maltretiranje? a da ima rezultata...edit: typo

Edited by Lucia
Link to comment
ovo sa linijom 24 postaje sve ludje!
prvi put čujem da se u beogradu na redovnoj liniji (znači ne E linija, koja košta 120 din) koristi kombi. nije mali autobus? ima klizna vrata?
Link to comment
prvi put čujem da se u beogradu na redovnoj liniji (znači ne E linija, koja košta 120 din) koristi kombi. nije mali autobus? ima klizna vrata?
da kombi, ima jedna vrata napred kod vozača, valjda su klizna. spolja isti kao E-kombi, ali unutra je gušenje čak i kad nema izduvnih gasova kao danas, ne radi klima, razdrndan i sl.
Link to comment

Ja se svako vece vracam njim sa bazena. Jeste kombi al nisam primetio da nesto dimi. A sedista su udobna. No, to su polasci oko 23h.Ono sto je meni zasmetalo zadnjih par dana su 16 i 7x novi busevi sa ukljucenom klimom. I ranije je bilo buseva sa klimom ali bili su normalni. Ovi novi uzasno smrde. Otprilike kao da je bus natrpan prosjacima koji se nisu prali nikad u zivotu. Mogao bi neko da proveri te filtere dok ne pomremo.

Link to comment

ovog bi primetio sigurno. pojavljivao se na liniji drugi kombi umesto ovog - tom je radila klima i bio ok - ali mislim redje. sad ja jako retko koristim, ali na ovog razdrnanog sa dimnom zavesom sam u poslednjih nekoliko dana dvaput naletela. a kažem nije samo taj kombi problem na liniji, nego što često preskoče polazak (čak i ujutru) - što vidim jer tom trasom ionako idem pešice a ljudi duž stanica čekaju, i što su ta dva mala vozila suviše malo za potrebe linije.pitanje ostaje: ko je nadležan za ovu liniju?

Link to comment
ovog bi primetio sigurno. pojavljivao se na liniji drugi kombi umesto ovog - tom je radila klima i bio ok - ali mislim redje. sad ja jako retko koristim, ali na ovog razdrnanog sa dimnom zavesom sam u poslednjih nekoliko dana dvaput naletela. a kažem nije samo taj kombi problem na liniji, nego što često preskoče polazak (čak i ujutru) - što vidim jer tom trasom ionako idem pešice a ljudi duž stanica čekaju, i što su ta dva mala vozila suviše malo za potrebe linije.pitanje ostaje: ko je nadležan za ovu liniju?
Cimaj ove iz gradskog sekretarijata za saobraćaj, ili se javi kod onog na STB, sto ima uključenja gledalaca ;)
Link to comment

Meni je 24 zbog tih malih buseva omiljena linija kada naletim na istu. Doduse ne zavisim toliko od nje jer mi posao radi i 26 i gomila trola, ali mi je taj mini bus sasvim dobar. Doduse primetio sam da cak i kada udju ljudi sa voljom da kupe kartu vozac 24oke ih samo pogleda i kaze da sednu pozadi i ne brinu za kartu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...