Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Iz GSB: Počele su obuke za vozače za novi sistem kucanja karata koji bi trebalo da zaživi od 1.1.2012. Izgleda da će se ulaziti samo na prednja vrata (ne znam kako to zamišljaju u gužvama u špicu) gde će biti senzor-poništivač nekih novih karata.

Link to comment

Penis ce ici brze. Dok sam bio na fakultetu, vise puta sam radio razna brojanja saobracaja i desavalo se da na opterecenijim stanicama u autobus udje i izadje po 60 i vise ljudi. Zamisli ti sad kako autobus stoji na npr. sajmu i ceka da 60 ljudi udje, jedan po jedan, na prednja vrata.

Link to comment
Penis ce ici brze. Dok sam bio na fakultetu, vise puta sam radio razna brojanja saobracaja i desavalo se da na opterecenijim stanicama u autobus udje i izadje po 60 i vise ljudi. Zamisli ti sad kako autobus stoji na npr. sajmu i ceka da 60 ljudi udje, jedan po jedan, na prednja vrata.
e jebiga, tako je i u londonu i u njujorku, pa ljudi nekako navikose. na pocetku ce biti kukanja i tako to, ali ako hoce na povecaju naplatu karata, realno jedino mogu da naprave takav sistem, da kontrolisu odmah na pocetku.
Link to comment

U Londonu se 20% putovanja dnevno obavi autobusom, u Beogradu 52%. London verovatno ima povoljniji odnos broja putnika i autobusa. Ovo kod nas funkcionisati nece.

Link to comment
U Londonu se 20% putovanja dnevno obavi autobusom, u Beogradu 52%. London verovatno ima povoljniji odnos broja putnika i autobusa. Ovo kod nas funkcionisati nece.
Ma to je samo priprema za ovo.
Link to comment

Autobusi imaju troje vrata. Koliko se secam ranije je trebalo (mada nikad nije postovano) da se za izlazak iz autobusa koriste srednja a za ulazak prednja i zadnja (il obrnuto). Samo prednja vrata z apo jednog coveka je nesto sto nece da radi prosto.Jedino ako ce i dalje biti iste mesecne pa ce ti ljudi moci da ulaze na zadnja vrata a manjina koja kupuje jednokratne na prednja.

Link to comment

Radiće kad/ako se stonarod nauči redu. Nema tu nikakve gužve zbog kucanja kartice ili kupovine, magnetna kartica se prinese čitaču i guraš dalje. U Boston je taj sistem u tramvajima npr. Svi čekaju napred, ulaze jedan po jedan, puni tramvaji, ali nigde zastoja pri ulazu. Pravilo je da vozač neće da krene ako vidi nekoga da je ušao na neka druga vrata. I funkcioniše jako lepo.

Link to comment
Autobusi imaju troje vrata. Koliko se secam ranije je trebalo (mada nikad nije postovano) da se za izlazak iz autobusa koriste srednja a za ulazak prednja i zadnja (il obrnuto). Samo prednja vrata z apo jednog coveka je nesto sto nece da radi prosto.Jedino ako ce i dalje biti iste mesecne pa ce ti ljudi moci da ulaze na zadnja vrata a manjina koja kupuje jednokratne na prednja.
s time nece nista postici, posto ce oni koji nece da kupe kartu, onda svi ulaziti na zadnja. mislim da je poenta da svi 'cekiraju' karte.a kontam da su i oni svesni broja putnika koje prevoze (pretpostavljam da je exicPL za njh brojao), pa da su mislili o tome.mogli bi i da stave ulaza na prednja i zadnja, i postave kamere na oba, pa vozac prati preko kamera ili tako nesto, mozda.
Link to comment

Može to lepo da funkcioniše, ali samo ako ima dovoljno vozila. Čak i da se čeljad nauči redu (onako hipotetički) i fino postroji kod prednjih vrata, ako je taj red deluje kao red za ulje '93, bus se zadržava suviše dugo na stanici. Funkcioniše tako i kod mene ovde, ali u bus ulazi po 5-6 ljudi maksimum na stanici.

Link to comment
Pravilo je da vozač neće da krene ako vidi nekoga da je ušao na neka druga vrata. I funkcioniše jako lepo.
to naravno, ako vozac to ne radi, onda dzaba bilo kakav sistem.
Link to comment
Funkcioniše tako i kod mene ovde, ali u bus ulazi po 5-6 ljudi maksimum na stanici.
Toga se plašim. Na mojoj stanici ulazi u proseku 10 ljudi. Mogu da zamislim kako je kod Sajma u špicu. Drugo, sve je to lepo kako funkcioniše preko, ali obratite pažnju da u Beogradu nema više od 20% niskopodnih autobusa. Dok naši stariji sugrađani uspeju da se popnu uz ona tri stepenika na uzanim prednjim vratima, zadržavanja će biti i po dva minuta po stanici. I još da dodam da će duže zaustavljanje autobusa na stanicama praviti problem u saobraćaju jer su retke ulice sa izdvojenom stanicom (kao što je urađeno u Kneza Miloša, npr).Znači, nije sve do stoke/naroda, ima nečega i u preduslovima da se dobra ideja dobro sprovede. Kao što moraš da imaš sastojke za supu da bi skuvao supu, tako i ovde moraš neke fundamentalne stvari da obezbediš - dovoljan broj lako pristupaćnih vozila. Edited by pacey defender
Link to comment

Dok stoka na počne da sarađuje sa goničima, a i dok se goniči ne upristoje - napretka nema. Ako se i dalje ide na standardnu osvetu GSP za sva zala koja nam je naneo i standardno punjenje budžeta na kvarne i sve ostale fore sa one druge - kurac lipov od naroda, države i napretka.Za neke stanice možda pomogne rasterećenje saobraćaja kada nov most bude pušten u pogon :D Pa onda možda i ne bude one katastrofe kao na stanici kod Sajma ili Ade.

Edited by Zabalujev
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...