Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja se juče vozio u Ada 3 busu sa obrnutim principom. Ušao sam u njega i snimio da je sve živo zatvoreno, a klima ne radi. Seo sam negde pozadi, otvorio jedan prozor, i do Sajma gledao kako ljudi ulaze, znoje se i ne preduzimaju ništa povodom toga.

Link to comment
Pre neki dan na Zelenom vencu (nakon što sam obavio mrski posao plaćanja harača u naci-Elektrodistribuciji), vidim double-decker na liniji 15 i uđem, tek da ga isprobam, sve do kraja gornjeg grada. Lep osećaj.
15-ica ne ide kroz gornji grad
Link to comment
  • 3 weeks later...

BREAKING NEWS!Šoferi novih tramvaja "prebudžili" bezbednosni sistemKako PPP nezvanično saznaje, u najmanje jednom novom, španskom tramvaju radnici GSP samoinicijativno su demontirali sofisticirani bezbednosni sistem koji detektuje prepreke na šinama. Razlog za ovaj postupak, kako saznaje PPP, leži u činjenici da bezbednosni sistem spojeve između šina registruje kao prepreke na šinama i zaustavlja vozilo. Radnici GSP odlučili su da bezbednosni sistem demontiraju u celosti: - Za sada je sistem demontiran na takav način da su neki kablovi morali biti zalepljeni lepljivim trakama za karoseriju vozila i prozore. Ovo je samo privremeno rešenje, planira se i "budženje" sistema tako da se ništa ne poznaje spolja. To je bilo jednostavnije nego da se konsultuju Španci i sada više nema nikakvih problema - govori izvor PPP koji je želeo da ostane retardiran.

Link to comment

Ja sam se uvek zalagao za drasticne kazne zbog nepostovanja propisa ali mislim da bih lakse podneo da padnem ispred streljackog voda sa fluoroscentim prslucima nego prisilnu zenidbu za kontrolorku. Jos ako ti citaju stihove cika Duska Radovica tokom ceremonije... :(

Link to comment

Ova svercerka je bas bila resila da se uda po svaku cenu pa makar i za kontrolora. +Ubrzana veridba posle dva meseca. Ne bi me cudilo da dodje do prinove iznenadjujuce brzo i to da se rodi bez zelenog prsluka.

Link to comment
Ova svercerka je bas bila resila da se uda po svaku cenu pa makar i za kontrolora. +Ubrzana veridba posle dva meseca. Ne bi me cudilo da dodje do prinove iznenadjujuce brzo i to da se rodi bez zelenog prsluka.
Podlegao si perfidnoj propagandi.Kontrolor je samo primenio novi sistem kaznjavanja a za prinovu si potpuno u pravu.Ovim potezom, udaljice bezobzirnu svercerku iz vozila GSP-a na nekoliko meseci.
Link to comment

Procitah sad ovo da ne pamti lica, pa se setih. Bila je to 2008. During the war...Odradjivao ja vojsku civilno, pa bio naravno nadrkan i bilo mi u stvari nekako milo da se svadjam s kontrolorima, iako su nam davali pare za markicu. Vecina je ionako kulirala kad im se kaze 'sluzim civilno', neki su se svadjali, ali samo je jedan uspeo da me istera iz busa. Nedelju dana nakon toga, vozim se 88-com do Arene. Avgust ili septembar, sunce przi, ali makar je bus prazan, prelazim most i kod Sava Centra ulazi isti taj. U delicu sekunde ga prepoznam i pre nego sto se uopste predstavio, skinem slusalice, nasmejem se i pomislim u sebi: evo ga opet ovaj. Posto sam stajao odmah pored vrata, video me odmah prvog i primetio i on da sam ga prepoznao. Taman pre nego sto sam zaustio kako sluzim civilno, prilazi i kaze pomalo nesigurno: "Zdravo, kako je?", pruzivsi mi ruku :rolf: Rekoh, dobro, nije lose, a on odgovori, evo sad cu ja, samo caskom. I dok je tako trazio karte putnicima, a bus picio ka Areni, ja se u neverici jedva suzdrzavao od smeha. Malo pre Arene, stvarno zavrsio caskom, prilazi opet, pokusava da zapocne neki small talk, ali vidim mu po faci da nema blage veze ko sam ja, osim da sam mu poznat :lol: . Kiselkasti osmeh, zamisljen pogled dok pretura po hard disku u glavi, ali jok. Mozda bi se i setio, da nisam izasao par sekundi kasnije...Pa nek onda pricaju kako ne pamte lica.

Link to comment

E, Jevropo, Jevropo... Daleko li si.

12.08.2011 08:33-11:21Društvenim mrežama protiv kontroloraNemački šverceri u javnom prevozu počeli su da se organizuju preko drušvetnih mreža kako bi što uspešnije izbegli susrete sa kontrolorima.Prva takva organizacija pojavila se još u decembru prošle godine za Hamburg, koja je do sada narasla na oko 7.000 članova. Osobe koje se voze bez karte pomoću "fejsbuka" se međusobno obaveštavaju o pojavi kontrolora, što im omogućava da izbegnu kontrolu i isplaniraju optimalnu maršrutu, piše dnevnik "Velt".Članovi organizacije švercera već su pripremili specijalne dodtke za "ajfon", što će im omogućiti pristup informacijama o kontrolorima ne aktivirajući društvenu mrežu.Primer iz Hamburga brzo je prihvaćen i u drugim gradovima pa sada u društvenim mrežama funkcionišu organizacije ljudi koji se švercuju u javnom prevozu Berlina, Dujsburga, Drezdena, Lajpciga i Minhena.Gradske vlasti su nemoćne jer sa pravne tačke nema prekršaja. Ove oranizacije mogu da postanu protivzakonite samo ako objave fotografiju kontrolora ili ga javno uvrede.Većina firmi za javni saobraćaj se, međutim, za sada ne uzbuđuje, oslanjanući se na činjeicu da je teško predvideti kretanje kontrolora. Ukolilko bi se sistem obaveštavanja među švercerima i dalje usavršavao, mogući su ozbiljni gubici, navodi "Velt", pozivajući se na primer iz Beča. Šverceri su tamo bili tako organizovani da su prevoznici bili primorani da usavrše specijalni "billing" sistem. (Tanjug)
http://www.smedia.rs/biznis/vest/27721/
Link to comment

To kod nas ne biva, ovde bas zele da budu primeceni, nema potrebe za primenom sofisticirane tehnologije.Nasi kontrolori idu u hordama sa fluoroscentnim prslucima i zele da se vencaju za svoje zrtve.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...