Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

A cemu bi sluzile te kamere? Grupa "nase dece" lomi automate pozadi, vozac to vidi na monitoru i uradi sta tacno?
imace panik taster, ali koliko sam skontao oni se i sada ugradjuju, dok za kamere pojma nemam. znam da ih kafovi imaju.
Link to comment

snimak postaje dokaz na sudu npr. a i nevezano samo za automate, ne jednom se desilo da nekog pretuku/izbodu/odžepare u prevozu. A posle kad pitaju svedoke svi baš u tom trenutku gledali u semafor.

Link to comment

Bojim se da ce tu biti veselja kad udje kontrola bice:Sad sam usao ovaj vec ugasio aparat ovo-ono.....Mislim da onoliko koliko vidim ljudi sve manje para imaju i manje ih je blam da kazu:Nemam kartu i sta ces?Dzaba tu dzidzi bidzi super tehnologija.To je dobro da olaksa placanje onima koji hoce da plate...

Link to comment
Pravo bi bilo i da smanje cenu karte zbog tolikih ušteda.Ovako, za 6 meseci opet podužu cene, i tek će vidimo svog boga.
Mislim da ce biti neko sapstenje tipa:Nasi gradjani su vidre pa su i ovo "provalili" i sad naplata nije porasla pa mi moramo da povecamo cene...
Link to comment
Pravo bi bilo i da smanje cenu karte zbog tolikih ušteda.Ovako, za 6 meseci opet podužu cene, i tek će vidimo svog boga.
Misliš na uštedu ostvarenu kupovinom par hiljada automata za očitavanje i dopunjavanje ili kupovinom par hiljada GPS čitača ili na uštedu ostvarenu ugradnjom klima u vozila?
Link to comment

A ono najvažnije pitanje, da postoje karte sa vremenskim rokom trajanja, to nisu rešili? Ono tipa da jedna karta važi za 75, 60 nebitno minuta u jednom pravcu? To ništa? Nego i dalje od dorćola do zemuna moram da promenim tri busa i to će da me košta 150 dinara? How, yes, no.... pa jeftinije je da se vozim po Rimu. A da ne pričam o udobnosti i tačnosti prevoza.

Link to comment

a sto ljudi koji menjaju buseve toliko ne kupuju mesecne markice? inace, najavili su vecu fleksibilnost i vise vrsta karata, pa pretpostavljam da to znaci i uvodjenje dnevne karte. u londonu, ako imas tu karticu da ti skida po voznji, automatski prestane da ti skida kada dosegnes dnevni limit (koji je ako se dobro secam negde u vrednosti od 3 karte otprilike...)

Link to comment
A ono najvažnije pitanje, da postoje karte sa vremenskim rokom trajanja, to nisu rešili? Ono tipa da jedna karta važi za 75, 60 nebitno minuta u jednom pravcu? To ništa? Nego i dalje od dorćola do zemuna moram da promenim tri busa i to će da me košta 150 dinara? How, yes, no.... pa jeftinije je da se vozim po Rimu. A da ne pričam o udobnosti i tačnosti prevoza.
to jeste za popizd. evo sa sajta:
Ostale moguće karte - Vremenske karteU postojećem tarifnom sistemu ne postoje vremenske karte. Ovaj sistem podržava primenu i drugih tipova karata (vremenske nepersonalizovane: jednodnevne, nedeljne, vikend; presedačke i sl.), a vrste budućih karata i dinamika njihovog uvođenja u sistem biće formirana u dogovoru sa Direkcijom za javni prevoz u kasnijim fazama implementacije i eksploatacije sistema.
u najboljem slucaju ce biti od 01.01.2012.
a sto ljudi koji menjaju buseve toliko ne kupuju mesecne markice? inace, najavili su vecu fleksibilnost i vise vrsta karata, pa pretpostavljam da to znaci i uvodjenje dnevne karte. u londonu, ako imas tu karticu da ti skida po voznji, automatski prestane da ti skida kada dosegnes dnevni limit (koji je ako se dobro secam negde u vrednosti od 3 karte otprilike...)
logicnije je da uvedu vremensko vazenje (recimo 2h), nego da neko ocekuje da kupim markicu zato sto se vozim svega par dana u mesecu (a npr. u tih par dana treba par prevoza da promenim) Edited by holden kolfild
Link to comment

Moja je stvar koju ću kartu da kupujem i da izračunam šta mi se i kako isplati. A od ove reforme očekivala najviše to. Da ne moram da otkucam tri karte u jednom smeru, i isto toliko u supotnom, kad mi vožnja ukupno traje maksimalno sat vremena.Ali, ne - to se ne isplati.

Link to comment

Koliko bi tek bilo natezanja oko tih vremenskih. Da li se gleda početak vožnje ili momenat pregleda karte ? Ako vozilo ide izuzetno sporo ili je gužva, da li putnik za to kriv ?

Link to comment
Koliko bi tek bilo natezanja oko tih vremenskih. Da li se gleda početak vožnje ili momenat pregleda karte ? Ako vozilo ide izuzetno sporo ili je gužva, da li putnik za to kriv ?
logicno je da bude od momenta ponistavanja, al kolko kontam, kod ovog sistema bi to moglo jedino kod vozaca. Edited by holden kolfild
Link to comment

Ako tekst u Politici ne laze, sada ce i oni koji kupuju mesecnu (personalizovanu) kartu morati da se otkucavaju pri ulazu. Moram reci da mi to bas nije jasno. U svakom slucaju oduzima uzitak posedovanja pretplatne karte.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...