Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Nisam morao ništa da osluškujem. Osetio sam na koži. Definitivno nije radilo.Nije bilo gužve (možda 50-60% kapaciteta vozila, tako da broj ljudi nije razlog), trolejbusi su identični (ne znam boju, veći deo je prekriven onom "Čuvajmo..." nalepnicom-posterom što ide i preko prozora), imaju ona presvučena sedišta kod kojih putnici sede nasuprot jedni drugima.Linije: 29, 41, 40.Samo kod 40 je radila.

Link to comment

Jutros, idem trolejbusom (linija Medak 3 - Studentski trg). Dupli, crveni, novi, naravno neklimatizovan.Dobro, mislim. Makar nema gužve. (pametni ljudi su na moru, a ne u ovoj rerni od grada)Na Slaviji, bez upozorenja ili objašnjenja, umesto da nastavi ka "Beograđanci", majstor jednostavno okreće i postavlja vozilo na stanicu natrag ka predgrađu.Ćutke, uz poneku psovku kroz zube, izlazimo i krećemo, neko peške, a neko da čeka vozilo koje ipak ide ovom (Slavija-Trg Republike) prisilnom pešačkom zonom.Umesto jedne karte do Terazija, sad mi trebaju dve. A to mi je samo pola puta do posla.I kome da se čovek žali, vodovodu?

Link to comment

Nezvaničan info iz GSP: od 1. septembra vozači će im raditi u dve smene: 06-14 i 14-22. Sav saobraćaj između 22 i 06 prelazi kod privatnika.

Link to comment

Realno, šta ima ko da radi van kuće posle 22 č ? Viđe muva jednim udarcem - smanjuje se vandalizam i buka, ljudi će lepše spavati i sve će nam biti bolje.

Link to comment
Nezvaničan info iz GSP: od 1. septembra vozači će im raditi u dve smene: 06-14 i 14-22. Sav saobraćaj između 22 i 06 prelazi kod privatnika.
ja bih im predložio da uvedu zimski i letnji režim pošto je leti obdanica duža. ili da se na dnevnoj bazi noćni režim tempira tako da počinje sa sumrakom; šta će normalan čovek noću u gradu.edit: čekček, jel ovo da prevoz od 22 do 24 i od 4 do 6 prelazi kod privatnika znači da se uvezuje sa noćnim prevozom, ili samo prave kartel? Edited by pacey defender
Link to comment

da i meni to nije jasno. jel to znaci da nema tramvaja i trola posle 10? da se posle 10 placa karta 100 kinti i da ne vaze markice? ovo mora beowle da te neko zajebava bre.

Link to comment

Čovek radi u GSPu, kaže da su veoma blizu usvajanja te odluke. Takođe kaže da se priprema montaža aparata za dnevne i nedeljne karte, i da je na tenderu pobedila neka turska firma.

Link to comment
ja bih im predložio da uvedu zimski i letnji režim
To već postoji. Ili, ček, ček, jel ovo znači da će biti obavezno žrtvovanje device svakog jutra da seodobrovolje vozači? Apelujem da smislimo što katastreofičniji scenario i o njemu se svađamo narednih 15 dana.edit: nepismen, al ne menjam iz inata. Edited by Zabalujev
Link to comment
Nezvaničan info iz GSP: od 1. septembra vozači će im raditi u dve smene: 06-14 i 14-22. Sav saobraćaj između 22 i 06 prelazi kod privatnika.
laugh.gif pa naravno da ce biti tako, nisu ludi da im neko iz kartela privatnika puca u noge zbog toga sto olosi iz privatnih kompanija vise nece moci da fejkuju polaske. morace nekako da im nadoknade to sto ce actually morati da prevoze putnike u toku dana.samo vi placajte karte, vazno je biti posten gradjanin, jel tako.
Link to comment

zasto mi se javlja da je ovo opet neko povladjivanje taksistima, kao, vozite se taksijem posle 22h (a bas tada pocinje nocna tarifa, kakva slucajnost)

Link to comment
zasto mi se javlja da je ovo opet neko povladjivanje taksistima, kao, vozite se taksijem posle 22h (a bas tada pocinje nocna tarifa, kakva slucajnost)
Lose ti se javlja. Poenta je u drugoj stvari. Privatni vozaci voze, po mojoj proceni, najmanje 30% manje polazaka od onih na koje su se obavezali. U dogovoru sa dispecerima, placaju se i pravi i fiktivni polasci. Kada Osmanlije preuzmu kontrolu naplate i polazaka, uveren sam da ce uslediti prenamena Stambol kapije u izlozbu dispecerskih ruznih glavudza, pa to vise nece biti moguce. Da ne bi doslo do poremecaja u delikatnoj ravnotezi korupcije, odluceno je da se, u skladu sa aktuelnim gradskim trendovima, 22h proglasi za noc, cime ce biti postignute dve stvari: 2 dodatna sata za privatnike, i veci broj privatnika na ulicama, jer ce autobusi zameniti tramvaje i trolejbuse (privatnici nemaju kadar koji to moze da vozi). Inace pijane svinje u GSP-u sasvim sigurno planiraju ovu stvar jer je sasvim logicna i u skladu sa njihovom mravljom etikom. Druga je stvar da li ce grad to prihvatiti. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...