Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Poserem vam se na izvinjenje, idioti. Iskreno, ovih dana uopšte nisam razmišljao o nekakvim informacijama o novim merama u javnom prevozu, sve vreme mi je na umu bila praksa sprovođenja novih mera, za šta nikakvo izvinjenje ne može da ih iskupi.
ovo je staro izvinjenje, još od subote, nema veze sa ovim novim sranjima
Link to comment
Ne znam kako se odrzavao taj tender. Malo mi je cudno (to jest i nije cudno poslije svih prica) da se naplatni sistem totalno odvoji i da samo on ode na tender (uvodjenje tehnologije i upravljanje).edit: i da su strane firme ucestvovale vjerujem da opet APEX pobjedio radi cijene. Kako se u Srbiji ocjenjuju tenderi? Koji postotak ide na cijenu a koji na tehnicku dokumentaciju?
Možeš kako hoćeš da napišeš tender, može da se boduje samo cena, samo cena i reference, cena reference i kvalitet rešenja (tu najčešće nikad ne navode kako ocenjuju kvalitet rešenja). Najveći problem kod ovog BusPlus tendera je što nije rađen po Zakonu o javnim nabavkama, nego po nekoj gradskoj odluci ili nekoj sličnoj gluposti. A ne znam kako su to uopšte i smeli da urade. Mislim, znam, smeju oni sve, ali opet, bez trunke skrivanja...?
Link to comment
najprostijeSumnjiva ekipa osnuje DOO A, za osnivaca i direktora postave nekog zbunjenog nesrećnika iz Boleča ili odakle već, daju mu neku ozbiljnu platu, sluzbeni auto, ribu. On potpisuje i ne pita previše. DOO A uzme robu X na odlozeno placanje sa valutom od 30 dana za prvu ratu od dobavljaca B za 100 000 Evra. Tu istu robu proda firmi C za 90 000 evra u kesu. DOO A dobavljacu B isplati uredno prvu ratu od 10 K evra. DOO A preko naduvanih faktura isisa iz firme 80 k Evra. I pokrene postupak likvidacije. Dok se ovi dobavljac B opasulji racun DOOa A je prazan.Dobri su nekih 70k evra za 3 mjeseca. Prevaru je tesko dokazati jer ce oni tvrditi da su lose poslovali i da nisu imali prevarnu nameru jer u suprotnom ne bi isplatili 10k evra prve rate. Eventualno nesrecnik iz Boleca dobije par godina robije, mozda se i izvuce sa uslovom.
A može i na ukradenu LK, pa da nikog ne unesreće... Osim tog, kom su ukrali LK, naravno...
Link to comment
ovo je staro izvinjenje, još od subote, nema veze sa ovim novim sranjima
Nigde nema datuma saopštenja?! Verujem da si u pravu. Ništa, očekujemo jedno "mora da se zna red" saopštenje u narednim danima.
Link to comment
U vezi busplusa pominjao se i Aleksandar Vlahovic, koji se samo slucajno preziva kao i jedini zaposleni u Apexu, u kontekstu odobravanja velikog kredita Erste banke firmi koja ima jednog zaposlenog i nista do tada nije radila.
Pa to se dešava kada se ne zna ko je stvarni vlasnik firme kojoj je delegiran ovakav posao. Prirodno je da se pojave dezinformacije ovog tipa. Veljko Vlahović se oglasio i rekao da nije u srodstvu sa bivšim ministrom. Nema razloga da mu ne verujemo. Ali cela priča je onako baš bljutava.
Link to comment
razlog je, razume se, bezbednost slabijih i sputavanje pipaca da pipaju bilo koga osim pripadnike svoje kategorije.
gej lobi! angry.gif pravda za nas hetero pipace, a oni nek se pipaju u svoja 4 zida!(izvinjavam se za trol)
Link to comment

Ovakvu vrstu posla (Bus Plus) je nemoguće dogovoriti bez aminovanja Đilasa. S obzirom da je Branko Radujko izabran za predsednika UO GSP-a, cela priča mi liči na fiktivnu firmu za pranje stranačkih para i finansiranje stranke. Šta se prethodnih godina dešavalo sa marketing agencijama (videti izveštaj pokojne Verice Barać), ne bi me začudilo da je ovo još jedan od tih dilova.

Link to comment
Gledas to sa pogresne strane. Nije problem sto je APEX-u omoguceno ucestvovanje na tenderu, problem je sto je svetskim firmama onemoguceno. Da je bilo ozbiljnih firmi na tenderu, ne bi APEX pobedio na tenderu (naravno, pricam hipoteticki, naravno da bi, posto ovo ocito smrdi na neki dil).
prvi i osnovni problem je zasto je uopste uveden bas ovakav sistem naplate sve ostalo su tek tehnicke posledice tog problema
Link to comment

Jer je tako svugdje u svijetu :PUglavno svi novi sitemi imaju ovakav sistem naplate i svi stari sistemi polako prelaze na ovakav sistem. Znaci nije problem zasto su uveli taj sistem nago kako su ga uveli.

Link to comment
prvi i osnovni problem je zasto je uopste uveden bas ovakav sistem naplate sve ostalo su tek tehnicke posledice tog problema
Naravno, tu se slazemo. Ono sto mene interesuje (a mozda je to neko vec i pitao, ne zamerite, na brzinu sam presao poslednjih 10tak strana topica) je - da li je pravno moguce da firma kojoj je u domenu samo naplata karata ukida stanice i gasi linije prevoza? Edited by Chika Spale
Link to comment
Jer je tako svugdje u svijetu :PUglavno svi novi sitemi imaju ovakav sistem naplate i svi stari sistemi polako prelaze na ovakav sistem. Znaci nije problem zasto su uveli taj sistem nago kako su ga uveli.
uvodjenje modernog sistema naplate podrazumeva da sistem prevoza postoji i funkcionise. sto u slucaju gsp.a nije ostvareno.+ja taj novi sistem sto svi koriste jos ne videh nigde u evropi. :unsure: svi furaju stare dobre papirice.a nije da samo sedim kuci.
Mislim da pomenutog Vojislava Krstica poznajem. Covek je obican inzenjer. Mislim da previse fantazirate.
obican inzenjer otvara one-man-shop koji odmah zatim dobija ogroman tender za veoma isplativ i kompleksan posao koji ce trajati sledecih X godina. i onda mi fantaziramo? Edited by Zverilla
Link to comment
Pa rekao sam da novi sistemi uvode taj sistem naplate a stari polako prelaze.Beneficije za operatore su visestruke.
ja samo pitam koji?nisam svetski putnik ko dzejms, ali u poslednjih nekoliko godina sam overio 10-15 gradova po zapadnoj evropi i NIGDE nisam video nesto sto nije papir.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...