Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Strasbourg mesecne/godisnje cipovane.mozda misli na dnevne karte? btw. a zasto nema kontrole po tramvajima? sumanuto mi deluje da su se ustremili samo na buseve :unsure:

Link to comment

london je vec godinama na oyster karticama samo ja ne bih to tako olako poredio s beogradom, cak i ako uzmem u obzir koja mafija upravlja londonskim saobracajem i kroz koja sranja smo prolazili i prolazimo zadnjih nekoliko godina sto zbog olimpijade, sto zbog privatizacije delova prevoza. e, da, taj privatno-drzavni model se zove ppp - private public partnership.

Link to comment

da, dnevne, za kratke boravke bio u parizu pre 2 godine, papir samo koristiou stokholm idem jednom u 3 meseca, nisam vido elektronske :blink: moracu da ih potrazim sledeci put :)kakogod - sistem poput beogradskog da ima samo elektronska karta i dalje jos ne videh. plus i dalje ne vidim potrebu za tim. ono, ima 101 preca stvar da se sredi u bg prevozu, pa onda da pricamo o elektronskoj naplati

Link to comment

U Lisabonu (a čini mi se i u Amsterdamu, ja dobio neku elektronsku na parkingu) je samo elektronska karta. U Briselu ima i papirnih, ali je vožnja sa njima skuplja za 10-40%.

Edited by dig_chohano
Link to comment

Pa problem je kako su ga uveli.Kada prelazis sa jednog sistema na drugi, obicno uradis studiju "migracije" i vidis koji je prelazak najbezbolniji. U beogradu su ocigledno uradili po sistemu "big bang" sto i nije bas preporucljivo i nikada se ne primjenjuje narocito kada je rijec o vaznim sistemima.

Link to comment
Samo nek vaze jos ovaj vikend - meni dosta :DOstalo mi je 7-8 od prethodne posete, pa da se ne bace.
Radice one jos dosta dugo ali polako smanjuju broj vrata na kojim mozes da ih koristis.
Link to comment

sankt peterburg, metro, plastika i za jednu voznju, kolko se secam

Amsterdam - samo chipkaart ili uzasno skupe (2.7 evra, ako se dobro secam) pojedinacne karte.
chipkaart je u celoj holandiji, kao i pojedinacne Edited by Quince
Link to comment
Pa problem je kako su ga uveli.Kada prelazis sa jednog sistema na drugi, obicno uradis studiju "migracije" i vidis koji je prelazak najbezbolniji. U beogradu su ocigledno uradili po sistemu "big bang" sto i nije bas preporucljivo i nikada se ne primjenjuje narocito kada je rijec o vaznim sistemima.
Nisu. Bio je period od jedno 2 meseca (? ne secam se vise) kada si mogao da koristis i papirne i bus plus karte. Takodje personalizovane bus plus kartice (one na koje uplacujes "markicu") su izdavane nekoliko meseci pre nego sto su validatori uopste postavljeni. Uopste nije problem u samim karticama niti u cinu validiranja. Problem je nastao u ovom pokusaju da se ljudi teraju da ulaze/izlaze na odredjena vrata kada ni vozila, ni red voznje, ni postovanje istog, ni situacija u saobracaju - ukratko - nista - nije sa tom idejom uskladjeno. Mislim, ulazak na ova i izlazak na ona vrata nema veze sa sistemom naplate, to su mogli da pokusaju da uvedu i sa papirnim kartama.
Link to comment
kakogod - sistem poput beogradskog da ima samo elektronska karta i dalje jos ne videh. plus i dalje ne vidim potrebu za tim. ono, ima 101 preca stvar da se sredi u bg prevozu, pa onda da pricamo o elektronskoj naplati
ovo si dobro primetio. london pariz i stockholm jos uvek najnormalnije prodaju karte - jednokratne, povratne, dnevne, nedeljne mesecne... sve je to i dalje u upotrebi.edit - u al sam zakasnio... Edited by adam
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...