Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

:blink:jel' vas tera neko da koristite uslugu čiji kvalitet ne zadovoljava vaše kriterijume? ulaskom u vozilo gradskog prevoza prihvatate uslove tj. cenu prevoza. isto kao kod svih drugih usluga. specifičnost je gradskog prevoza što tu uslugu možete iskoristiti a da je ne platite pa još da svoj svakodnevni lopovluk uzdignete u princip, izraz nezadovoljstva... :lol: stvar je prosta: nećeš da platiš, ne koristi tj. ne kradi
Ok, zašto onda GSP nije privatna firma, ako se već insistira na ovom tržišnom rezonu? Koja je poenta državnog vlasništva nad nečim što posluje na načelu ponude i tražnje?
Link to comment
Tacno, ali nije da sparta po celu noc, a prima putnika samo 3 puta. Jedna prosecna voznja u nocnom nije manje popunjena od prosecne voznje po danu, pa je opet 2 i po puta skuplja.Slozio sam se s onim sto si napisao za nocni prevoz generalno, ali prosto nije tacno da je nocni ekonomski slabije isplativ zbog manjeg broja putnika.
Nije slabije isplativ, ali zbog kompenzovane cene. Ja ne znam kako je u drugim delovima grada, ali noćni bus za levu obalu Dunava jeste pun, kad kreće iz grada, ali kad se vraća, tu bude 5-6 ljudi, a kilometraža od Padinjaka do grada dobrana.
Link to comment
Ok, zašto onda GSP nije privatna firma, ako se već insistira na ovom tržišnom rezonu? Koja je poenta državnog vlasništva nad nečim što posluje na načelu ponude i tražnje?
sad si se i ti zaneo, pa i preduzeća u državnom vlasništvu učestvuju u tržišnoj utakmici.
Link to comment

ok, to za (ne)kupovanje i (ne)otkucavanje karte smo apsolvirali, ali ja imam drugu dilemu. u mogucnosti sam da laziranjem uverenja visokoskolske ustanove obmanem GSP i umesto 2200 markicu placam 960 dindzi*. koliki sam ja necovek ako to uradim i koliko je realna mogucnost da najebem ako me provale?*za neupucene, ovo prvo je cena markice za zaposlene (sto ja po kriterijumima NZS-a jesam, ali mi firma ne placa prevoz), a drugo za studente, nezaposlene, zene, decu i pedere

Edited by Un-juice
Link to comment
Nije slabije isplativ, ali zbog kompenzovane cene. Ja ne znam kako je u drugim delovima grada, ali noćni bus za levu obalu Dunava jeste pun, kad kreće iz grada, ali kad se vraća, tu bude 5-6 ljudi, a kilometraža od Padinjaka do grada dobrana.
Tacno, isto tako je svuda. Ali praznih buseva ima stalno i po danu. Nisam hteo reci da je super isplativo, ali nije bas ni da ih teraju motkom to da rade. Siguran sam da zaradjuju sasvim pristojno.
Link to comment
sad si se i ti zaneo, pa i preduzeća u državnom vlasništvu učestvuju u tržišnoj utakmici.
Da, to što ti pričaš je činjenično stanje. Tačno je da državna preduzeća učestvuju u tržišnoj utakmici.No, ovde se radi o kvaziopravdanju da se jedna privredna grana izuzme iz zakona kapitalizma. Pri čemu se stalno potežu kapitalistički argumenti za podržavanje aktuelnog stanja. A stanje je, da podsetim, državni monopol. Grad Beograd je vlasnik jednog (tako se tvrdi) tržišno orijentisanog preduzeća. Zašto? Edited by pacey defender
Link to comment
koliki sam ja necovek ako to uradim i koliko je realna mogucnost da najebem ako me provale?
ako to uradiš bićeš falsifikator, kriminalac i stići će te ruka zakona, dakle padinjak. a ako ti firma ne praća prevoz jer radiš na crno, zbog toga će te stići božanska pravda i gorećeš u paklu.
Link to comment
ako to uradiš bićeš falsifikator, kriminalac i stići će te ruka zakona, dakle padinjak. a ako ti firma ne praća prevoz jer radiš na crno, zbog toga će te stići božanska pravda i gorećeš u paklu.
aupucena si - da radim na crno bio bih jos uvek na birou pa bih mogao da uzmem jeftiniju markicu sto bi me postedelo moralne dileme. ali posto me firma prijavila ali se stiska za prevoz onda valjda gorenje (velenje) u paklu sleduje njima a za mene ima nade?@ExicPL hvala
Link to comment
aupucena si - da radim na crno bio bih jos uvek na birou pa bih mogao da uzmem jeftiniju markicu sto bi me postedelo moralne dileme.
auuuu... pa ti si spreman na ozbiljna dela. ladno bi radio na crno, izbegavao porez i okoristio se za popust za nezaposlene. nemam reči...sreća da te je firma prijavila.inače, u pakao mogu samo fizička lica, a sve firme idu u raj :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...