Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

To za noćni prevoz je stvarno skandal. Radiš do ponoći i odmah te tretiraju kao da si neki, ne znam, džabalebaroš koji radnim danom visi po klubovima i opija se. Na stranu što je izlaženje radnim danima sasvim legitimno i normalno ponašanje. Ne rade svi od 8 do 16. Ovo za Radoja Pricu je skroz ludačka priča.

Link to comment
To za noćni prevoz je stvarno skandal. Radiš do ponoći i odmah te tretiraju kao da si neki, ne znam, džabalebaroš koji radnim danom visi po klubovima i opija se. Na stranu što je izlaženje radnim danima sasvim legitimno i normalno ponašanje. Ne rade svi od 8 do 16. Ovo za Radoja Pricu je skroz ludačka priča.
Godina 2000, prolece. Tada je to reko.
Link to comment
Pola godine kasnije je postao gradski odbornik vladajuće većine, tako da je uspeo da sprovede ideju u delo. :isuse:
Zajeb. U Platou sam radio od septembra 2000. do valjda oko Nove godine, dakle Prica je to reko posto je postao odbornik, verovatno je to bilo takmicenje ko ce kreativnije da rastereti gradsku kasu od "suvisnih" rashoda.Eh, godine stegle, kvari se secanje... Edited by vasudeva418
Link to comment
[shan jan] ti,vaso, gledaš samo sebe i prenosiš svoj trošak na pleća drugog Čoveka. uzviseno. [/shan jan]
Kako si ovo lepo srocila, ljubi te cika Shan u pametnu glavicu.Meni smeta sto su prljavi busevi, smatram da je to sasvim legitiman razlog te krecem od sledeceg meseca da se svercam.
Link to comment
Kako si ovo lepo srocila, ljubi te cika Shan u pametnu glavicu.Meni smeta sto su prljavi busevi, smatram da je to sasvim legitiman razlog te krecem od sledeceg meseca da se svercam.
A meni smeta sto ce mi poskupeti grejanje 30 posto zato sto drzava nema nacin da naplati grejanje sama od sebe (Vlada koja duguje 60 miliona dinara Toplanama). To je 1.000 dinara mesecno, otprilike koliko bi kostao i prevoz - da ga placam. Aman ljudi, vacarenje ove drzave je moralna obaveza. Najlakse je reci "ja radim da bi se ti svercovao", sto bi bila tacna primedba da je....tacna. Mi svi radimo da bi se drzava svercovala. Svako ko uspe da ustine malo od ovakve drzave (ne pricam o neplacanju poreza, ilegalnoj gradnji i drugim bahatostima), nego bas o ovakvim stvarima koje nama malo popune mesecni budzet, jednostavno uzima deo imovine koja mu je ukradena odlukama sa vrha - kao sto je ta da se svi gradjani Beograda kazne za to sto veliki drzavni sistemi odbijaju da placaju visemilionske obaveze prema komunalnim sistemima. Ova drzava nije proizvod drustvenog ugovora. Ova drzava je u ratu protiv svojih gradjana. Edited by vasudeva418
Link to comment
Kako si ovo lepo srocila, ljubi te cika Shan u pametnu glavicu.Meni smeta sto su prljavi busevi, smatram da je to sasvim legitiman razlog te krecem od sledeceg meseca da se svercam.
šta si čekao do sad?limun?!
Link to comment
A meni smeta sto ce mi poskupeti grejanje 30 posto zato sto drzava nema nacin da naplati grejanje sama od sebe (Vlada koja duguje 60 miliona dinara Toplanama). To je 1.000 dinara mesecno, otprilike koliko bi kostao i prevoz - da ga placam. Aman ljudi, vacarenje ove drzave je moralna obaveza.
Eh vi mladi revolucionari... I GSP i grejanje zavisi od gradske vlasti => kazni gradsku vlast na sledecim izborima. Onda ce malo vise da se potrude i manje da kradu. Ovako presipamo iz supljeg u prazno, krade svako od svakog osim naravno budala na cijoj grbaci ceo sistem zivi. Da ne govorim koliko se takav model pokazao uspesnim diljem sveta. Dakle skupi cojones i kazni vlast, EOF. Ne kaznjavaj druge koji redovno placaju da bi ti mogao da kraduckas.
Link to comment
Eh vi mladi revolucionari... I GSP i grejanje zavisi od gradske vlasti => kazni gradsku vlast na sledecim izborima. Onda ce malo vise da se potrude i manje da kradu. Ovako presipamo iz supljeg u prazno, krade svako od svakog osim naravno budala na cijoj grbaci ceo sistem zivi. Da ne govorim koliko se takav model pokazao uspesnim diljem sveta. Dakle skupi cojones i kazni vlast, EOF. Ne kaznjavaj druge koji redovno placaju da bi ti mogao da kraduckas.
Imam 35 godina, nisam revolucionar, samo me boli kurac da drzavi u bilo kom smislu izlazim u susret. Na izbore vise u zivotu necu izlaziti, sve i da je moj glas jezicak na vagi koji bi sprecio dolazak Adolfa Hitlera na vlast - rekao bih jebite se kako znate, ja ne glasam vise ni za koga.I jel` ja teram druge da redovno placaju? Nemoj mi poturati te kolektivisticke fore. Drzava ima mehanizme da tu jebenu kartu naplati od mene. Ko im je kriv sto ne umeju da iskoriste te mehanizme.
Link to comment

Što se tiče GSPa, toj temi pristupam onako liberalno; dakle, daj ti meni razlog zašto je GSP u državnom vlasništvu. Ne kažem da treba da bude drugačije, ali daj da čujem zašto treba da bude državno a ne privatno. 1. Bolje je imati državni nego privatni monopol. Načelno zvuči ok, mogu da progutam ali praksa kaže da se ovim monopolom država ne može pohvaliti. 2. Javni je interes da prevoz bude svima dostupan po istim cenama, kako ne bi bilo diskriminacije putnika iz udaljenih delova grada. Privatnici bi naplaćivali više novca za vožnju do udaljenih krajeva gradaOk, ali i u trenutnom državnom sistemu mi imamo diskriminaciju putnika; karta od Zuca do Trošarine košta više nego karta od Borče do Blokova iako je kilometraža ista. Dalje, Vasa je pomenuo i naplaćivanje dve karte za jedno putovanje. Isto tako, noćni prevoz u privatnoj režiji (ne zaboravite - cenu noćnog prevoza odobrava grad) ne košta uvek isto. Kada se vraćam do Miljakovca ja platim 100dinara, dok moj drugar što nastavlja do Resnika plaća 140. Dve zone postoje i u noćnom saobraćaju.Elem, kako god da okreneš, imamo krš od države i ne piše nam se dobro, svima nama, ako budemo nastavili da igramo ovu igru izbegavanja sa državom; oni nas vaćare za dve karte za jednu vožnju, mi se švercujemo; oni nama pošalju kontrolore a mi onda držimo kartu spremnu da je poništimo kada uđu u bus; oni nam ukinu gradski noćni prevoz a mi onda to naplatimo tako što se danju švercujemo, i tako u krug. Jebeno.

Edited by pacey defender
Link to comment

Sto se mene tice, moze da bude privatan, ali da se ugovorom sa gradom zakonski regulisu obavezne linije, maksimalna cena u odnosu prema prosecnoj plati, itd, obavezan nocni prevoz, obavezan broj vozila na ulici. Inace u svetu generalno postoje dve zone prevoza: grad i ljuta periferija. To je sasvim OK.ovim kolektivistima koji misle da sam bas ja, ko radi 15 godina a nema 3 godine radnog staza zato sto je 90% mojih poslodavaca apsolutno boleo kurac da ispune svoje elementarne zakonske obaveze prema meni (cesto i uz direktnu asistenciju drzave koja u mojoj danasnjoj firmi reaguje na prituzbe radnika tako sto podatke o njima dostavi nasem direktoru, "buni se ovaj vas nesto, vidite vi to sa njim"), simbol svega sto je lose u ovoj zemlji, molim da mi na PM dostave podatke o ziro racunu, rado cu im platiti sve sto im dugujem na ime prevoza.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Mogu da platim kartu, ali necu. Iz mnogo razloga. Najvazniji je taj sto cenim da GSP ima da me vozi jos jedno 8 godina da bi mi nadoknadio dusevni bol i izgubljeno vreme nakarikano devedesetih godina, kada su vozaci skidali delove sa autobusa koje voze i prodavali ih, i nocu srkali gorivo iz sopstvenih rezervoara. Drugi razlog je apsolutni bezobrazluk GSP-a. Za jedno putovanje placaju se dve karte. U cemu je fazon sa time? Pre 3 meseca razdvojili 46 i 46A kod Cvetka i trazili pojedinacne karte za dva segmenta do juce iste linije.Dalje: nocni prevoz. Koji je zumbul smislio da se nocni prevoz pokloni privatnicima i da za njega ne vaze markice? Ranije je prevoz do Trga bio svetinja. Sada ide od Trga kako valja, ali do Trga - ne, posto vozace mrzi da staju na stajalististima (ovo nije incident nego svakodnevna pojava, stanes na stanicu i autobus prodje mimo tebe, vozac te gleda tupim i bezobraznim pogledom, hihi vidi mentola stoji i ceka bus).Ma ne dam bre, ko im jebe mater u picku, ne dam im ni cvonjka. Nisam hteo ni da ucestvujem u onoj akciji amnestije iako sam mogao. U svim ostalim oblastima zivota stvarno pokusavam da budem solidaran, ali GSP je van toga.Inace destrukcija nocnog prevoza je moralno cedo urbanih i rafiniranih svinja iz DS-a. Secam se ko juce da je bilo da je jedan eminentni poslanik, gospodin Radoje Prica, pre desetak godina trazio ukidanje nocnog prevoza zato sto se njime voze samo pijanci i narkomani. U to vreme radio sam u knjizari Plato, za 150 maraka. Do ponoci. Pa mamu vam jebem da vam jebem. Ne dam bre. Ako me to cini slicnim fasistima koji su rusili "moj Beograd" posle proglasenja kosovske nezavisnosti, pa, beauty is in the eye of the beholder.I da, sad tek vidim peckavo moralisanje koje sebe odbija da tako zove. Da, placao bih da je prevoz bolji, posto ne volim izbegavanje kolektivnih obaveza. Ko u to ne veruje i smesno mu je, jebi ga, sta da radim, realno nije mi forum toliko bitan da bih zbog njega isao na poligraf.
Sad si najeb'o.
Link to comment

Neeee, ne sugerišem da treba pretvoriti GSP u privatnu firmu. Samo kažem da država nije opravdala svoje vlasništvo nad GSP i monopol kojim raspolaže. Prosto, usluga koju pruža je kriminalna i onda mogu da postavim pitanje zašto koj moj me spašavaš od tržišta na ovaj način. A što se tiče udaljenih destinacija, pretpostavljam da misliš na rubna naselja, kao što su Sopot i Lazarevac. Tu je cena drugačija; do Lazarevca je karta u jednom smeru 200 dinara ili malo više, ali i tu postoje mesečne markice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...