Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kojim zemljama?
Zagreb 8 kuna, sto izadje na oko 1e. Ali, ne vazi samo u jednom prevozu, sto znaci da do skorasnjeg pada dinara je razlika bila otprilike x2 (sadasnje cene u BG-u su uvedene kad je dinar bio na stabilnih 85, pa i manje). A ni sad nije daleko.U sustini, mrzi me da pisem dalje (o kvalitetu prevoza, usluge, sta se sve dobija za to...), jer sam sve ovo vec napisao i pre par nedelja.
Link to comment
tipicno robovsko razmisljanje. kada kradu od tebe, to je politika i tu se ne moze nista, a kada resis da uzmes deo nazad: eeee, to je lopovluk, nemoral.inace niko me ne tera da koristim uslugu. koristim je zato sto ne zelim da 4h dnevno provedem pesaceci. to bi me omelo u poslu i privatnom zivotu.shvatite ljudi zivimo u vucjoj zajednici. kada drzava duguje gradjaninu, moralno, novcano, u svakom pogledu, vise nego sto gradjanin duguje drzavi, tada je moralno opravdano da covek sam bira do koje mere ce se povinovati zakonima zajednice. ponavljam, nije mi frka da platim, usteda koju dobijam je bedna, lakse mi je da otkucam kartu nego da vrebam kada ce da udje kondukter. ali ne zelim da placam zato sto me ponizava da im placam. ne bih im placao i da imam sto puta vise para nego sto imam. necu da placam bezobrazluk. edit: preterujem. izvinjavam se ko video i ko ne video
sad razumem da tvoja principijenostTM i nezadovoljstvoTM traju do pojave konduktera!? šta onda radiš? bežiš iz busa ili ipak brže-bolje poništiš kartu? očekivala bih da bi te pojava konduktera obradovala kao prilika da im face2face izraziš svoje nezadovoljstvo i objasniš svoje principe!? :unsure:
Link to comment

Nego jos jedan argument u prilog neplacanja. Moram stici na odredjenu tacku grada u toku noci. Cekam nocni bus, on prodje, vozac me pogleda bezobrazno i ne otvori vrata, i ja platim 600 dinara taksi.To je 15 karata, rodjaci, posto nema odstete, ne postoji ta kategorija.Podrazumeva se da sam prijavio i dobio odgovor "A, to su privatni, to nema veze sa nama" i ne umeju da me upute na odgovorno lice. I sad ja lopov zato sto sam naplacujem svoj trosak nastao direktnim delovanjem GSP-a koji namerno ne postuje sopstveni red voznje? Aman bre.Lucia: ja uopste ne govorim o principima. Govorim o steti nastaloj gubitkom vremena i novca, steti za koju su direktno odgovorni ljudi iz GSP-a. Uopste me ne zanima da ispravljam nekakve krive Drine i da se objasnjavam sa mucenim kontrolorima i da otezavam sebi zivot. Prevoz mi treba, i koristicu ga, ali ne smatram da sam u moralnoj obavezi da placam tu uslugu. I to vazi samo za to i ni za sta drugo, i molim te da me ne vredjas sugestijama da bih tako radio i kada su u pitanju usluge/roba kojima sam zadovoljan, ne poznajes me i nemas pravo to da tvrdis.Ne znam zasto pricas o principima, njih ne primenjujem na ovu pricu. Nije stvar ni u stipsarenju, jebes 42 dinara. Samo mi je jako tesko da platim nekome ko me sistematski zajebava, kao kada ne otkucam kartu zato sto ne radi automat, a kontrolor kaze "pa sto niste isli napred". Idi ti napred, jebem ti tri majke u zutom prsluku. Popravite automate. Recite vozacima da ne gledaju putnike kao kretene zato sto zele da kupe kartu u busu (to sam jednom probao, vozac mi rekao "ma daj bre, odakle mi karte, ajde bezi" blink.gif tim recima, nesto valjda covek bio nervozan isuse.gif, operite autobuse da ti ne ostaju crne ruke od visegodisnjeg nepranja nekih delova vozila, otkazite ugovor sa firmom ciji vozaci ne zele da otvaraju vrata na stanicama. Jednom u zivotu pokazite odgovornost, pristojnost, zrnce profesionalnosti, i ne tretirajte putnike kao stoku, pa me vise nece biti bukvalno sramota da novac kojim mogu da kupim pola efes drafta dajem nekome da se izivljava na meni.

Edited by vasudeva418
Link to comment

I kako mi ide na zivce strebersko dociranje koje se svodi na to "sta, ti si neki poseban covek kad neces da platis kartu, a mi ostali smo glupi pa placamo". Jesam poseban, necu da platim, jeste, ne zanima me zajednica, ne zanima me prosperitet grada, ja sam sebicni kriminalac bez osecaja za opste dobro. Kome se placa, neka placa.To nema veze sa mozgom. Zna se koja je kazna, tj, koliko kosta doplatna karta. Sta ja mogu sto drzava to nece da naplati. Odgovornost je moja, rizik je moj, kome se to ne dopada moze da me povuce.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Ja mislim da ti zezaš. Ubeđuješ sebe kroz postove da smogneš snage da se odšvercuješ jednom.
laugh.gifkada to savladam, onda cu skupiti petlju da pozovem lift i pobegnem! Edited by vasudeva418
Link to comment
Lucia: ja uopste ne govorim o principima. Govorim o steti nastaloj gubitkom vremena i novca, steti za koju su direktno odgovorni ljudi iz GSP-a. Uopste me ne zanima da ispravljam nekakve krive Drine i da se objasnjavam sa mucenim kontrolorima i da otezavam sebi zivot. Prevoz mi treba, i koristicu ga, ali ne smatram da sam u moralnoj obavezi da placam tu uslugu. I to vazi samo za to i ni za sta drugo, i molim te da me ne vredjas sugestijama da bih tako radio i kada su u pitanju usluge/roba kojima sam zadovoljan, ne poznajes me i nemas pravo to da tvrdis.
ne znam ni koji od emotikona da izaberem :lol: a i besmisleno mi je da nastavljam dalje. samo sad ne mogu da se setim koja druga usluga/roba može da se anonimno iskoristi a ne plati? kod mene u supedžinici jok, pojeo si supu pa joj onda nalaziš mane da ne platiš - nisi zadovoljan ok, nemoj doći više, have a nice day :)btw, videla sam tvoje postove pre editovanja - huh Edited by Lucia
Link to comment

Možda ću malo lupiti (jer nisam razmišljao baš o ovome, sad mi palo na pamet), ali ja GSP gledam kao na obavezu grada. Znači, oni to moraju da mi obezbede i sada ako oni to ne urade noću i prozuji vozač pored mene i moram da platim taxi, onda ja imam puno pravo da se ljutim i da to kompenzujem kroz sledećih 15 besplatnih vožnji. Ako nisam zadovoljan uslugom, npr. čekam bus pola sata, a onda idu dva zajedno, ne poništavam kartu.edit: i u ovome je razlika u odnosu na supu, taxi i sl., jer ja osim GSP-a nemam izbor. Ne mogu da idem peške, para za auto nemam - GSP mi je jedino rešenje. Zbog toga ga smatram obavezom grada.

Edited by Lezilebovich
Link to comment
ne znam ni koji od emotikona da izaberem :lol: a i besmisleno mi je da nastavljam dalje. samo sad ne mogu da se setim koja druga usluga/roba može da se anonimno iskoristi a ne plati? kod mene u supedžinici jok, pojeo si supu pa joj onda nalaziš mane da ne platiš - nisi zadovoljan ok, nemoj doći više, have a nice day :)btw, videla sam tvoje postove pre editovanja - huh
Nemoj huhovati, preter'o sam, ne mislim to sto sam napisao nego sam upao u frenzi bezveze, izvini. Inace evo da ti plasticno kazem: kada u prodavnicama ne bi bilo prodavaca, ne bih uzimao nista iz njih. mozes da verujes a i ne moras, iskreno me ne zanima. Edited by vasudeva418
Link to comment
Popravite automate. Recite vozacima da ne gledaju putnike kao kretene zato sto zele da kupe kartu u busu (to sam jednom probao, vozac mi rekao "ma daj bre, odakle mi karte, ajde bezi"
Mislim da sam u poslednjih godinu dana jedno tri puta pokušao da kupim kartu kod vozača i svaki put se ponavljao sledeći dijalog:- Jednu kartu, molim Vas.- (kroz zube) Nhmkghrthm.- Molim?- (isto) Nkhknrtkm.- :unsure: - (neznatno razgovetnije) Nm krt.I šta onda čovek da radi? Prvi put kad mi se to desilo, izašao sam iz busa, kupio kartu na trafici i sačekao sledeći autobus. I uvideo neverovatni kretenizam te situacije.
Link to comment
Mislim da sam u poslednjih godinu dana jedno tri puta pokušao da kupim kartu kod vozača i svaki put se ponavljao sledeći dijalog:- Jednu kartu, molim Vas.- (kroz zube) Nhmkghrthm.- Molim?- (isto) Nkhknrtkm.- :unsure: - (neznatno razgovetnije) Nm krt.I šta onda čovek da radi? Prvi put kad mi se to desilo, izašao sam iz busa, kupio kartu na trafici i sačekao sledeći autobus. I uvideo neverovatni kretenizam te situacije.
zanimljivije mi je kad nemaju novca da vrate kusur ili nemaju karte uopšte!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...