Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Po meni, totalni im je promašaj ovo s floroscentnim jelečićima. Gledam da se pozicioniram blizu automata i (uglavnom) uvek imam 1 kartu u đepu. Čim provalim da ulaze, otkucam je. Ako nemam kartu, kažem da nemam. Ni kartu, ni ličnu kartu -zaboravio sam novčanik, trudim se da ne provociram (jer ima među njima koji žive za fajt), mada gledam da ne budem previše soft, jer ako vide da mogu da te jebu kako hoće, obično hoće. Nijednom mi nisu pisali kaznu u životu. Bilo je malo čupavo kad su me navatali neki undercover, u civilu - a to mi se deslio jednom, u Novom Bgdu.

Link to comment
Po meni, totalni im je promašaj ovo s floroscentnim jelečićima. Gledam da se pozicioniram blizu automata i (uglavnom) uvek imam 1 kartu u đepu. Čim provalim da ulaze, otkucam je. Ako nemam kartu, kažem da nemam. Ni kartu, ni ličnu kartu -zaboravio sam novčanik, trudim se da ne provociram (jer ima među njima koji žive za fajt), mada gledam da ne budem previše soft, jer ako vide da mogu da te jebu kako hoće, obično hoće. Nijednom mi nisu pisali kaznu u životu. Bilo je malo čupavo kad su me navatali neki undercover, u civilu - a to mi se deslio jednom, u Novom Bgdu.
sta promasaj, da idu u kontrolu kako su poceli u majicama gsb kad ih ne prepozna vecina zivot bi ti bio jos jadniji.
Link to comment
Gledam da se pozicioniram blizu automata i (uglavnom) uvek imam 1 kartu u đepu. Čim provalim da ulaze, otkucam je.
pa otkucash je. to je ideja :)logika fluorescentne ekipe je jasna. podjesh negde gde ne bi trebalo da zakasnish i onda sretnesh njih 7 puta. pa ili kucash kartu i stizesh gde treba ili izlazish 7 puta da menjash prevoz ili se 7 puta nadyebavash da li imash novchanik ili nemash i ne stignesh nigde. i onda tako danima. na kraju vecina kupi kartu i kuca je u dovoljno velikom broju sluchajeva... Edited by thermal bug
Link to comment
Ok, zašto onda GSP nije privatna firma, ako se već insistira na ovom tržišnom rezonu? Koja je poenta državnog vlasništva nad nečim što posluje na načelu ponude i tražnje?
Pitaj to francusku distribuciju ili network rail u UK posto je railtrack zasrao kompletno. Ili sta rade port authority po americi i kenjadi. nema tu ponude i potraznje. isto tako niti ti imas sta da ponudis niti te iko potrazuje cim se kurobrecas oko placanja karte ili kao svercujes se sto je los prevoz. u vecini zemalja te za to tretiraju kao poslednjeg klosara i salju na sud ili ni ne mozes da udjes bez provere karte.
Link to comment
Po meni, totalni im je promašaj ovo s floroscentnim jelečićima.
što promašaj, možda im se smučilo da šalju opomene i da zaista tuže ljude koji ne plaćaju, pa su ih tako obukli upravo da bi izbegli da bilo ko nema otkucanu kartu u autobusu. ionako kažu da će iz korena da manjeju sistem naplate od nove godine.inače, već par puta u poslednje vreme, nikom ni ne traže kartu. vidiš ih, kreneš da otkucaš, oni kažu neee, stani, ne moraš, sve ljubazno i sa osmehom.
Link to comment
pa otkucash je. to je ideja :)logika fluorescentne ekipe je jasna. podjesh negde gde ne bi trebalo da zakasnish i onda sretnesh njih 7 puta. pa ili kucash kartu i stizesh gde treba ili izlazish 7 puta da menjash prevoz ili se 7 puta nadyebavash da li imash novchanik ili nemash i ne stignesh nigde. i onda tako danima. na kraju vecina kupi kartu i kuca je u dovoljno velikom broju sluchajeva...
ovde u nemackoj pokusali neki tako da cuce kod automata i da otkucaju kad naidje kontrola, ali ne lezi vraze. vozacima biva javljeno da kontrola na toj i toj stanici ulazi i oni onda laganeze iskljuce automate pre nego sto kontrola udje. :Du metrou i prigradskoj ni nema automatu u vagonima. samo u tramvajima i busevima. ovde mozes da udjes u bilo koji prevoz bez karte. a kontrola su poprilicno ceste i jos poprilicnije neumoljive. 40€ kazna.
Link to comment
Da, dobro je što može karta da se plati i mobilnim, pa ne možeš da se vadiš ni tim "zaboravio sam novčanik" ili "nemam 2,10 sitno".
ne znam da to ima u minhenu da se moze mobilnim placati. ja imam svakako mesecnu kartu, pa nemam brige oko svega toga."zaboravio novcanik" i "nemam sitno" ne pali. jedino ako automat nema sitno da ti vrati onda se mozes malo izvaditi.ako imas mesecnu/nedeljnu kartu i zaboravis je, onda mozes naknadno da je prikazes sa kaznom i onda platis samo 8€ kaznu.EDIT: moj cimer sa faksa nije nikad kupovao kartu za bus u novom sadu. on je cekao ispred srednjih ili zadnji vrata i ako udje kontrola on sutne vrata nogom iz sve snage. vrata se otvore i on bjez!!! :D Edited by Rosbacher
Link to comment

Pa kad je Minhen selo; kod nas možeš platiti i mobilnim i abonentskom i onim pfand računom od vraćenih praznih flaša - važno je da platiš. Zato i po tramvajima, s-banovima i drugim prevoznim sredstvima imaš i automat da kupiš sve vrste karata u samom vozilu za keš, karticom ili na neki od ovih drugih uvrnutih načina. Tako da se oni osiguraju sa svih strana da ti možeš da dođeš do karte. Mada, ne mogu da se setim kad sam poslednji put sreo ridžu u gradskom ovde. Doduše, i ne vozim se toliko u poslednje vreme gradskim.Inače, mislim da gradski prevoz spada u javnu službu, baš kao i gradsko zelenilo i vodovod, a ne da bude predmet ponude i potražnje. To je stvar koja je neophodna da bi grad funkcionisao i ne sme se staviti u ruke neke treće osobe, pa da ceo grad bude talac neke kompanije. Grad treba da organizuje rute, frekvenciju polazaka i ostalo, a ne profitom ispirisan interes privatnog prevoznika. Mogu doduše da zamislim da ima i privatnih firmi kao "izvršilaca" samog prevoza, ali oni moraju da se uklope u šablon grada - karata i sistem plaćanja (i tok novca), nivoa usluge (ne može privatnik da kupuje vozila kakve on hoće), dispečerske službe i drugih stvari. Ali je i dalje sistem u rukama grada, a ne neke firme.To što u Beogradu i dalje naplaćuju karte po vožnji, a ne vremenski, to je sasvim drugi problem. Kad bi se obračunavalo vremenski (samim tim i na zone), otkucaš kartu jednom - vidi se vreme otkucavanja na karti - pa ti promeni koliko hoćeš vozila (i vrsta vozila) dok ne stigneš na svoj cilj u tom vremenskom roku od (lupam sad, sat vremena).

Edited by Razzmatazz
Link to comment
što promašaj, možda im se smučilo da šalju opomene i da zaista tuže ljude koji ne plaćaju, pa su ih tako obukli upravo da bi izbegli da bilo ko nema otkucanu kartu u autobusu. ionako kažu da će iz korena da manjeju sistem naplate od nove godine.inače, već par puta u poslednje vreme, nikom ni ne traže kartu. vidiš ih, kreneš da otkucaš, oni kažu neee, stani, ne moraš, sve ljubazno i sa osmehom.
Jakne su im super ideja jer tako eliminisu glavni problem a to je sukobljavanje sa agresivnim putnicima. Ovako ko nema kartu ih na vreme primeti i izadje. A koliko vidim ekipa kontrolora deluje civilizovanije nego li oni od pre. Ja sam juce imao slucaj da sam otkucao kartu (naravno tek posle slavije) a kontrola usla kod Beogradjankep kada sam im pruzio kartunisu je ni pogledali vec je devojka koja radi samo otcepila kao da je neponistena :D Nego sad mi pade na pamet koliko li ih placaju za taj posao? Ja mislim da to stvarno nikad ne bih mogao da radim.
Link to comment
Jakne su im super ideja jer tako eliminisu glavni problem a to je sukobljavanje sa agresivnim putnicima. Ovako ko nema kartu ih na vreme primeti i izadje. A koliko vidim ekipa kontrolora deluje civilizovanije nego li oni od pre. Ja sam juce imao slucaj da sam otkucao kartu (naravno tek posle slavije) a kontrola usla kod Beogradjankep kada sam im pruzio kartunisu je ni pogledali vec je devojka koja radi samo otcepila kao da je neponistena :D Nego sad mi pade na pamet koliko li ih placaju za taj posao? Ja mislim da to stvarno nikad ne bih mogao da radim.
za taj posao dobijaš džabe članstvo u DS i još 20-30k pride.
Link to comment
Po meni, totalni im je promašaj ovo s floroscentnim jelečićima. Gledam da se pozicioniram blizu automata i (uglavnom) uvek imam 1 kartu u đepu. Čim provalim da ulaze, otkucam je.
pa nekako mislim da im to i jeste cilj
Link to comment
Po meni, totalni im je promašaj ovo s floroscentnim jelečićima. Gledam da se pozicioniram blizu automata i (uglavnom) uvek imam 1 kartu u đepu. Čim provalim da ulaze, otkucam je. Ako nemam kartu, kažem da nemam. Ni kartu, ni ličnu kartu -zaboravio sam novčanik, trudim se da ne provociram (jer ima među njima koji žive za fajt), mada gledam da ne budem previše soft, jer ako vide da mogu da te jebu kako hoće, obično hoće. Nijednom mi nisu pisali kaznu u životu. Bilo je malo čupavo kad su me navatali neki undercover, u civilu - a to mi se deslio jednom, u Novom Bgdu.
Nije promasaj. To sa tim prslucima je isto kao i sa pozornicima ili parkiranim policijskim automobilima u saobracaju. Ne sluze da ti naplate kaznu po svaku cenu vec da svojim prisustvom nateraju nesavesne vozace/putnike da smanje brzinu/otkucaju kartu.edit: Tako mi i treba kad ne citam Tonijeve postove. :D Edited by harper lee
Link to comment

najbolje da se kontrolori regrutuju iz neki vojnih jedinica i da love ove sto se svercuju. ono cim bus udje u tunel i zavlada mrak oni upadaju u bus kroz prozore, ludnica ovo ono

Rekao bih da je i otkidanje tih aparata 1 vid protesta protiv loseg prevoza. Sumnjam da vozaci idu posle smene i kidaju aparate za ponistavanje karata da bi ih prodali u staro gvozdje.
ovo je bila 48-ica, sto znaci da je verovatno autobus imao bliski susret sa decicom koja su bezbrizno isla na utakamicu naseg najvoljenijeg, pa usput resila da se obracunaju sa djavoljim aparatima
Da to nije bio privatni, neke 2002/03?
nop. bilo pre koji mesec
Link to comment
Pa kad je Minhen selo; kod nas možeš platiti i mobilnim i abonentskom i onim pfand računom od vraćenih praznih flaša - važno je da platiš. Zato i po tramvajima, s-banovima i drugim prevoznim sredstvima imaš i automat da kupiš sve vrste karata u samom vozilu za keš, karticom ili na neki od ovih drugih uvrnutih načina. Tako da se oni osiguraju sa svih strana da ti možeš da dođeš do karte. Mada, ne mogu da se setim kad sam poslednji put sreo ridžu u gradskom ovde. Doduše, i ne vozim se toliko u poslednje vreme gradskim.
lako je vama da u sva 4 s-bahna, 8 tramvaja i 10 autobusa ubacite citace pfand racuna. :P napravi to ovde u svih 1000 vozila ako si frajer!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...