Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

desilo mi se par puta da su vozaci ludi, ali opet nisu oni krivi, ljudi ko ljudi. nego sta njihov nadljudzorni u tom depou radi? ima tamo neka zurka?

25. oktobar 2010.Dragan Pušara, novi direktor „Gradskih pijaca”, nedavno je za „Politiku” izjavio da Gradsko saobraćajno preduzeće planira prodaju zgrade u Bulevaru kralja Aleksandra, u kojoj se već godinama nalazi tržni centar „Depo”, a u zakupu je preduzeća na čijem je on čelu. I Dragoljub Đakonović, gradski sekretar za saobraćaj, ovih dana je potvrdio da su u prisustvu gradonačelnika Dragana Đilasa nedavno organizovani nezvanični pregovori o prenameni zdanja u kome se nalaze dve hale TC „Depo”, na koje se naslanja garaža GSP-a.– Ništa zvanično nije odlučeno, samo smo razgovarali o tome i koliko mi je poznato dosad se niko nije raspitivao za kupovinu ili preuređenje GSP-ovog prostora preko puta opštine Zvezdara. Inicijator ideje je novi direktor GSP-a Radoslav Nikolić – objasnio je sekretar Đakonović.Željko Đukanović, direktor Direkcije za javni prevoz, takođe je siguran da taj prostor neće zauvek ostati tržni centar. Izdat je na neko vreme „Gradskim pijacama” ali bi, kako kaže, bilo nelogično da tako i ostane jer, prema Generalnom urbanističkom planu, na toj lokaciji je dozvoljena gradnja zdanja do 10.000 kvadratnih metara.– Apsurdno bi bilo da se takav prostor troši na izdavanje tezgi, a najverovatnije će gradska uprava da raspiše konkurs za ideje šta bi tu moglo da bude i izabere najbolje rešenja, dok bi novac koji se dobije mogao da se iskoristi za obnovu voznog parka GSP-a. Sve je za sada samo predlog, ali ova uprava je veoma efikasna i mislim da će uskoro nešto biti od cele priče – istakao je Đukanović.

Fuck, di cu sada da kupujem pazaraske farmerke :(
Bila je. Radio sam pre par godina (noću) preko puta depoa (u Dunavskoj). Normalno je da vozači u Beogradu budu ludi i da nisu krivi, ljudi su.
Cekaj, meni nikako jedna stvar ne ide u glavu - zasto kad si toliko nezadovoljan uslugom ne prestanes da se vozis GSP-om? :huh: Bolja usluga je skuplja, pa njih bojkotujes nevozenjem a GSP svercom? Dobra ti ta zivotna logika :)
Link to comment
Ja nemam markicu (kupovao sam je dok je važila za noćne prevoze). Od onda namerno ne kupujem kartu. Kad me uhvate, dam im da mi napišu prijavu koju onda bacim u đubre. Ko ih jebe. Kad elementarno budu sredili gradski prevoz počeću ponovo da plaćam kartu.
ovo je najnenormalnija stvar u celom tom cirkusu. ko da je moja baba smislila. danju se radi, noću se spava. trebalo bi da poskupe taj noćni, da bude skuplji od taksija, ono ekskluziva, luksuz, delikates...
Link to comment
– Apsurdno bi bilo da se takav prostor troši na izdavanje tezgi, a najverovatnije će gradska uprava da raspiše konkurs za ideje šta bi tu moglo da bude i izabere najbolje rešenja, dok bi novac koji se dobije mogao da se iskoristi za obnovu voznog parka GSP-a. Sve je za sada samo predlog, ali ova uprava je veoma efikasna i mislim da će uskoro nešto biti od cele priče – istakao je Đukanović.
Prodaš nekretninu, kojoj vrednost ne može da opada, da bi kupio autobuse kojima vrednost opadne na 20% nakon 5 godina drndanja? Bilo bi bolje da smisle neko održivo rešenje finansiranja voznog parka; prodaja nekretnina mi deluje kao prodaja telekoma da se namire budžetski korisnici.
Link to comment
ovo je najnenormalnija stvar u celom tom cirkusu. ko da je moja baba smislila. danju se radi, noću se spava. trebalo bi da poskupe taj noćni, da bude skuplji od taksija, ono ekskluziva, luksuz, delikates...
+1Kad sam dosao u Bg nisam mogao da se nacudim. Druga idiotska stvar kojoj i dan danas ne mogu da se nacudim sto recimo za ceo Nbg nema niti jedan jedini prevoz izmedju 2 i pola 5 ujutru. Jbt jedan bus je samo potreban.
Link to comment

Usao sam u bus kod zeleznicke stanice, kartu kupio na trafici pored. Nisam ponistio kartu, vratio se u do centra busom, bez kupovine i ponistavanja karte i to je to. Zasto nema necega kao sto je celodnevna karta, to mi nije jasno. Ali opet, prakticno se vozis za dzabe tako da i nije potrebno :D

Link to comment
Ja sam plaćao (od 2000 do 2007), dok sam imao iluziju da će neko tu rak-ranu Beograda srediti. I plaćaću ponovo kad mi se makar bude učinilo da se tom službom nešto korisno dešava. Nimalo mi se ne dopada ideja da plaćam pijanu bagru, a nisu smislili efikasan način da me na to nateraju.
Druze, placaj ne placaj, tvoja stvar. Nemam ja nista protiv. Odigrao sam isuvise piratskih video-igara da bih bilo kome nacelno moralisao. Samo mi uvek kad cujem takav nekakav izgovor promakne kroz glavu ono "ne kradem ja sto imam, nego sto nemam" iz serijala "Kosovo za patike". :D
Link to comment
+1Kad sam dosao u Bg nisam mogao da se nacudim. Druga idiotska stvar kojoj i dan danas ne mogu da se nacudim sto recimo za ceo Nbg nema niti jedan jedini prevoz izmedju 2 i pola 5 ujutru. Jbt jedan bus je samo potreban.
ima jedan fantomski..na primer, oko tri sa voždovca. što kaže moja baka 'kad ga vidiš, nadaj mu se'
Link to comment

Sto se prevoza tice kada idem od krsta do centra kartu ponistavam iskljucivo posle Slavije jer sam tek onda siguran da cu doci do kraja sa tom kartom. A sto se kontrole tice koliko sam primetio ukoliko im se da neponistena karta samo je odcepe i nastave da idu dalje tako da ovi sto se svercuju nemaju potrebe da se guze ispred vrata ili nesto strahuju. Undercover kontrolu jos nisam sretao.

Link to comment

Sinoć u autobusu jedno 30% putnika nije imalo kartu, kontrolori se veselo nasmejali objašnjenjima o psu koji je pojeo kartu i tetki kojoj se nosi lek, i nikom ništa. Jedna devojka se čak ponudila da plati kaznu, ovi samo što nisu pukli od smeha. Izašli posle 2 minuta. :mellow:

Link to comment

Pa to je uobicajena praksa. Uglavnom se kazne naplacuju od starijih (i ponekad mladjih) zena. Nasoj deci se samo ocinski skrene da treba da kupe kartu. Jbg i sad kad ih je po troje ocigledno nemaju cojones da isteruju pravdu.

Link to comment
Sinoć u autobusu jedno 30% putnika nije imalo kartu, kontrolori se veselo nasmejali objašnjenjima o psu koji je pojeo kartu i tetki kojoj se nosi lek, i nikom ništa. Jedna devojka se čak ponudila da plati kaznu, ovi samo što nisu pukli od smeha. Izašli posle 2 minuta. :mellow:
That's why it's called "standup comedy". They're standing and laughing.
Link to comment
Markice vs. karte dodje mu na isto, poenta je bar kod mene u cistom komforu. Manje razmisljanja i rada sa markicom.Inace simpaticni su mi ovi sto im je bas kul sto se svercuju. Nit da kukaju zbog nemanja para, nit da su revoltirani nekvalitetom autobusa, jednostavno gledaju samo svoje dupe i mlogo su ponosni na tu svoju zivotnu filozofiju <_<
Mogu da platim kartu, ali necu. Iz mnogo razloga. Najvazniji je taj sto cenim da GSP ima da me vozi jos jedno 8 godina da bi mi nadoknadio dusevni bol i izgubljeno vreme nakarikano devedesetih godina, kada su vozaci skidali delove sa autobusa koje voze i prodavali ih, i nocu srkali gorivo iz sopstvenih rezervoara. Drugi razlog je apsolutni bezobrazluk GSP-a. Za jedno putovanje placaju se dve karte. U cemu je fazon sa time? Pre 3 meseca razdvojili 46 i 46A kod Cvetka i trazili pojedinacne karte za dva segmenta do juce iste linije.Dalje: nocni prevoz. Koji je zumbul smislio da se nocni prevoz pokloni privatnicima i da za njega ne vaze markice? Ranije je prevoz do Trga bio svetinja. Sada ide od Trga kako valja, ali do Trga - ne, posto vozace mrzi da staju na stajalististima (ovo nije incident nego svakodnevna pojava, stanes na stanicu i autobus prodje mimo tebe, vozac te gleda tupim i bezobraznim pogledom, hihi vidi mentola stoji i ceka bus).Ma ne dam bre, ko im jebe mater u picku, ne dam im ni cvonjka. Nisam hteo ni da ucestvujem u onoj akciji amnestije iako sam mogao. U svim ostalim oblastima zivota stvarno pokusavam da budem solidaran, ali GSP je van toga.Inace destrukcija nocnog prevoza je moralno cedo urbanih i rafiniranih svinja iz DS-a. Secam se ko juce da je bilo da je jedan eminentni poslanik, gospodin Radoje Prica, pre desetak godina trazio ukidanje nocnog prevoza zato sto se njime voze samo pijanci i narkomani. U to vreme radio sam u knjizari Plato, za 150 maraka. Do ponoci. Pa mamu vam jebem da vam jebem. Ne dam bre. Ako me to cini slicnim fasistima koji su rusili "moj Beograd" posle proglasenja kosovske nezavisnosti, pa, beauty is in the eye of the beholder.I da, sad tek vidim peckavo moralisanje koje sebe odbija da tako zove. Da, placao bih da je prevoz bolji, posto ne volim izbegavanje kolektivnih obaveza. Ko u to ne veruje i smesno mu je, jebi ga, sta da radim, realno nije mi forum toliko bitan da bih zbog njega isao na poligraf. Edited by vasudeva418
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...