Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

A jel placas kad udjes u japanske buseve? :unsure:
Ma kakvi japanski busevi, stvar je u tome sto im je unutrasnja kontrola, ako uopste i postoji, toliko popustila da je vec opstepoznato da autobusa nema pa nema, a onda dodju dva. Znaci, ne idu po nekom redu voznje, neogo sede tamo i piju ili ko zna sta rade pa onda kao ajmo malo da radimo. Tacno sam vec naucio da kad idem busom(jer ipak cesce idem kolima) propustim prvi koji je krcat i da drugi dolazi za pola minuta. Ja sam placam uvek placam i kucam kartu, ali imam svako razumevanje za one koji to ne rade. Prevoz nam i dalje ni na sta ne lici.Edit: a da ne pricam o gloposti sto ako ti treba da presednes samo jednu stanicu moras da kupis drugu kartu, to je totalni idiotizam. Ili nek uvedu karte na odredjeni vremenski period ili bar dnevne ili nedeljne, bilo sta. Sistem naplate je iz srednjeg veka. Edited by M16
Link to comment
Edit: a da ne pricam o gloposti sto ako ti treba da presednes samo jednu stanicu moras da kupis drugu kartu, to je totalni idiotizam. Ili nek uvedu karte na odredjeni vremenski period ili bar dnevne ili nedeljne, bilo sta. Sistem naplate je iz srednjeg veka.
Upravo to, plus što uopšte nisu regulisane situacije kada se autobus pokvari (što se dešava isuviše često) ili kad vozač nema karte za prodaju. Ovo prvo potpada pod genijalni sistem naplate, dok je ovo drugo već potpuni javašluk.Apsolutno podržavam inicijativu za redovnom kupovinom karata za vožnju, ali istovremeno GSP mora da promeni svoj stav prema korisnicima usluga.Što se tiče toga da autobusa nema pa nema, pa dođu dva, na mojoj liniji je to malo drugačije. Vrlo često autobusa nema pa nema pa nema, pa dođu tri.
Link to comment

Uf to za gomilanje buseva mi je vise nego dobro poznato. Problem je sto cemo mi GSP da platimo ovako ili onako - ako ne preko karata onda preko gradskog budzeta pa se svodi na isto - onaj ko ne placa kartu gleda samo sebe i prenosi svoj trosak na pleca drugog coveka. Uzviseno.

Link to comment
Pa plaćam ga i ja preko budžeta, a vozim se par put mesečno, tako da su sa mnom na dobitku.
kako ga placate preko budzeta? Ponudili gradu deo profita od novoizgradjenih stanova u luci mozda?
Link to comment

Meni je potpuno genijalno da se na kvalitet gradskog prevoza zale isti ljudi koji svesno i namerno izbegavaju da plate kartu. Kao, placali bi oni redovno kad bi prevoz bio bolji. :lol: Pazi da ne bi.

Link to comment
kako ga placate preko budzeta? Ponudili gradu deo profita od novoizgradjenih stanova u luci mozda?
GSP je, nažalost, na gradskoj sisi, samim tim i na budžetu, kad plaćam porez deo toga ide i za tu nakaznu firmu.
Meni je potpuno genijalno da se na kvalitet gradskog prevoza zale isti ljudi koji svesno i namerno izbegavaju da plate kartu. Kao, placali bi oni redovno kad bi prevoz bio bolji. :lol: Pazi da ne bi.
Ja sam plaćao (od 2000 do 2007), dok sam imao iluziju da će neko tu rak-ranu Beograda srediti. I plaćaću ponovo kad mi se makar bude učinilo da se tom službom nešto korisno dešava. Nimalo mi se ne dopada ideja da plaćam pijanu bagru, a nisu smislili efikasan način da me na to nateraju.
Link to comment
GSP je, nažalost, na gradskoj sisi, samim tim i na budžetu, kad plaćam porez deo toga ide i za tu nakaznu firmu.Ja sam plaćao (od 2000 do 2007), dok sam imao iluziju da će neko tu rak-ranu Beograda srediti. I plaćaću ponovo kad mi se makar bude učinilo da se tom službom nešto korisno dešava. Nimalo mi se ne dopada ideja da plaćam pijanu bagru, a nisu smislili efikasan način da me na to nateraju.
ja se ne secam pijanih vozaca?ustvari oni imaju ni malo lak zadatak da sa odgovornoscu manipulisu kabastim vozilom pred samrcu i brojnim zivotima u gradu u kome je saobracaj u haosu.
Link to comment

OK, onda. Ono što sam gledao u GSP-ovom depou su bile najobičnije halucinacije. GSP je jedno uzorno preduzeće, a ja sam najobičnija bitanga, koja samo traži razlog da se švercuje. U stvari, imate gradski prevoz kakav i zaslužujete.

Link to comment

ne znam sta si video (radio) u depou ali to se ne primecuje na terenu, ili barem ja nisam.mislim da su vozaci na jednom~nekom nivou a da uprava nije.svaki put kad najave ostriju kontrolu/nove karte ponadam se reorganizaciji/novim vozilima. valjda treba da se desavaju simultano?

Link to comment
... to se ne primecuje na terenu ...
Mi se, izgleda, ne vozimo istom gradskom službom. Večeras me je majmun (koji je možda bio i trezan, ali nije tako delovao) uništio, zamalo da se sudari sa parkiraniim autobusom u Gavrila Principa.
Link to comment

desilo mi se par puta da su vozaci ludi, ali opet nisu oni krivi, ljudi ko ljudi. nego sta njihov nadljudzorni u tom depou radi? ima tamo neka zurka?

25. oktobar 2010.Dragan Pušara, novi direktor „Gradskih pijaca”, nedavno je za „Politiku” izjavio da Gradsko saobraćajno preduzeće planira prodaju zgrade u Bulevaru kralja Aleksandra, u kojoj se već godinama nalazi tržni centar „Depo”, a u zakupu je preduzeća na čijem je on čelu. I Dragoljub Đakonović, gradski sekretar za saobraćaj, ovih dana je potvrdio da su u prisustvu gradonačelnika Dragana Đilasa nedavno organizovani nezvanični pregovori o prenameni zdanja u kome se nalaze dve hale TC „Depo”, na koje se naslanja garaža GSP-a.– Ništa zvanično nije odlučeno, samo smo razgovarali o tome i koliko mi je poznato dosad se niko nije raspitivao za kupovinu ili preuređenje GSP-ovog prostora preko puta opštine Zvezdara. Inicijator ideje je novi direktor GSP-a Radoslav Nikolić – objasnio je sekretar Đakonović.Željko Đukanović, direktor Direkcije za javni prevoz, takođe je siguran da taj prostor neće zauvek ostati tržni centar. Izdat je na neko vreme „Gradskim pijacama” ali bi, kako kaže, bilo nelogično da tako i ostane jer, prema Generalnom urbanističkom planu, na toj lokaciji je dozvoljena gradnja zdanja do 10.000 kvadratnih metara.– Apsurdno bi bilo da se takav prostor troši na izdavanje tezgi, a najverovatnije će gradska uprava da raspiše konkurs za ideje šta bi tu moglo da bude i izabere najbolje rešenja, dok bi novac koji se dobije mogao da se iskoristi za obnovu voznog parka GSP-a. Sve je za sada samo predlog, ali ova uprava je veoma efikasna i mislim da će uskoro nešto biti od cele priče – istakao je Đukanović.

Link to comment
desilo mi se par puta da su vozaci ludi, ali opet nisu oni krivi, ljudi ko ljudi. nego sta njihov nadljudzorni u tom depou radi? ima tamo neka zurka?
Bila je. Radio sam pre par godina (noću) preko puta depoa (u Dunavskoj). Normalno je da vozači u Beogradu budu ludi i da nisu krivi, ljudi su.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...