Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Juče su rekli da će nabaviti još 35 komada, od toga deset na gas koji će biti stacionirani na Karaburmi. Kada desetak godina ne nabavljaš ništa nije lako zameniti ceo vozni park. Sada je prosečna starost 9,5 godina a najstariji autobus je iz 1988-godine. Ovaj na slici gore je verovatno u prvoj grupi za rashod.

Link to comment

Čitao sam malo diskusiju na GSP forumu vezano za ovaj autobus.Ovaj je remontovan (vidi razliku između gornje i donje slike), i jedini je primerak tog tipa autobusa. Potpuno je nejasno zašto je vraćen na ulice, pritom na jednu od najtežih linija (403 - Zuce).Ovaj bus je (zasluženo) za muzej, ne za ulicu.

Link to comment
Dođavola, jedan od razloga što sam prestao da postujem na beobuildu su bile kilometarske rasprave o metrou koje traju više od pet godina, gde se po pedeset strana rasprava vrti u krug. Pa onda otpočne novi ciklus.I taman kada sam mislio da ovde toga neće biti i da su svi pobornici lakog metroa spaljeni, izrešetani, pregaženi tenkom, kremirani i razvejani po dalekim morima opet se pominje Jovin, žirafa, 3 za 1 mostovi, belam,krediti koje nećemo moći da vratimo tm, to nama ne treba tm, sve pare odoše u Beograd tm, akademija arhitekture i monorail. Da sam moderator, delio bih šestomesečne banove svakome ko pomene neki od gorenabrojanih termina. :rant::rant::rant:
Potpis.Prvi kadar onog filma prikazuje "metro" koji staje na raskrsnici da propusti automobile.Nisam dalje gledao.
Link to comment
Ima li GSP neki biro za izgubljene/nađene stvari i gde se uopšte mogu potražiti stvari koje su "nestale", na primer u tramvaju?
Ako su u pitanju iole vrednije stvari nema od toga nista.Doduse ja sam jednom zaspao u tramvaju i u snu mi ispao mobilni, nasla ga zena koja je tim tramvajem krenula na autobusku stanicu (pa na odmor negde kod Ivanjice), posle nekoliko dana mi ga donela.
Link to comment
Ako su u pitanju iole vrednije stvari nema od toga nista.Doduse ja sam jednom zaspao u tramvaju i u snu mi ispao mobilni, nasla ga zena koja je tim tramvajem krenula na autobusku stanicu (pa na odmor negde kod Ivanjice), posle nekoliko dana mi ga donela.
Ma, ništa bitno, radnička, zdravstvena i za biblioteku. Dakle, nikakve vajde od mene. Nego sam mislio, čisto onako da mi se vrati, pa ako ima negde da potražim...
Link to comment

Danas sam primetio da ce oni "valdatori" da budu drkani od strane putnika samo tako.Prvo sam u 73. ja drknuo ramenom u jedan posle je jos par ljudi, "overilo" .Mozda ce to biti drugacije kad bude moralo da se stane da overis kartu....

Link to comment

Pogrešna taktika Turaka, jer ne poznaju lokalne običaje. -_- Prvo su trebali da postave jedan na nekom javnom mestu u Dizeldorfu, pa ako tamo preživi onda može da se ugrađuje u GSP vozila.

Link to comment

Pre jedno nedelju dana odem do GSP-a da zamenim stare karte za nove i rekoh da uzmem i bus plus nepersonalizovanu kartu. Otišao u 18h i sala GSP-a prazna, samo devojka i ja. Zamenim karte i pitam za bus plus, a oni kažu da još nisu počeli da izdaju nepersonalizovane karte i da će se iste izdavati negde oko Nove Godine!Da pomenem da stare karte neće važiti od 1. januara i da će morati da se ima bus plus markica (personalizovana) ili bus plus nepersonalizovana. I živo me zanima kako misle da za 10ak dana izdaju više desetina hiljada nepersonalizovanih kartica?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...