Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

e da bas bi bilo super da mi iznad bulevara visi tako nesto i tutnji u nivou prozora...si bre normalan ti?
kad ga svaba napravi, ne tutnji. uostalom zabole me, ja to zbog vas, meni svejedno. za moj bajk nema guzve, brzi sam od svih vas u svakoj varijanti.
Link to comment
e da bas bi bilo super da mi iznad bulevara visi tako nesto i tutnji u nivou prozora...si bre normalan ti?
drugi sprat ce naprasno od najvoljenijeg postati najomrazeniji i izlozeniji voajeranju od suterenalaugh.gif Edited by Matilda Ivancic
Link to comment
za moj bajS nema guzve
+1Mada mi nije jasno kako si mislio sa tim prolaženjem ispod mostova. Valjda bi morao da ide iznad saobraćaja na mostovima tj. da se i tu postave neki nosači.
Link to comment

pa ako bi moralo da se u nekom trenutku ide pod zemlju (centar/uske ulice) pa odatle pravo preko reke, mozda moze da se okaci sa donje strane postojecih mostova, ima to u vupertalu...inace sad gledam, taj "laki sinsi metro" iliti light rail transit (LRT) iliti karlsruhe model je nesto sasma drugo - dugacak tramvaj veceg kapaciteta koji ide po sirim sinama. cvrc, men se to ne svidja, jeste jeftinije ali samo dodatatno nakrcava odvec nakrcane ulice.karlsruhe_street.jpgima ovde detaljnije - http://www.vibilia.rs/srpski/izvestaj/0409/laki-metro_agm_111204.pdf

Edited by gazza1
Link to comment
bas bi bio pravi blejd raner
Da bre to i ono Teslino oko iz Mordora na Slaviji bi doneli poseban smek Beogradu. Edited by pavllle
Link to comment
"laki sinsi metro" iliti light rail transit (LRT) iliti karlsruhe model
"laki sinski metro" :lol: al si ga izmislio (je l' ima neki metro koji nije "sinski"? :D)Malo brkas stvari."Karlsruhe model" je sistem po kome imas tramvaj koji moze da ide po klasicnoj zeleznici. Dakle od nekih predgradja i okolnih mesta ide ka gradu po vec postojecim zeleznickim sinama (kao prigradska zeleznica iliti po nemacki s-bahn) a onda u gradu prelazi na tramvajske sine i ide ulicom kao tramvaj. Drugo ime za ovo je "tram-train". Za Beograd je ovo uglavnom irelevantno (gde mozes da mesas voz i tramvaj a da ima nekog smisla?)."Light rail transit" ili ti LRT je jednostavno "laki sinski prevoz" sto podrazumeva ceo dijapazon od najobicnijeg tramvaja do "nabudzenog" tramvaja sa karakteristikama "pravog" metroa (npr. duze kompozicije, 100% nezavisna ili uglavnom - vise od 70-80% - nezavisna i denivelisana trasa, podzemno/na stubovima, vozila koja su dvosmerna tj. ne moraju da se okrecu, siri kolosek, itd.). Neke od tih LRT sistema u nekim gradovima nazivaju "laki metro". Opet, u nekim drugim gradovima (npr. Moskva) "laki metro" nije LRT vec nesto drugo.
Link to comment
Do jaja. Sad svi portiri, bivši i sadašnji poslodavci, ćate u poreskoj upravi, recepcioneri u hotelima, administrativci u KK Partizan, u trima bankama, dvema kompanijama iz oblasti mobilne telefonije, kao i gomila drugih kojih ne uspevam da se setim, znaju koliko imam neplacenih kazni.Jebeni GSP. Žalba Povereniku, nek se teraju u tri lepe bahate. Edited by pacey defender
Link to comment
За унети ЈМБГ нема евидентираних опомена у периоду од 01.11.2008. до 31.10.2011.
3 godine šverca, 6 kazni koje platih po onom sistemu količinskog otpisa za 2000 din, and my record is now clean.Sad uozbiljena kucam one papirne.Btw, čuh da busplus kartice izdaju u Tempu 24/7 i da nema gužve.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...