Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

nakon koliko godina zastarevaju obaveze po osnovu kazne za javni prevoz?
10.Tuzbom se resetuje i pocinje da tece iznova. Presuda zastareva opet za 10 godina.
Link to comment

znam ja.u ugovoru o poslovnoj saradnji clan 5. pise: za sve korisnike za koje postoji evidencija da imaju neizmirene obaveze po osnovu kazni ili doplatnih karata za javni prevoz, izdavanje Kartica nije moguce dok se iste prethodno ne izmire.

Link to comment

Da, ne mozes vaditi nikakvu povlasticu dok ne izmiris te kazne... e sad, bese do skora akcija da odes do GSP-a kazes: "Jeste, jeo/la sam g...., pomozite mi da se vratim na pravi put..." i oni ti oproste te kazne. Mislim da se ta akcija zavrsila ali ce sigurno biti opet, narocito sto im nije neki odziv za ove nove povlastice...

Link to comment

Bile su dve akcije. Jedna pre recimo 2 god, gde platiš 3.000 za 20+ kazni, i jedna pre par meseci (možda još traje?) kad se plaćalo 600rsd po kazni.Što reče Nera, sačekaj, biće ih još sigurno ;)Milogled: 10god.? Nije manje?

Link to comment

Понедељак, 28. новембар 2011.Акција сторнирања казни корисника јавног превоза од 01.11. 2011. - 31.12.2011.Сви корисници јавног превоза, који имају доплатне карте и опомене издате до 31. 10. 2011. године, могу да их сторнирају по цени од 600 динара по казни.Они корисници, који имају више казни, уплатом трошкова сторнирања једне казне, моћи ће да стекну право на издавање одговарајуће персонализоване „БусПлус“ картице, али морају остала дуговања да измире до 31.12.2011. године. У супротном, по успостављању система за електронску наплату и аутоматско управљањем возилима, издата персонализована картица биће блокирана и путник неће моћи да је користи.Акција сторнирања се не односи на утужене казне, које морају бити измирене у пуном износу, са припадајућим трошковима.Наши суграђани, који имају написану доплатну карту или опомену, могу је сторнирати лично на шалтерима ГСП, или уплатом на жиро рачун 105-51344-33, са обавезним позивом на матични број путника и напоменом „Сторнирање по закључку“. Проверу броја неизмирених казни суграђани могу да изврше на сајту ГСП „Београд“ www.gsp.co.rs уношењем свог матичног броја, као и лично на шалтерима у Кнегиње Љубице 29.Evo nadjoh vest na GSP sajtu, akcija jos traje. Znaci, ne oprastaju celu vec kao sto rece S.L. platis 600 umesto 1400 po kazni

Link to comment
Bile su dve akcije. Jedna pre recimo 2 god, gde platiš 3.000 za 20+ kazni, i jedna pre par meseci (možda još traje?) kad se plaćalo 600rsd po kazni.Što reče Nera, sačekaj, biće ih još sigurno ;)Milogled: 10god.? Nije manje?
Pa jebemliga, to je opsti rok zastarelosti, a ne vidim da se ovo moze podvesti pod neki poseban rok
Link to comment

hvala, nera...

Проверу броја неизмирених казни суграђани могу да изврше на сајту ГСП „Београд“ www.gsp.co.rs уношењем свог матичног броја
ja ne umem da nadjem to mesto na sajtu na kom treba da umetnem svoj maticni broj da vidim sta sam duzna :(
Link to comment

Sad bih svasta mogla napisati ali ne bi bilo pristojno... eto, ljudi se potrudili da naprave akciju, cak postavili i pomoc na internetu, a mi ocekujemo da to jos i radi... strasno :blink:

Link to comment

ne znam da li je ovo pravi topik ili se negde drugde pisalo o stvarnim resenjima za famozni beogradski metrotek prosle nedelje sam dva puta gledao pinu, gde je neke od scena plesa venders izbacio u realne eksterijere vupertalakoji je poznat po tome da nema klasican U-ban nego neku vrstu visece nadzemne gradske zeleznice (schwebebahn) koja se okacena o sine koje su postavljene na celicne nosace.to izgleda ovakowsb_fahrt.jpgschweb02012006-008.jpgmeni ovo deluje kolosalno lako izvodljivo u vecini gradskih bulevara koji su danas epicentar guzve - bulevar revolucije, nemanjina, slavija, beogradska, bul JNA, brankova, terazije, ceo novi beograd. moze se postaviti na postojece mostove sa donje strane. verujem da je realizacija dramaticno jeftinija od kopanja grada. ne znam sta su mislili pod "laki sinski metro" ali ako je nesto ovako onda super.vupertal je komparativno dosta manji od beograda - 350.000 - ali bi se vecom frekvencijom saobracaja to moglo nadomestiti plus realno, ovde komutira mnogo manje ljudi nego u nemackoj tako da su i zahtevi manji tako da bi u eventualnoj simulaciji beograd bilo moguce tretirati kao nemacki grad sa 700-1.000.000 stanovnika.1012201-kaiserplatz-schwebebahn.jpgwuppertal_barmen_schwebebahn_mit_opernhaus_17174c.jpg

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...