Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ja necu uzimati, ali pisao sam vec keva penzos je htela.Ja sam joj strogo zabranio da ide u erste banku koja joj je najbliza jer sam video tamo neopisive guzve 30 ljudi ceka napolju na ulici.Na kraju je otisla u mts u zgradi tanjuga, jbga bar je unutra nema reda napolju.Rekla mi je da je bilo njih 10-ak i da je zavrsila za recimo 30-ak minuta.Neko rece da je bio u G.Delceva u mts-u i da nema guzve, medjutim ja juce prosao i viri red napolje van nadstresnice.BTW, keva pitala posto ona treba da plati onu jednogodisnju markicu, kako ce to biti.Oni joj rekli da jos nije utvrdjeno detaljno <_<
javlja mi se da ce dedlajn konverzije beogradjana u elektrichne putnike biti pomeren za 1 prvi mart ^_^to mi zvuchi logichno. s obzirom na odlichan odziv i interesovanje...
Link to comment

Naravno da je odziv los jer ljudi ne vide poentu - imas te nove kartice, a i dalje moras da kupujes papirnu markicu, imas validatore u vozilima a ne sluze nicemu. Trebalo je da nov nacin placanja karata profunkcionise odma, da sve prednosti tih novih karata mogu odma da se koriste, zajedno sa validatorima, automatima za dopunu (tih ce valjda...biti? :unsure: ) i da imas recimo period od 6 meseci paralelnog koriscenja novih i starih karata.Svako ko je otisao po busplus legitimaciju mi je posle rekao "a koji ce mi to sad k kad sam opet morao da kupim papirnu markicu?"

Link to comment

Ja neću da kupim tu personalizovanu ,jer mi ne treba, peške idem do posla, ali hoću da imam onu bez slike i imena, koju bi trebalo da mogu da dopunim ko mobilni telefon. I sad ja pošaljem dokonog ćaleta penzosa, da se raspita, na kiosku i kod onih što čuvaju red ispred prodajnog mesta GSPa u Deligradskoj, ali avaj, svi su ga belo pogledali i rekli , to ne može da se kupi, a i ne znaju kada i gde će početi da se prodaje.I onda je rešim da pozovem korisnički centar, pritisnem 0 da bi pričala sa operaterom, i posle ne baš dugog čekanja(oko 3 min.) javi mi se neki dečiji glas, te saznadoh da će te tkz. nepersonalizovane kartice moći da se kupe tek posle New Year, na preko 800 prodajnih mesta, koja su to prodajna mesta, ja dosadna i oću da mi se kaže, a ona se neda omesti, pa prodajna mesta. Ja navalila, izvinte, jel su to kiosci Štampe ili Future ili Maksi samoposluge, a ona meni opet 800 prodajnih mesta. E, tu mi je bilo dosta, pa sam joj poželela prijatan dan.Znači, šverc, a ionako više nema celih validatora.

Link to comment

najvise koristim linijuu centru i to par stanica. nekad i trandzu, isto par stanica i jako retko srecem kontrolore al juce sam isao do dzakarta-kafane tj do studenjaka i u jedan isti bus mi udjose dva puta kontrolori. e sad, primetio sam da su jako fini, nenametljivi i oba puta se zadovoljise bacanjem pogleda na moju kartu kojom mahnuh ispred njih. nisu proveravali raspored rupica. da li je to praksa, recite mi vi ljudi s vise iskustva. dal mogu da im masem nekom neregularnom kartom i da ocekujem da ce mi u vecini slucajeva to proci?

Link to comment

Smrklo i ridžovanima, izgleda. Kako pročitah negde, sa dobitkom posla oko novih el. kartica ili kako se već zovu, strana firma je dobila pravo i organizovanja kontrole poništavanja istih, od strane putnika. Objaviše konkurs, ali ne za posao, no za ugovor na 6 meseci sa afričkom platom (pola sadašnje) Izgleda da se niko od dosadašnjih nije prijavio, te nam sledi blažena anarhija

Link to comment
najvise koristim linijuu centru i to par stanica. nekad i trandzu, isto par stanica i jako retko srecem kontrolore al juce sam isao do dzakarta-kafane tj do studenjaka i u jedan isti bus mi udjose dva puta kontrolori. e sad, primetio sam da su jako fini, nenametljivi i oba puta se zadovoljise bacanjem pogleda na moju kartu kojom mahnuh ispred njih. nisu proveravali raspored rupica. da li je to praksa, recite mi vi ljudi s vise iskustva. dal mogu da im masem nekom neregularnom kartom i da ocekujem da ce mi u vecini slucajeva to proci?
s nashe (aka kalkutine dzakartine) strane i dalje ka severu, obichno kucaju papiric, pre nego sto krenu da pregledaju, dakle, chuvaj se ^_^
Link to comment

@thermal bug: Pre 15ak dana u 18h u GSP-u dole na Dorćolu nije bilo nikoga.

Prvi, GSP zapravo pere ruke, to su i pokusali preko STB da proguraju , da oni nisu ukljuceni u ovaj posao.
Ja kada sam im slao mejl da je sada prilika da se uvedu vremenske karte odgovorili mi da je to nadležnost sekretarijata za saobraćaj.Definitivno peru ruke.
Link to comment
da nije kontrolora, ne bih otkrio da u gradu ima da se kupi kasseri sir (full original) po izuzetno povoljnoj ceni.
Priznao je na tek kraju ležeći, dok si mu đonom pritiskao lice?DirtyHarry29.jpg
Link to comment
Priznao je na tek kraju ležeći, dok si mu đonom pritiskao lice?
laugh.gifizbacili me kod Novog groblja, sto sam pretvorio u priliku da odem u Vero
Link to comment
@thermal bug: Pre 15ak dana u 18h u GSP-u dole na Dorćolu nije bilo nikoga.
sachekacu neklo crveno slovo, neko masovno, tipa svetoga nikole, pa cu tad, negde u nbg ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...