Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pre jedno nedelju dana odem do GSP-a da zamenim stare karte za nove i rekoh da uzmem i bus plus nepersonalizovanu kartu. Otišao u 18h i sala GSP-a prazna, samo devojka i ja. Zamenim karte i pitam za bus plus, a oni kažu da još nisu počeli da izdaju nepersonalizovane karte i da će se iste izdavati negde oko Nove Godine!Da pomenem da stare karte neće važiti od 1. januara i da će morati da se ima bus plus markica (personalizovana) ili bus plus nepersonalizovana. I živo me zanima kako misle da za 10ak dana izdaju više desetina hiljada nepersonalizovanih kartica?
Meni pričaju oni koji su išli u Tempo, staklenac i, valjda, negde kod Slavije, da se čeka po sat, pa i duže.Nisu ravnomerno pokrili sve krajeve grada mestima gde se može izvaditi BP.
Link to comment
Univerzalne parking karte za invalide | 06.12.2011 u 15:36hPočev od 2012. godine nove parking kartice za osobe sa invaliditetom biće univerzalne i važiće na teritoriji cele Republike Srbije.Na samim karticama uvedene su određene bezbednosne funkcije za sprečavanje falsifikovanja i postavljaće se na desnoj strani prednjeg vetrobranskog stakla vozila, na vidljivom mestu. Osobe sa invaliditetom imaće mogućnost da koriste rezervisana mesta za parking koja su najbliža njihovoj destinaciji, rečeno je juče u "Parking servisu" u Beogradu.Cilj uvođenja jedinstvenih parking kartica je unapređenje kvaliteta života osoba sa invaliditetom i ostvarivanje prava na jednake povlastice pri parkiranju na teritoriji republike. Uvođenjem jedinstvenog modela parking kartice unapređuje se uključivanje osoba sa invaliditetom u socio-ekonomski život. Nove kartice znatno će doprineti smanjenju zloupotrebe i time i omogućiti osobama sa invaliditetom da ostvare svoje pravo na parkiranje. Kako bi sprečili nepropisno zauzimanje parking mesta koja su rezervisana za osobe sa invaliditetom, JKP "Parking servis" će nastaviti po prioritetu da uklanja vozila koja zauzimaju takva mesta.Inicijativu za izdavanje novih standardizovanih i zaštićenih kartica pokrenuli su Ministarstvo rada i socijalne politike, JKP "Parking servis", Udruženje parkirališta Srbije i Forum mladih za osobe sa invaliditetom.
svaka čast, parking servise. :thumbsup: Edited by Hella
Link to comment
svaka čast, parking servise. :thumbsup:
Ali gde danas? :lol: Pre nekih sat vremena se završila (današnja?) blokada garaže na aerodromu. "Aerodrom Beograd" je, kako sam obavešten, nakon godina parničenja, dobio sudsko rešenje o nadležnosti nad pomenutom garažom, a ovi iz parking servisa (trenutni operatori garažne zgrade, je li) dovezli paukove i privatne automobile i blokirali ulaz/izlaz. Pišijada. Bravo, parking servise.
Link to comment

Kaze (uz blago zlobni smesak) mi prijatelj koji radi u GSP-u da prodaja personalizovanih ide slabo, bar prema ocekivanjima.E sad kaze i da to ima vise nivoa.Prvi, GSP zapravo pere ruke, to su i pokusali preko STB da proguraju , da oni nisu ukljuceni u ovaj posao.Drugi, da su ljudi u GSP sada poklopljeni sa onim konkursom i cifrom, sad ce da proturaju zvaku zaposlenima:A ne svidja vam se GSP?Eno vidite koliko oni nude, a moracete da se tucete sa putnicima jer ce biti mnogo sverca...

Link to comment
Kaze (uz blago zlobni smesak) mi prijatelj koji radi u GSP-u da prodaja personalizovanih ide slabo, bar prema ocekivanjima.E sad kaze i da to ima vise nivoa.Prvi, GSP zapravo pere ruke, to su i pokusali preko STB da proguraju , da oni nisu ukljuceni u ovaj posao.Drugi, da su ljudi u GSP sada poklopljeni sa onim konkursom i cifrom, sad ce da proturaju zvaku zaposlenima:A ne svidja vam se GSP?Eno vidite koliko oni nude, a moracete da se tucete sa putnicima jer ce biti mnogo sverca...
juche je neko bice iz prevoza/busplusa/shtali reklo da je do sada ustanovljeno oko 200k legitimacija, a da se ochekuje oko 400k, tj gradjana sa potrebom da svoju voznju ovekoveche legitimacijom. dakle, poshto moram to da obavim, jer se moram vozit, takva mi je sudbina i sve, kakva je situacija na tih kusur legitimishucih mesta po gradu, koja treba da posluze preostalih 200k gradjana do kraja meseca?prostim rechima: gde je najmanja guzva?
Link to comment

Jutros videh par, još živi. Čudo jedno da nisu reklamirali fičer ispisivanja sledeće stanice na ekranu. Baš fino. No, građani izražavaju svoj protest prema modelu privatno-javnog partnerstva, pa se bojim da neće baš ići kako valja sa svim tim.

Link to comment
juche je neko bice iz prevoza/busplusa/shtali reklo da je do sada ustanovljeno oko 200k legitimacija, a da se ochekuje oko 400k, tj gradjana sa potrebom da svoju voznju ovekoveche legitimacijom. dakle, poshto moram to da obavim, jer se moram vozit, takva mi je sudbina i sve, kakva je situacija na tih kusur legitimishucih mesta po gradu, koja treba da posluze preostalih 200k gradjana do kraja meseca?prostim rechima: gde je najmanja guzva?
Ja necu uzimati, ali pisao sam vec keva penzos je htela.Ja sam joj strogo zabranio da ide u erste banku koja joj je najbliza jer sam video tamo neopisive guzve 30 ljudi ceka napolju na ulici.Na kraju je otisla u mts u zgradi tanjuga, jbga bar je unutra nema reda napolju.Rekla mi je da je bilo njih 10-ak i da je zavrsila za recimo 30-ak minuta.Neko rece da je bio u G.Delceva u mts-u i da nema guzve, medjutim ja juce prosao i viri red napolje van nadstresnice.BTW, keva pitala posto ona treba da plati onu jednogodisnju markicu, kako ce to biti.Oni joj rekli da jos nije utvrdjeno detaljno <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...