Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

elem, uvaljena nam je još jedna "žvaka za ludaka". ko još priča o izmeštanju ZOO vrta. šuplja maksimalno, nabačena tako da se primimo da će da bude jednostavnije i jeftinije. recimo, kada skinu one "validator" ko će da nas obaveštava o sledećoj stanici.

 

odoh na sajt "busplusa". ima 14 "P" kategorija. svi su se vozili po povlašćenim simboličnim cenama od 10€ mesečno. "obradio" je dve: srednjoškolce i nas matore. šta je sa ostalima.

ispričao nam je da je bolje 2 umesto 4 zone. nudi jedinstvenu tarifu od 2500 mesečno za sve, đuture. . odnosi li se to kao zamena za ove? smatra da ne valja "koliko para, toliko muzike", svakome prema potrebama.

 

nema veze, umesto o savskom nasipu, izmeštanju sajma, kanalizaciji s one strane dunava, otkriću da se GPS treker zakačen na plastičnu flašu ubačenu u predviđen kontejner javio sa vinče............imamo ovu kosku.

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, Patty Lee said:

Kako se ikom živom ili mrtvom pored te karte isplati dnevna ili mesečna? Jedino ako neko ne provodi minimum 3h dnevno u prevozu i promeni ih minimum 5x.

Ni tad se ne isplate druge opcije, ako možeš provesti 90 minuta u prevozu od tačke A do tačke B i promeniti koliko god linija za 50 dinara. Još toliko u povratku, 3 sata ukupno za 100. Malo kome će trebati više, a može još toliko za cenu dnevne.

Tačno je ta od 50 dinara smišljena naknadno bez ikakvog rezona, samo na osnovu reakcija javnosti.

 

Nisam siguran ni da će niža cena obezbediti bolju naplatu i nema nikakve logike da pojeftinjuje jer sve je skuplje, gorivo pre svega.

Čini mi se da je bilo najavljeno poskupljenje i u okviru starog sistema.

Edited by mraki
Link to comment

Auh, ako stvarno već od prvog ukinu praćenje linija preko aplikacije. Navikao sam da kalkulišem sa prevozom preko toga. Stvarno će biti veliki korak unazad. 

  • +1 2
Link to comment

Ja je stalno koristim, i stvarno mi je u milion situacija pomogla naročito kada je loše vreme, a izlazi se iz kuće jer se lepo može videti gde su busevi.

Link to comment

Pošto sam uživo gledao to luđenje, mislim da nema ništa od tog zacrtanog datuma.
Sve je ovo bilo da se opegla od tvrdnje da raskid ugovora neće proizvesti nikakvu štetu po grad.
Sve ovo ostalo je bulažnjenje.
A pogotovo izjašnjavanje kako "dobijamo na sudu 100%".
Najveći zajeb će zapravo biti ako ukinu aplikaciju gde se vidi gde je autobus i shodno tome za koliko stiže...
Ovo sa cenama i zonama je zapravo mnogo zeznutije nego što izgleda i zbog toga što utiče i "računovođe" u firmama itd...



....shiit has hit the fan.

  • +1 6
Link to comment

pa ako za noc moze da se 'uvede' karta od 50 dinara, chemu onda slozene analize struchnjaka? uvek ce da se izlomi na tome, to i aleksandar zna, zato sve radi sam :hihi:

sent from my not bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Postojećem BusPlus sistemu želim dug život i napredovanje, pošto ima sistem za praćenje vozila koji radi i smartfonom i smsov, onlajn uplatu karata, a karta od 90 mi je taman da skoknem do grada i nazad da obavim nešto, ako tog meseca nemam uplaćenu mesečnu, što je retko s obzirom da ova cena visi godinama, nije se značajnije menjala maltene nikada i postala je bagatela imajući u vidu inflaciju (i pre ove aktuelne).

Srednjoškolci u praksi ne plaćaju kartu i nikom ništa, studenti se zajebavaju, sve povlašćene kategorije plaćaju oko 1000 dinara oduvek, stariji od 65 imaju džabe prevoz već više od deceniju, od Đilas-SPS-PUPS vremena.

 

Ko hoće da nešto popravlja, nek krene od popravljanja GSP. 

  • +1 5
Link to comment
Quote

od popravljanja GSP. 

recimo da na onim displej trkalicama budu upisana oba terminusa. i da oni unutra pokazuju tačno vreme. i da na svim stajalištima budu panoi sa ucrtanim linijama. i da se poštuje red vožnje, i da vozila budu čista. i da sve sijalice u vozilima rade. i da..........................

 

i, kad ne bi ulazili prosjaci i muzikanti i kada se ne bi polusatno telefoniralo sa sve ličnim ili psovačkim sadržajem...............bila bi milina.

  • +1 2
Link to comment

Već smo na prevozu za dž, kad je u tramvaju gužva, molim se da uđe kontrola da se malo raščisti, kad zapišti aparat, maltene 30 posto putnika u pop.špicu navali na vrata, u 90 posto slučajeva kontrolori, odn. u dodatnih 90 posto slučajeva kontrolorke, neće da se zajebavaju nego progunđaju nešto i piče dalje, niko neće za te pare da rizikuje batine, ma ni samo stres, pošto se grad pokazao nesposobnim ili prosto nezainteresovanim da ih zaštiti od nasilnika. Da obezbedite sebi besplatan prevoz vam je potrebno samo malo bezobrazluka i ništa više.:happy:

 

A za poboljšanje GSP može da se recimo, izgradi gasna stanica pre kupovine stotina autobusa na gas. 

 

1 hour ago, Milosh76 said:

Ovoga jutra gradonačelnik Beograda naveo je da će dnevna karta ipak iznositi 120 dinara, tj. jedan evro.  :hail:

Gradonačelnik je na autopilotu, izgleda da je vođenje prestonice prepušteno stihiji, najbolje u zadnjih deset godina je izgleda išlo kad je postojala magična ravnoteža lopovluka, reketa i projekata dvojca Mali-Vesić, mada su preduzetnici, navodno, gunđali na dupli reket

 

A narod jednako neće plaćati kartu pa nek dnevna karta bude i 50 dinara.

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Milosh76 said:

Ovoga jutra gradonačelnik Beograda naveo je da će dnevna karta ipak iznositi 120 dinara, tj. jedan evro.  :hail:

Kakva ludnica, da sačekamo još koji dan i Šapić u Dnevniku 2 saopštava da će GSP od sada da plaća nama da se vozimo, mmw.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...