Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Za to vreme u Neoplanti redukuju red vožnje radnih dana na subotnji. Tako da budete zahvalni što imate Šaparu :covid19:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

jbg skočio standard, većina ljudi poseduje dozvolu, a danas i očuvanog polovnjaka iz helvecije pa ne moraju da se guraju u gradskom kao veselih 90 tih pa sve do 2012 kada počinje zlatno doba :happy:

  • +1 1
Link to comment

A jebem mu..kad treba ja da mu crtam..50 kinti voznja..U svaki bus se stavlja salter kladionice i salter neke apoteke. Uz placenu kartu svako dobija da popuni tiket od 20 kinti i opciju da kupi antibiotike i bromice bez recepta. Autobusi se skroz umotaju u led ekrane i postaju putujuci bilbordi. 

 

Cudo ima da bude.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment



Autobusi se skroz umotaju u led ekrane i postaju putujuci bilbordi. 


Ne može, to je zabranio i GSP više ne sme da ima reklame na spoljnoj strani vozila. Samo što je genije to odlučio ne vodeći računa o ugovorima koje GSP ima sa zakupcima reklamnog prostora, pa se sad GSP suočava sa tužbama vrednim po nekoliko desetina miliona evra, jer su ti zakupci prostor dalje izdavali firmama koje su se reklamirale na autobusima, tramvajima i trolama.
  • +1 2
Link to comment

Ma šta je on ovde napričao, kakve sad papirne karte, novi validatori, prodaja na kioscima? Aplikaciju i ne pominje više… 

 

"Ovo je prva faza, mi sada rasturamo sistem koji se pokazao po svim aspektima nefunkcionalan. Na sugestiju građana smo u roku od jednog dana promenili dnevnu kartu i uveli kartu od 50 dinara koja u prvoj opciji nije postojala, i ona je duplo jeftinija od one koja je bila u starom sistemu. U prvoj fazi moći ćete kartu da kupite na prodajnim mestima i SMS-om. Očekujem da u roku od dva, tri meseca bude i na kioscima. U prvoj fazi neće biti. Očekujem da za par meseci od uvođenja novog sistema bude čak i više mogućnosti za kupovinu nove karte".

"Nama neće dati šifre od validatora, iako je on vlasništvo grada. Ako nam ne daju te šifre, mi ćemo raspisati konkurs za nov sistem. Neće imati ovu svrhu kao do sada. Očekujemo da u toku maja meseca počne prva mogućnost kupovina karata sms-om i ovih novih kartonskih karata, a onda u toku leta očekujemo da ćemo uspeti da uđemo u značajan broj kioska koji se nalaze na najfrekventnijim mestima", kaže Šapić.

 

:rolf:

Edited by mraki
  • Haha 7
Link to comment

suština

Quote

mi sada rasturamo sistem

pre Nas sranje

s Nama novo doba

posle Nas, potop, ali stvarno

Edited by djordje geprat
  • +1 3
Link to comment
Quote

Nama nije ideja da imamo 5.000 "belih" koji će da ulaze kao ekspedicija i da jure ljude po autobusima ko nema kartu. Duboko verujem da mi nećemo morati da ulazimo u represiju. Pogotovo prvih nekoliko meseci mi uopšte nećemo ulaziti represiju", kaže gradonačelnik Šapić.

posle prvih nekoliko meseci sledi.............:twak:

Link to comment

ima i ovo za metro

 

Quote

 

Deonica 3 Sajam i područje Beograda na vodi: obuhvata deo trase od Ade Ciganlije do stanice Trg republike. Između su još tri stanice – Sajam, Mostar i Savski trg.

 

Dužina deonice je 4,75 kilometara i biće izgrađena TBM metodom (duboki tunel)

da li je potrebno imati tri duboko ukopane stanice na 4.75 km? čemu "sajam" kada su rešili da ga izmeste?

Link to comment

ta linija služi za opsluživanje pravca duž kog nameravaju da nastave gradnju "beograda na vodi": savski amfiteatar, mostar, sajam, jugopetrol/hipodrom, makiš (pored čukaričke padine), makiš dalje prema železniku...

  • +1 2
Link to comment

zato ta Linija 1 sada prakticno "iz nigde za nigde" ima prioritet nad Linijama 2 i 3 koje bi sluzile daleko vecem broju gradjana. 

slika01-lat.jpg

Edited by Lucia
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...