Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

sada zaista mislim da se radi o ozbiljnom štetočinstvu.

Quote

"Mi uvodimo "belog", jer je on svakako morao da učestvuje sa kontrolorima. U ovom momentu nema dovoljno "belih" da zamene kontrolore. Ali, mi smo raspisali zahtev za novih 200 i zahtev Vladi poslali za novih hiljadu "belih". Od njih očekujemo da mnogo više stvari rade, a ne samo da kontrolišu karte. Mi ćemo ponuditi kontrolorima ovim sada da postanu "beli". Svako ko želi može da postane naš "beli" uz obuku od dva meseca

1200 novih belih vući će, ofrlje, 1200€ bruto plate po komadu. milion i po evra mesečno plus sve ono mimo plate. dati da bi se kontrolisalo ko nije platio za vožnju.

 

pitanje za upućene. sa koliko novca beograd dotira javni prevoz?

Link to comment
3 hours ago, SNARC said:

Mozda se zaboravilo kako izgleda kad kolona taksista mili Pupinovim bulevarom ka Brankovom mostu..taman je vreme da podsetimo

Naravno da besplatan noćni prevoz nije nikakva konkurencija taksiju.

 

Nije da je postojala grupacija kojoj je bilo mnogo da plati 150/200 din kartu za noćni bus, pa se odlučivala za taksi.

 

U svakom slučaju, apsolutno nejasna odluka, jer je naplata u noćnom prevozu na visokom nivou (neka procena na osnovu očinjeg vida da je bar 80% putnika plaćalo tu kartu).

Link to comment

Današnji doživljaj iz tramvaja: ušla dva kontrolora, seli u polupraznoo vozilo da se sklone od kiše, na svakoj stanici ustaju i prekontrolišu par putnika koji uđu. Uđe momak sa biciklom, pita ga kontrolor za kartu, ovaj smešak, xexe, šta da ti kažem, kontrolor isto xexe, pa se zapričaše o biciklu, preporukama za majstore da mu naprave blatobrane po meri da može da se vozi po vlažnom vremenu i tako dalje. Posle fino udešena gospođa seda, telefonira, abrovi, ovaj joj poturi aparat, a ona odmahuje: nemam kartu, silazim na sledećoj, i nikom ništa. Press F to pay respects.

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

@Profesionalac
 

Па и не треба много таксистима да се побуне реално.. Није да нема ситуација да се три четири особе (студента :D) из ноћног изласка пре врате таксијем и дају по 200-300 динара него да чекају бас за 150.

Сад би то било 200-300 или 0, доста лакши избор.

Link to comment

ako ce da chekaju bus i posle klipshu bilo dokle po mraku za 0 ili da izadju pred gajbom za 200-300, ni jedno ni drugo nije neki spektakl. za taksi ce uvek biti klijentela, i kao shto rekoh, oni neki misle i govore da taksi nije za svakoga, pa eto prilike da se i to uredi dry.png

sent from my not bubamoto



Link to comment

Jbg bio u gradu od 40 miliona ljudi (Tokio) i ni za gde ti ne treba prevoz iznad zemlje, kamoli taksi. Nama treba metro a oni maltretiraju ljude po ovom prenatrpanom poluraspadnutom GSPu.

 

Izvinte na rantu:sleep:

Link to comment
2 hours ago, Zabalujev said:

Današnji doživljaj iz tramvaja: ušla dva kontrolora, seli u polupraznoo vozilo da se sklone od kiše, na svakoj stanici ustaju i prekontrolišu par putnika koji uđu. Uđe momak sa biciklom, pita ga kontrolor za kartu, ovaj smešak, xexe, šta da ti kažem, kontrolor isto xexe, pa se zapričaše o biciklu, preporukama za majstore da mu naprave blatobrane po meri da može da se vozi po vlažnom vremenu i tako dalje. Posle fino udešena gospođa seda, telefonira, abrovi, ovaj joj poturi aparat, a ona odmahuje: nemam kartu, silazim na sledećoj, i nikom ništa. Press F to pay respects.

lepo treba da ukinu gsp i mirna bačka

Link to comment

@johan nagel

Ma sve ok, ne mislim da ne postoji takva situacija, ali da se pravi od toga razlog za protest, to bi bilo čisto trolovanje (a i malo verovatno).

 

Za hiljadu kinti se ne možeš bob zna koliko navozati taksijem u 2.tarifi, a i sama priroda noćnog prevoza (polasci na sat vremena, izmenjene i proređene linije) je takva da čovek uglavnom treba da se odrekne podosta komfora za tu razliku od 200 dinara.

 

Iskreno verujem da čak i kada bi se uveo potpuno besplatan javni dnevni prevoz, to ne imalo efekta na promet taksista za više od 10%.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, SNARC said:

1200 novih belih ce da rodi mecku da bi obezbedili 12000 novih glasova..milom ili silom i to je jedino bitno.

stajala sam danas iza dva belija dok sam čekala na semaforu. uglavnom jakne su im pretežno plave a na njima su odštampane sve one reči što se šapić budalasao kad ih je najavljivao na kzš, prijatelj, pomoćnik, ovaj onaj... štrokenzi su, imaju neke htz patike i grbu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...