Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

babe i djedovi kako ce? svako po aplikaciju? [emoji38]ol:

edip. i da ti placena kartica za placanje istekne svake 3 godine pa mora nova :dry:

Sent from my RMX3710 using Tapatalk



Link to comment

A nisi morao ni da imaš smartfon.


Što tako štetan ugovor koji se još ne poštuje nije raskinut i ranije?

Nisam baš ubedjen da će naplata i kontrola ovako biti bolja…

Edited by mraki
Link to comment
babe i đedovi imaju doživotno pesplatnu kartu a vožnja po gradu im je osnovna društvena to jest životna aktivnost
da li postoji neki analogni ekvivalent koji ce oni pokazivati ili ce se uzrast tradicionalno nagadjati?

i kad to stupa na snagu?

trece, bojim se da se obaveza imanja smartfona malo i kosi sa nekim zakonima ove drzave.

sent from my not bubamoto


  • +1 1
Link to comment

Bice sigurno losija naplata. Dosad su oni kontrolori ulazili ko civili i onda odnekud vadili ona sokočala na prepad a sad će neplatiše videti ljude u belom na stanici pa će izaći ili neće ni ulaziti ako su i beli tu negde.

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

da li postoji neki analogni ekvivalent koji ce oni pokazivati ili ce se uzrast tradicionalno nagadjati?

i kad to stupa na snagu?

 

Prijavljivaće se i babe i djedovi preko aplikacije. :lolol:
Trebalo bi da stupi na snagu već 1. maja ako sam dobro razumeo.

 

Sad odgledah prilog na N1, nerealno koliki je ovo debil…

https://n1info.rs/posts/na-pitanje-o-prijavama-sapic-optuzuje-n1-i-novu-s-za-falsifikat-i-montiranje

Link to comment

Ma nije zamišljeno do kraja kako treba i kako će biti, ili bar on nije znao odgovore na ta ključna pitanja jer je odgovore tražio okolo po sali.

 

Aplikacija neće biti neophodna, makar kako sam ja razumeo njegovu prezentaciju. Karte će se plaćati SMS servisom, kao parking.

 

Aplikacija će postojati kao opcija ali će plaćanje, verujem, i dalje ići preko SMS (kako kada koristite aplikaciju za plaćanje parkinga gde vam aplikacija služi da prepozna zonu u kojoj se nalazite, da imate unapred ukucan broj tablice ali za samo plaćanje aplikacija poziva slanje SMS preko ugrađene SMS aplikacije na telefonu).

 

Za ostale načine plaćanja nisam ništa čuo tokom prezentacije. Rekao je da će napraviti i kartice (plastiku) ukoliko neko želi da je ima.

 

Deca i mladi do 19 godina neće plaćati prevoz, ne znam kako će se njima to regulisati, kao ni stariji od 65 godina kojima će valjda podeliti neke kartice (možda u paketu sa ovom penzionerskom?).

 

Edit: ukidaju se validatori a kontrolu će sporadično vršiti BELI.

Edited by Tale
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

babe i đedovi imaju doživotno pesplatnu kartu a vožnja po gradu im je osnovna društvena to jest životna aktivnost

ima da počnem da muvam babe po autobusima. teme: zdravlje, cene, mlađarija, banje, zimnice...... nikako politika, teren je klizav.

  • Wub 1
  • Haha 6
Link to comment
44 minutes ago, Tale said:

Ma nije zamišljeno do kraja kako treba i kako će biti, ili bar on nije znao odgovore na ta ključna pitanja jer je odgovore tražio okolo po sali.

 

Aplikacija neće biti neophodna, makar kako sam ja razumeo njegovu prezentaciju. Karte će se plaćati SMS servisom, kao parking.

 

Aplikacija će postojati kao opcija ali će plaćanje, verujem, i dalje ići preko SMS (kako kada koristite aplikaciju za plaćanje parkinga gde vam aplikacija služi da prepozna zonu u kojoj se nalazite, da imate unapred ukucan broj tablice ali za samo plaćanje aplikacija poziva slanje SMS preko ugrađene SMS aplikacije na telefonu).

 

Za ostale načine plaćanja nisam ništa čuo tokom prezentacije. Rekao je da će napraviti i kartice (plastiku) ukoliko neko želi da je ima.

 

Deca i mladi do 19 godina neće plaćati prevoz, ne znam kako će se njima to regulisati, kao ni stariji od 65 godina kojima će valjda podeliti neke kartice (možda u paketu sa ovom penzionerskom?).

 

Edit: ukidaju se validatori a kontrolu će sporadično vršiti BELI.

A šta će da se upisuje u SMS? Brpj ločne karte? JMBG?

  • +1 1
Link to comment
Prijavljivaće se i babe i djedovi preko aplikacije. [emoji38]ol:
Trebalo bi da stupi na snagu već 1. maja ako sam dobro razumeo.
 
Sad odgledah prilog na N1, nerealno koliki je ovo debil…
https://n1info.rs/posts/na-pitanje-o-prijavama-sapic-optuzuje-n1-i-novu-s-za-falsifikat-i-montiranje
odlichno, onda ce mi grad biti duzan 7 meseci srednjoshkolske vec placene karte i zivota mi mog to ce da mi vrate!

edip. baba i deda nisu u obavezi da poznaju tajne esemesa :dry:

sent from my not bubamoto


  • +1 2
Link to comment

mnogo je 200 za dan kao jedina opcija. da su ostavili makar tu pojedinachnu za malo stanica na sat ipo, imalo bi smisla. koga briga za ceo dan. jedino ako ne ciljaju da mesechnu uchine primamljivom, ali to je vec dosta matisha...

sent from my not bubamoto

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, Tihajeza said:

A šta će da se upisuje u SMS? Brpj ločne karte? JMBG?

Ništa valjda, po analogiji bi trebalo da imaš različite kratke brojeve na koje šalješ SMS u zavisnosti od toga kakvu kartu želiš da kupiš.

Kao potvrdu dobijaš SMS da si kartu kupila i to je to. Pokažeš BELOM SMS poruku ako te kontroliše.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...