Jump to content
IGNORED

Vece sa Ivanom Ivanovicem


April

Recommended Posts

8 minutes ago, MocaVukotic said:

Tup-Tup je bio obavezan 80-ih, nedeljom u 12 (Tacno U Podne), pa se preklapao sa indexovim radio pozoristem, koje je pocinjalo mislim od 1, pa onda slusas tup tup od 12-1, a onda skala na IRP jer su oni imali tad urnebesne epizode... I onda fudbal od 3 jel... 

 

Ali, to je radio, TV humor se svodio na biljanu ristic i sedmoricu mladih, i neke skeceve tozovca i cuneta u folk paradi. Umeli su da ubacuju po emisijama i onog cigu milenkovica pa je on kao zasmejavao u ulozi dobrodusnog cige, nesto malo ljuba moljac, al sve je to bio lipov kurac kao i sad. Sve je bilo ck skj apruvd

 

S tim da je (i) u pitanju period kada su nastali najveći humoristički klasici jugoslovenske kinematografije (Maratonci, KTTP, Balkanski špijun, Varljivo leto '68., itd.), pa je neupitno da je postojao kvalitet u toj sferi, dok danas uglavnom gledamo otužne uradke o četnicima, krimosima, Prvom svetskom ratu i monarhiji (ja i ne znam kada je poslednji put neko snimio neku suvislu komediju); i (ii) danas na radiju nemaš ni izbliza nešto tog kvaliteta kao što su bili Tup-Tup i IRP, pa čak ni neki dobar humoristički podkast kao modernija forma (ako ima nešto, a ja ne znam, biću mu zahvalan na obaveštenju).

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, aram said:


pa to i jeste problem, nikako da shvatimo da nije posao ni novinara i TV personalitija da budu opozicija.

Fazon je sto je on sam sebe tako nametnuo i promovisao..

Link to comment
2 minutes ago, aram said:


pa to i jeste problem, nikako da shvatimo da nije posao ni novinara i TV personalitija da budu opozicija.

 

Dok je sa druge strane posao novinara na RTS, Pinku, Happy-ju, raznih Marića i Sarapa da budu pozicija. U tome je i problem. Bojim se da će da ovo bude uskoro i Ivanovićev posao.

 

Marko Somborac je imao dovoljno kičme da se ne prilagođava zahtevima uredništva, pa je to platio otkazom u Blicu. Takve osobe treba ceniti, a ne tražiti opravdanja za Ivanovića.

  • +1 8
Link to comment

svi ti filmovi plus nepomenuti a vrlo značajni za žanr žikine dinastije, očevi na određeno vreme tesne kože i ostali su nastali kao refleksija bezbrižnosti vremena u kome su snimani, akao antipod crnom talasu koji im je prethodio

 

kako sada stvari stoje u društvu proćiće još mnogo vode savom dok ne dočekamo suvislu komediju

  • +1 1
Link to comment

U prvom delu karijere se uspostavljas, etabliras, dokazujes..

 

Posle se prodajes za cash..i sto se bolje prodas, pre ces u penziju. 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

svi ti filmovi plus nepomenuti a vrlo značajni za žanr žikine dinastije, očevi na određeno vreme tesne kože i ostali su nastali kao refleksija bezbrižnosti vremena u kome su snimani, akao antipod crnom talasu koji im je prethodio

 

kako sada stvari stoje u društvu proćiće još mnogo vode savom dok ne dočekamo suvislu komediju

 

Kovacevicevi komadi pretoceni u filmove nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa zikinim dinastijama, tesnim kozama i slicnim uradcima..

  • +1 5
Link to comment
13 minutes ago, Milošica said:

Lauš se družio sa širokom paletom likova.

 

Filaret, Ljubo Dapčević, Gaga Nikolić ga je upoznao sa Arkanom(da li su se družili ne znam), Tapi...

 

Znam, ali ne ciljam na pitanje morala, nego pitanje stila. Potpuno mi je jasno da je večera sa Ljubom uvek bila zanimljiva i plakanje od smeha. Na bilijaru sa Ivanovićem, razbio bih kugle, morao u toalet i pobegao kroz prozor u nepoznato.

Link to comment
22 minutes ago, aram said:


pa to i jeste problem, nikako da shvatimo da nije posao ni novinara i TV personalitija da budu opozicija.

Ne razumem.

Posao javnih licnosti, tj njihova odgovornost je kakvu ‘poruku’ prenose ljudima koji ih gledaju/obozavaju…Fundamentalno gledano, svojim delovanjem plasiraju ideju i tom idejom oblikuju svest ljudi. 


Ne moras to da zoves frazom ‘biti opozicija’, pre ce biti ‘budi normalan’,  al u zemlji gde ti je na vlasti ovakvo zlo koje unistava sve redom, apsolutno se moze svrstati komplet stav u frazu ‘biti opozicija’. 
Ili mozda mislis da glasaci snsa, spsa i sl imaju equally legit argumente za svoju izabranu politiku? Nismo mi neka uredjena i transparentna demokratija, kako god, pa da se politicki proces ne mora braniti kroz svakodnevni zivot. Zivimo u septickoj jami, fcs.

 

I naravno da danas svako sa iole integriteta treba da bude protiv ovih. Javne licnosti pre svega. Ne moraju nuzno da javno izlazu stav kao deo svog poziva, al oportunizam i šurovanje sa ološem je sasvim dobar lakmus papir za nase kenjanje po njima

Edited by MeanM@
  • +1 3
Link to comment
19 minutes ago, Ayatollah said:

Marko Somborac je imao dovoljno kičme da se ne prilagođava zahtevima uredništva, pa je to platio otkazom u Blicu.

 

Somborac koliko vidim i dalje crta za Blic (izgleda doduše jednom nedeljno), odakle ti informacija o bilo kakvom otkazu?

 

Quote

BLIC STRIP Crta i piše: Marko Somborac

10.03.2024

 

BLIC STRIP Crta i piše: Marko Somborac

03.03.2024 

 

BLIC STRIP Crta i piše: Marko Somborac

25.02.2024 

https://www.blic.rs/marko-somborac

Edited by vememah
Link to comment

Uh, možda nije lepo jer nije više medju nama, ali Živić je baš tanak bio, blago rečeno.

Čini mi se da je i na forumu obilno polivan…

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, vememah said:

 

Somborac koliko vidim i dalje crta za Blic (izgleda doduše jednom nedeljno), odakle ti informacija o bilo kakvom otkazu?

 

https://www.blic.rs/marko-somborac

 

Sećam se priče od pre par godina da više ne crta karikature za Blic, jer su mu tražili da bude manje kritičan prema vlasti. Možda su našli neki kompromis, a možda sam i ja pogrešno razumeo kontekst cele priče. 

Link to comment

Mislim da su ga izbacili iz online izdanja, ostao samo u štampanom.

Edit: ili možda nisu. I meni u glavi da je bio neki problem sa Somborcem. 

Edited by mraki
Link to comment
29 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Kovacevicevi komadi pretoceni u filmove nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa zikinim dinastijama, tesnim kozama i slicnim uradcima..

 

svi se žanrovski mogu svrstati u komedije

Link to comment
3 hours ago, Halvard said:

Možda je čoveku jednostavno dosadilo da svake nedelje poliva Vučića govnima i na tome gradi koncept emisije, a sve obraćajući se ljudima koji to svejedno inače misle.

 


Zvuci kao PPP :D

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

 

svi se žanrovski mogu svrstati u komedije

Tom logikom, Life of Brian i White chicks su isto, jer su i jedno i drugo komedije..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...