Jump to content
IGNORED

Inception (2010)


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

ja volim kad likovi imaju realne probleme i realna resenja. ko majkl sera.
Pa da, kad realno razočaraš oca gubitkom dnevnog pazara u prodaji čokoladnih banana, onda je realno rešenje da zapališ kiosk da zauvek sakriješ zajeb. Ali onda se javi novi realan problem, kad se ispostavi da je deda zidove tog kioska obložio novčanicama stečenim prodajući montažne kuće Sadamu Huseinu. A stric je zaboravio da uplati osiguranje za kiosk jer je morao istog dana da ode da kupi novu golubicu za svoje mađioničarske trikove iluzije.Jedinica za realnost je 1 mCera cool.gif Edited by Weenie Pooh
Link to comment
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    20

  • Eraserhead

    15

  • kobni zelaya

    10

  • Weenie Pooh

    9

oko limba

Prvo, svi su oni valjda u Fišerovom snu (u snu u snu), a ne u Kobovom. Mal je tu samo zato što Kob, kao i ostali učesnici, naseljavaju Fišerov san svojim projekcijama (a on je isfrustriran zbog žene samoubice, itede). Kad neko umre, rekli su da se odlazi u neki nedorečeni Limbo iz koga nema spasa - to je sudbina koju svi tokom filma pokušavaju da izbegnu, dramatike radi.

cekaj, ja sam razumela da se u limbo ide ako se umre u snu a u realnosti si pod previse jakim sedativom. ne automatski zato sto umres u snu. oni i govore na jednom mestu da ne pokusavaju smrt sve dok sedativ ne popusti...edit: fiserov san je onaj na snegu, mislim? ili mozda ne... zar nije svaki san san onog koji ima mogucnost da ga prekida - prvi - avion - jusufov, drugi - hotel - arturov, treci onog lika sto uzima lik t. berindzera?

sad cu morati ponovo da gledam film i hvatam logicke greske.... grrr.uzgred, jutros sam ukapirala zasto mi je smetala ona silna akcija u filmu. sem trajanja, bila je nekako... udaljena od radnje i od akcije kao takve. hladna. mada upravo ta hladnoca s druge strane i potcrtava hladnocu citavog filma.

Edited by PointTaken
Link to comment

cekaj, ja sam razumela da se u limbo ide ako se umre u snu a u realnosti si pod previse jakim sedativom. ne automatski zato sto umres u snu. oni i govore na jednom mestu da ne pokusavaju smrt sve dok sedativ ne popusti...edit: fiserov san je onaj na snegu, mislim? ili mozda ne... zar nije svaki san san onog koji ima mogucnost da ga prekida - prvi - avion - jusufov, drugi - hotel - arturov, treci onog lika sto uzima lik t. berindzera?

Za ovo prvo - da. U Limbo idu ako umru u tom superspecijalnom, dubokosedatiranom snu - što je Fišer i uradio, upucala ga Mal kad je hteo da uđe u onaj trezor. Kad ono međutim, ispada da je taj Limbo u stvari onaj ruinirani Mal-Kob svet, i da bi ga odatle spasli dovoljno je da dođu po njega i bace ga sa zgrade?! OK, možda to i nije bio Limbo nego su oni na brzinu, dok ovaj još nije umro, uključili mašineriju i odveli ga u Kobov stari san - ali zašto? Kako je to promenilo činjenicu da on umire na višem nivou (u snegu, pred trezorom)? Kako su ga spasli smrti i Limba uvođenjem i izvođenjem iz tog Kob/Mal sna?Za ovo drugo - naravno. Fišerov san je taj na snegu, i u njemu on umire. Trebalo bi da je to kraj za njega, tj. da završava u Limbu, ali se to nekako sprečava jednim suznim razgovorom Koba i njegove bivše.

I ja ću pogledati opet film, ali prvo moram da sačekam da većinu stvari zaboravim, pa onda na miru i bez predrasuda :P

Link to comment

kad sam vec tu, da prijavim da sam pogledao inception i pored forumskih lozaca. ukratko, ok ideja i izvedba, no nista groundbreaking, nije od onih koji cu predugo pamtiti. kraj razvucen, no da kontriram marvinu, padanje kombija je opravdano radi odrzavanja suspensa.. sve u svemu nothing special.

Link to comment
  • 1 month later...

Kenjaju malo, Inception uopšte nije nepotrebno prekomplikovan koliko se priča. A ideja o editovanju snova da bi se usadile ideje jeste cool, nezavisno od zapleta. Parker & Stone just don't get it because they're not smart enough :DDobro je kako Leo i ekipa svugde idu pucajući, bez obzira na to šta se dešava :lol:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Kenjaju malo, Inception uopšte nije nepotrebno prekomplikovan koliko se priča. A ideja o editovanju snova da bi se usadile ideje jeste cool, nezavisno od zapleta. Parker & Stone just don't get it because they're not smart enough :DDobro je kako Leo i ekipa svugde idu pucajući, bez obzira na to šta se dešava :lol:
Ne kenjaju uopšte, štaviše pun pogodak da se razotkrije ovaj scenario na nivou bmx bandita.
Link to comment
  • 2 weeks later...

odgledah i ja.teško sranje sa sjajnim efektima.fabula prekomplikovana u želji da se postigne matrixoidni efekat. akcija u filmu ne služi ama baš ničemu do da popuni vreme.Sam zaplet, kliše do klišea.....glavni junac-čovek sa tajnom, Kejn - matori mudri starac, Japanci - good guys, ovi drugi - bad guys, grupa eksperata /mala ali odabrana/ koja ide mečki na rupu, ceo plan iako iskomplikovan ide ko po loju zahvaljujući ekspertima.......kraj filma je posebno tupav i služi samo zato da bi mogao da se snimi nastavak, ako prvenac napravi dovoljno love na biletarnicama.I po stoti put, Leonardo Di Kaprio ne-mo-že da glumi u akcionim filmovima. Niti u Scifiju. On je zanavek markiran kao gay Titanic Boy i amin. Ne pomažu ni steroidi, ni bradica, ni kraćenje kose. Za njega je 1 Kijanu Full Action Hero. PS Uvek mi se kenja od američke opsednutosti specijalnim timovima i ekspertima. :isuse:

Link to comment

Zašto ljudi misle da su klišei nužno loši? Klišei ako su dobro ukomponovani mogu dati sjajne rezultate. Meni je baš to bio slučaj sa ovim filmom.

Link to comment
Zašto ljudi misle da su klišei nužno loši? Klišei ako su dobro ukomponovani mogu dati sjajne rezultate. Meni je baš to bio slučaj sa ovim filmom.
naravno da klišei nisu nužno loši. Ali u ovom slučaju je previše toga natrpano čisto da bi se zakomplikovalo. Uz sve to imaš osnovnu ideju filma koju teško možeš da skapiraš bez papira i olovke. Cela jedna papazjanija samo da bi se napravio Matriksoliki film. Matriks ti je čudo od klišea...od rasejanog malog štitonoše koji se pretvara u velikog viteza i opasne ribe koja gaji platonsku ljubav prema njemu do opsesivno-kompulzivnog agenta trulog sistema, sa sve mudrim i premudrim crncima i crnkinjama koji dele savete, i nezadovoljnog Jude koji po pravilu mora da bude il ćelav il bradat il da ima guste obrve. Ali su svi oni jako dobro ukomponovani i lepo umešani u priču /koja je tek ubibože jednostavna, bar u prvom delu*/. Na to dodaj fantastično i nenametljivo ubačene specijalne efekte.** Inception je jednostavno prenabudžen film.* priča u drugom i trećem delu Matriksa je ustvari mnogo uporedivija sa Inception-om. Mrsomudjenje i komplikovanje. ** ovde smoriše najstrašnije sa bullettime-om. :isuse: Edited by steins
Link to comment
I po stoti put, Leonardo Di Kaprio ne-mo-že da glumi u akcionim filmovima. Niti u Scifiju. On je zanavek markiran kao gay Titanic Boy i amin. Ne pomažu ni steroidi, ni bradica, ni kraćenje kose. Za njega je 1 Kijanu Full Action Hero.
Amen!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...