Jump to content
IGNORED

Inception (2010)


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Kad je snimao Batmana u Cikagu, non-stop je pricao o arhitekturi grada. Mislim da nema njegovog intervjua koji sam slusao ili citao da ne pominje arhitekturu gradova u kojima (je) snima(o) svoje filmove. I posle otkud "arhitekta" kao jedan od clanova ekipe :D
najbolja scena drugog betmena nije ni ona sa dva trajekta ni ledzerovo ludilo ni hirurski precizna pljacka banke iz prvih par minuta filma vec ona panorama hong-konga i prateci paraglajding.naravno ceo betmen uvek pada u vodu kada nolan pokusava da udje u psihologiju coveka koji voli da se oblaci kao dzinovski sismis. Edited by kim_philby
Link to comment
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    20

  • Eraserhead

    15

  • kobni zelaya

    10

  • Weenie Pooh

    9

Nemam sad vremena za tebe, otvoricu temu kasnije. Ukratko, da ostanemo kod Dassina, Topkapi=caper, Rififi=heist. I ne, nije isto.
zanimljiva ti ta teza. ali gresis: heat - heist a rififi - caper.no kako bih kazo nije to pisano u kamenu.
Link to comment

Da se upišem i ja na ovaj topik, nisam ga ranije skontao.Gledao samo "Inception" pre dva meseca u Koloseju, i moje prvi utisak je dva i po sada odlične zabave, film koji me je držao maksimalno skoncentrisanim.Rupa u logici ima, mada je diskutabilno gde, ali opet - kao što reče neko, ne želim da statistički pregledavam film, tražeči grešku u prelascima između nivoa, vremenu u slično. U koncepciji filma ima Matriksa, ima Walking Life-a, ima čak i Oceans Eleven-a, ali opet nam u određenom smislu pruža nešto novo.Generalno sam zadovoljan filmom.

Link to comment

Meni je super film,zabavan :) ideja je suuper,donekle i izvedba-ne svidja mi se shto ima toliko akcije/pucachine/vijanja i ludila-shto su u inception krenuli iz najglupljeg moguceg razloga/motiva i od svih ideja ikada,posebno u najmashtovitijem i najneverovatnijem stanju-snu oni krenuli bash tu najglupaviju da usadjuj :isuse: i napravishe jadnom Fisheru haos od zivotaal dobro,sve u svemu zabava :)

Link to comment
naravno ceo betmen uvek pada u vodu kada nolan pokusava da udje u psihologiju coveka koji voli da se oblaci kao dzinovski sismis.
Hmm, ne bih se slozio. Zato sto mislim da su sa krajem The Dark Knight-a konacno pogodili psihologiju lika (nesto sto inace retko uspeva u ovakvim filmovima), tj. zasto, cemu Batman, cemu ta maska. Batman sluzi tome da na sebe prihvati i izdrzi ono sto Bruce Wayne (ili bilo koji drugi "obican" covek) verovatno ne bi mogao, ili bi to islo jako tesko. Da bi uradio ono sto on misli da je isparvno, on mora da predje drustvene granice i prekrsi zakone, sto neko ko je deo sistema ne bi mogao (ili ne bi dobro prosao, ako bi pokusao). Dakle, Bruce Wayne/Batman je u stvari Mrco, 1 anarhista u dusi :DBTW, da ja iskoristim priliku da prijavim da sam par dana posle gledanja filma imao san u snu. Dakle dva nivoa :D Ne pamtim sta se desavalo (inace slabo pamtim snove), ali pamtim osecaj izlaska iz te dubine. Zanimljiv osecaj, kao da te nesto vuce, onako... 1 teskoban osecaj, kao da vam neko pritiska srce i pluca, odn. smanjuje taj pritisak kako se budite (prvo iz jednog, pa iz drugog sna). Mislim da mi nije prvi put da sam imao iskustvo sna u snu, ali sam sad (valjda zbog filma) nekako obratio vise paznju na to.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Manje-vise ono sto sam ocekivao da ce biti, solidno bacena 2,5 sata i nista vise. Glavni problem filma je sto je 90% dijaloga ekspozicija. Zar film ne bi trebalo da bude vizuelna umetnost? 7/10 i naravoucenije da moram da prestanem da se palim na imdb hajp, tamo je Nolan maltene proglasen za Isusa.

Link to comment

Nisam želeo da čitam ovaj topik dok ne pogledam film. Pošto sam ga pogledao, tek sad ne želim da čitam.Od ovog filma zabavnije je: trebljenje graška, rendanje rena, hoblovanje parketa, gledanje iguane u oči, brojanje mehurića u čaši kisele vode...

Link to comment
Nisam želeo da čitam ovaj topik dok ne pogledam film. Pošto sam ga pogledao, tek sad ne želim da čitam.Od ovog filma zabavnije je: trebljenje graška, rendanje rena, hoblovanje parketa, gledanje iguane u oči, brojanje mehurića u čaši kisele vode...
da, pobedio si.najbolji si internet-anti-hajp-hejter.cestitam.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ogledao sam film, doduse na losem snimku...zahebase me u dvd klubu ali ok, bice jos prilika..Film je ok...primjedbe jesu duzina filma, pogotovo kompleksnost i duzina borbenih scena, ali ono sto se meni dopada jeste ta arhitektura snova u filmu i uopste veza zivotnog, svakodnevnog i porodicnog naslijedja sa istim. Ne znam na osnovu cega je pisao scenario ali sam citao par knjiga psihologa i psihijatara gdje se snovi i podsvest dovode u vezu sa tim naslijedjem predaka pa mi je nekako taj Kobov odnos sa ocem i odnos onog tajkuna sa ocem na samrti u dvorcu upao u oci...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...