Jump to content
IGNORED

Inception (2010)


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    20

  • Eraserhead

    15

  • kobni zelaya

    10

  • Weenie Pooh

    9

ah boze, zar je karl gustav jung bas toliko nepoznat?
Nesto si pomesao, meni je Jung dosta poznat (valjda se to vidi po niku), ali nikako ne mogu da ga na bilo koji nacin dovedem u vezu sa Inception.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Odgledao danas i super mi bilo. Zamerki ima, naravno, ali koga briga za to - zanimljivije mi je da čitam topik i podsećam se zašto me je ovaj forum smorio in the first place. Standardna masa blase cinizma (?), i želja da se na vreme zapljune u kvaziduhovitom maniru, gledao-ne gledao. Pa onda red-dva "e ako se tom i tom svidelo, onda neću ni da gledam, znam za kakve je film, haha". Rečju, :isuse:
Prvo potpis na najbolju rečenicu u topiku. Elem, zajebao sam se, toliko sam se koncetrisao da ispratim radnju, da sam totalno bacio u drugi plan i film kao takav. Osim nedoumice u poslednjem kadru, film je poprilično "razgovetan" tj lako razumljiv i nije ga problem ispratiti.Film svakako nije loš, pogotovu koliko filmski bogovi sa ovog topika implicitaju, ali nije ni remek delo. U današnje vreme kada se naslovi štancaju na dnevnoj bazi, poštujem svako ostvarenje koje mi zadrži pažnju tokom celog filma, kamoli 2 i po sata. Primedba oko koje se svi slažemo je višak akcije, aman, čemu? Di kaprio kao da je izleteo iz Shuttera, popio par pilula za smirenje, unormalio se i snimio ovo dok se ludilo nije vratio. Ne mogu reći da mi je spektakularan. Elen Page mi razbija. oža ne toliko koliko volim da je gledam na malom ekranu TV prijemnika od 107cm. Rekao bih da je užasno talentovana, u hard candy je odvalila u Juno je cool na neki drugi način, nešto izbija iz nje, i kad ćuti i gleda u sagovornika u sceni. Vizuelno, film je masterpiece.Biram da nije san jer nema sile da lupam glavu oko alternative.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Standardna masa blase cinizma (?), i želja da se na vreme zapljune u kvaziduhovitom maniru, gledao-ne gledao. Pa onda red-dva "e ako se tom i tom svidelo, onda neću ni da gledam, znam za kakve je film, haha". Rečju, :isuse:
:Hail: brao uini. film izuzetno šutira dupe i biće kupljen na blu reju kako bi ga jednog dana ponovo odgledao, a malo ih ima tu čast i čest. cool.gif
Link to comment

a tako je puno obecavao s pocetka sna, kako su krenuli da dzonjaju tako se i meni prispavalo. di kaprio po obicaju vise nego dobar a ona mala dzuno uzbudljiva bas koliko i akcione scene sa svih nivoa sna. do sna 9/10 nadalje 4,5/10

Link to comment

Generalno gledano, dosadašnje analize filma Inception imale su zajednički stav - da Nolanove intelektualizacije ostaju nedorečene. Pod tim se podrazumijevaju intelektualizacije u smjeru emancipacije gledaoca. Međutim, ako film posmatramo (kao i svaki blokbaster) kao manifestaciju dominantne ideologije (koja se poigrava sa pitanjima revolucije, otpora, po principu rumspringe), vidjećemo da je film itekako (anti)intelektualno opasan, i da djeluje kao ''strategija obuzdavanja'', kako to kaže Fredrik Džejmson. Film u suštini ne raspravlja o tome šta je realno a šta san, te da li je moguć izlaz iz mentalnog zatvora, koliko o tome da je sam izlaz - neslobodan. U tome je i suština ''obuzdavanja'' - da pomislimo, kao što je Vinston Čerčil pomislio o demokratiji, da je (u pogledu političke ili intelektualne reforme, kulturne revolucije) nemoguće nešto učiniti.....

Edited by teacher
nedozvoljeno reklamiranje
Link to comment
  • 2 weeks later...

odgledo.da film nije morao da bude blockbuster mogao je da ispadne dobar.ovako je shitina.osim kamere i jos par sitnica film je nevidjeni smor.subconscious projections u jurnjavi na sankama, na ulicama ... suck my subconscious dick.smor smor smor

Link to comment
odgledo.da film nije morao da bude blockbuster mogao je da ispadne dobar.ovako je shitina.osim kamere i jos par sitnica film je nevidjeni smor.subconscious projections u jurnjavi na sankama, na ulicama ... suck my subconscious dick.smor smor smor
precizno i duhovito. meni je bio dobar, ali preforsiran i naporan. Edited by Nicol
Link to comment
precizno i duhovito. meni je bio dobar, ali preforsiran i naporan.
pa bas preforsiran.zbilja, da nije pravljen sa namerom da bude najveci film svih vremena, bio bi mnogo bolji.opet, mozda nisam ciljna grupa, da sam 15tak god mladji kontam da bi mi bio za 15 posto bolji.(ne ucitavam infantilnos ljudima kojima se svideo)
Link to comment

Sve u svemu mi se film svideo, samo... Neznam, bio je toliki hype pre nego sto sam ga odgledao, toliko drugova ga je hvalilo tako da sa ocekivao previse ili nesto stvarno novo ali to ipak nije bio slucaj...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...