Jump to content
IGNORED

Inception (2010)


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

naravno da klišei nisu nužno loši. Ali u ovom slučaju je previše toga natrpano čisto da bi se zakomplikovalo. Uz sve to imaš osnovnu ideju filma koju teško možeš da skapiraš bez papira i olovke. Cela jedna papazjanija samo da bi se napravio Matriksoliki film.
Znači, Matrix je fantastičan i sadržajan film, nenametljivo ubačenih efekata. A Inception je prenabudžena papazjanija. Dobro. :DRazumem ja anti-hype tendencije, kad se ovako uskopistite par meseci posle intenzivne promo kampanje pa na silu proglasite nešto za "worst ever", ali stvarno, u slučaju Inceptiona hejt sa ovih prethodnih par strana vam je žestoko promašen.
Link to comment
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    20

  • Eraserhead

    15

  • kobni zelaya

    10

  • Weenie Pooh

    9

I po stoti put, Leonardo Di Kaprio ne-mo-že da glumi u akcionim filmovima. Niti u Scifiju. On je zanavek markiran kao gay Titanic Boy i amin. Ne pomažu ni steroidi, ni bradica, ni kraćenje kose. Za njega je 1 Kijanu Full Action Hero.
71925616.jpg?
Link to comment
Znači, Matrix je fantastičan i sadržajan film, nenametljivo ubačenih efekata. A Inception je prenabudžena papazjanija. Dobro. :DRazumem ja anti-hype tendencije, kad se ovako uskopistite par meseci posle intenzivne promo kampanje pa na silu proglasite nešto za "worst ever", ali stvarno, u slučaju Inceptiona hejt sa ovih prethodnih par strana vam je žestoko promašen.
e cvrc, anti-hype tendencije.....ja sam nestrpljivo očekivao ovaj film. A nisam ni rekao da je "worst ever". Ali koliko /i kako/ se reklamirao i najavljivao ja sam očekivao da će prejebati Matrix bar duplo. A on ne da nije, nego mu nije ni prineti. Tamo gde te Matrix neprimetno uvodi u priču, Inception te gura preko glavolomnih objašnjenja /mene realno glava zabolela od onog di Caprio-Page dijaloga o snovima/. Tamo gde te Matrix zaledi sa efektima, Inception trpa bullettime na kilo /što razumem, budući da je to trenutno "najefektniji" efekat, kao što je 70tih bilo slikanje istog dogadjaja sa više kamera/, casting koji je u Matrixu bio toliko dobar da je čak od Kijanua napravio action heroa, ovde je, u najmanju ruku smešan. DiCaprio, Page i onaj mali marsovac ... :isuse: /jedino svaka čast onom tipu iz Bronsona koji im je objasnio kako se glumi u ovakvim filmovima/........da skratim, da je ovaj film izašao sa manje pompe bio bi prilično dobar. Ovako je sasvim prosečan. Jer na sve strane vrišti da je budžen da ispadne megahit. I u tom budženju su napravljeni kompromisi koji su ga sjebali. /od prekomplikovane priče, do očajnog kastinga/. Isto onako kako su Stolari sjebali Matrix pravljenjem nastavaka. PS poredjenje sa Matrixom se samo, potpuno svesno, nametnulo. Još jedna od greški producenata filma.
Link to comment

Nemoj više, Swearengen, molim te :lol:Nemam ni volje ni vremena da se objašnjavam, samo par stavki:1) Poređenje sa Matrixom je krajnje glupavo i neumesno.2) Matrix apeluje na idiotski prizemne teen fantazije o Chosen One koji spašava svet od Zla, i to radi mučno glupavom pričicom o mašinama koje harvestuju ljudski... bioelektricitet. Ako ti se to sviđa, onda možeš da svaki film meriš tim aršinom, od Citizen Kane do Avatara :isuse:3) "Da je ovaj film izašao sa manje pompe bio bi prilično dobar. Ovako je sasvim prosečan." = Apsurd.

Link to comment

bullet time je trenutno efektan koliko i Abyss-style morphing, ako u filmu ima bulet tajma to je ya mene ljuti retro. Danas gledam, ako je upola dobar ko Shutter Island - meni dosta.

Link to comment
Nemoj više, Swearengen, molim te :lol:Nemam ni volje ni vremena da se objašnjavam, samo par stavki:1) Poređenje sa Matrixom je krajnje glupavo i neumesno.2) Matrix apeluje na idiotski prizemne teen fantazije o Chosen One koji spašava svet od Zla, i to radi mučno glupavom pričicom o mašinama koje harvestuju ljudski... bioelektricitet. Ako ti se to sviđa, onda možeš da svaki film meriš tim aršinom, od Citizen Kane do Avatara :isuse:3) "Da je ovaj film izašao sa manje pompe bio bi prilično dobar. Ovako je sasvim prosečan." = Apsurd.
1.poredjenje sa Matrixom nije moje. Ja sam ga pokupio sa raznoraznih sajtova koji se bave filmovima.** 2. da to je baš idiotska prizmena tema, za razliku od experta sa teškim bremenom koji mora da skupi tim surovih profesionalaca da bi odradio još jedan posao pre mirovine. Baš nako orginalna ideja. A ideja sa snovima ni malo ne liči na, recimo, ovo - Dreamscape :D *3. nije Apsurd nego fakat. Sličnih primera ima koliko ti volja. Recimo, poslednji nastavak Indiane Jonesa. Da nije bio to što jeste bio bi jako zabavan film. Ovako je ispljuvan i od strane većine fanova i od strane kritike.A glede volje i želje za objašnjavanjem, ako ih već nemaš onda nemoj ni da ulaziš u rasprave. I mani me sa tim srednjoškolskim "ala sam pametan" tripovima **. Omatorio sam, nisu mi više interesantni, samo smešni.* obavezno pogledaj ako već nisi, ima sjajna scena postapokaliptične jurnjave po nekom metrou.**
My colleague Sara Stewart, who attended an IMAX screening of "Inception'' last night at the Lincoln Square in Manhattan, says huge crowds were lining up for midnight showings there. For the past couple of weeks, the Hollywood Reporter, which termed the film a "marketing nightmare'' in a headline, wondered out loud whether "Inception'' would play outside of the East and West Coasts. Which sort of implies the people in the Heartland are too stupid to follow a demanding movie. I hope not.
NY Post Edited by steins
Link to comment

scenario, to jest prica ima toliko rupa da agresivno bode oci svakome sa i malo analiticke svesti.a uz to nije uopste ni komplikovana za skapirati, iako se koliko primecujem oko toga najvise dize prasina po netu. jedino sto drzi paznju je tih nekoliko cliffhanger-a (within a cliffhanger within a cliffhanger...), tako da je sve u svemu u pitanju malo jaci triler sa nesto komplikovanijom, da ne kazem neuobicajenijom pricom. nista vise. ni jedan "WOW!" u celom filmu.

Edited by G.G.
Link to comment
Immaculate Inception dakle.
egzaktno.btw gledao sam ga u 6D varijantiiza ponoci, utorak na sredu, zviznuo zemljotres bas za vreme scene kad se onaj mali iz "3rd rock from the sun" shiba sa 'projekcijama' pri 0 gravitaciji. neverovatno ali istinito. Edited by G.G.
Link to comment
2. da to je baš idiotska prizmena tema, za razliku od experta sa teškim bremenom koji mora da skupi tim surovih profesionalaca da bi odradio još jedan posao pre mirovine. Baš nako orginalna ideja.
Eto vidiš, bilo bi više smisla da si ga uporedio sa Ocean's 11 i sličnim caper filmovima. Moja zamerka tvom favoritu Matriksu (:isuse:) nije bila neoriginalnost (koja stoji), nego činjenica da apeluje na najprostije moguće porive svoje ciljne grupe, i to radi kroz očajno iritantnu i besmislenu priču, pritom bolno banalizujući "sajberspejs" motiv SF žanra. Obaška to što veze nema sa Inceptionom.
nije Apsurd nego fakat
Nije fakat nego apsurdan pseudo-argument. Film se može komentarisati na osnovu neke (zamišljene) objektivne vrednosti, ili na osnovu subjektivne vrednosti tj. ličnog utiska. Ali ne može na tom meta-nivou - "bio bi dobar film da ga nisu toliko nahvalili, zbog toga je loš film". Time samo pokazuješ da spoljni faktor (hype) utiče na tvoj subjektivni sud, koji onda maskiraš u objektivni.
A glede volje i želje za objašnjavanjem, ako ih već nemaš onda nemoj ni da ulaziš u rasprave.
Kao što rekoh, volje i vremena nisam imao, ali želje jesam - kad vidim da neko navodi Matrix kao primer kvaliteta po bilo kom osnovu, krene mi pena na usta. Sorry :(
Link to comment
Eto vidiš, bilo bi više smisla da si ga uporedio sa Ocean's 11 i sličnim caper filmovima. Moja zamerka tvom favoritu Matriksu (:isuse:) nije bila neoriginalnost (koja stoji), nego činjenica da apeluje na najprostije moguće porive svoje ciljne grupe, i to radi kroz očajno iritantnu i besmislenu priču, pritom bolno banalizujući "sajberspejs" motiv SF žanra. Obaška to što veze nema sa Inceptionom.Nije fakat nego apsurdan pseudo-argument. Film se može komentarisati na osnovu neke (zamišljene) objektivne vrednosti, ili na osnovu subjektivne vrednosti tj. ličnog utiska. Ali ne može na tom meta-nivou - "bio bi dobar film da ga nisu toliko nahvalili, zbog toga je loš film". Time samo pokazuješ da spoljni faktor (hype) utiče na tvoj subjektivni sud, koji onda maskiraš u objektivni.Kao što rekoh, volje i vremena nisam imao, ali želje jesam - kad vidim da neko navodi Matrix kao primer kvaliteta po bilo kom osnovu, krene mi pena na usta. Sorry :(
stop. ajd odmah da razjasnimo jednu mnogo bitnu činjenicu - Matrix nije moj favorit. Koristim ga samo za poredjenje.Hype nema uticaja, ali film je bio izreklamiran kao sega mega SF akcioni spektakl.I svi su očekivali Matriksoidnu tvorevinu. Dobio se jedan sasvim prosečan SF film. U tom smislu je bio "hvaljen".
Link to comment

ne vidim sta je tolika frka oko kompleksnosti filma, straightforward je od pocetka do kraja, sto sam otprilike i ocekivao. naravno, kada se odbaci detaljisanje oko toga ko je cija podsvesna projekcija i ostala geek sranja koja su apsolutno nebitna za osnovni narativ.2.5 sata odlicne zabave, koju ipak ne mogu nazvati vrhunskom naucnom fantastikom zato sto je u srcu filma previse klisea kao sto su koriscenje izraza "podsvesno" umesto "nesvesno" i ono otrcano i netacno da covek koristi "samo delic mozga". masina za sanjanje je samo gimmick, da su stavili tu neki razboriti technobabble potkrepljen kognitivnim teorijama, e to bi bio ljuti SF po mom ukusu. ipak, odlicna pustolovina.sve u svemu mnogo sam se lepo proveo. ne zanima me sto ima rupa u fabuli posto ne gledam filmove kao sto staticar pregleda zgradu, nego ih gledam da se zabavim, a ovaj film delivers big time, a pritom nema ideoloske pretenzije kao onaj nepodnosljivi Matrix sa svojim kvizac haderahima, merovinzima, simulakrumima i ostalim, za mene, beskonacno dosadnim stvarima. "Inception" eksploatise jednu zamisao na vrlo vest i zabavan nacin, i ne pokusava da bude veci nego sto jeste, ma sta hype hypeovao.inace "Inception" posredno tretira i za nas vrlo vazno pitanje Srebrenice, zato sto postavlja pitanje: kakva je to katarza ako je nametnuta spolja? edit: u medjuvremenu prelistah prvih par strana topica, i naleteh na Filbijevu opasku da Nolanu ne treba dati da ikada ekranizuje "Ubika". potpuno se slazem, a da li su moji razlozi isti kao i Filbijevi, e to ne znam posto nisam citao dalju eksplikaciju.moj glavni razlog je, pre svega, taj sto Nolan nema ni trunke smisla za humor, sto su mu filmovi beskompromisno riljanje kroz osnovnu tezu, bez meandriranja i ekskursa i digresija ma koje vrste. covek rezira kao Tajson, a Ubik zahteva Roja Dzonsa Juniora. e zato je "Inception" pre svega akcioni film, zato sto Nolan nije dao prici dovoljno mesta da dise. tj. nije ni hteo. film jeste cisti caper, prikazuje ekipu vestih momaka na kriminalnom zadatku i ne moralise mnogo o tome osim u jednoj idiotskoj sentenci Japanca o tome sta je svetu potrebno, to su verovatno producenti rekli "daj bre da ubacimo bar jednu recenicu o opstem dobru bla bla".kraj filma, tj poslednja sekunda, mi se jednostavno nije dopao, posto pojava dece u istom kadru kao u ostatku filma (uz koriscenje istog svetla i boje, jebote pa nismo veverice) ukazuje da ce se cigra vrteti beskonacno i nema potrebe da se nakon toga glumi ludilo i kao neka dubioza.edit edit: citao jos malo topica i zelim da potpisem, pre svega, Gazzu koji je reko da je Nolan promasio prazan gol i da je ovo mogao biti timeless classic. pomenuo se negde i Blejd Raner. ja sam prvih 15 minuta filma proveo kao u nekoj prijatnoj jezi, ocekujuci da se pojavi nesto sto ce se pribliziti pretuznoj Dekardovoj poteri, posto mi je malo mirisalo na to. naravno to se nije dogodilo, ali vizuelno savrsenstvo filma i ti neki™ sitni Nolanovi potezi kao da sugerisu da bi ovaj tako nesto mogao da, jednom u buducnosti, izgura. koliko ima godina taj covek? moram videti.i da, gradovi...kako taj covek voli i razume gradove!

Edited by vasudeva418
Link to comment

pa dobro ali ti sada otkrivas rupu na saksiji. naravno da inception ne uspeva bas tamo gde se navodno i najvise trudi. svaka scena izmedju cobba i njegove gospodje, koja bi trebala da nam blize odredi junaka ili nas emotivno involvira, je potpuno ravna a cobbova duboka bol se doima hinjenom i pateticnom. to je naravno nesto sto se od hiper-racionalnog nolana i ocekuje. nesreca je samo u tome sto su bas najracionalniji autori cesto i najvise privuceni ovakvim emotivnim eskapadama.koliko bi inception bio bolji film da je leonardo bio na tragu likova poput tonija iz rififija (koji je btw ur-caper a ne obiluje bas vrcavoscu) ili cak onog belog placenika koga je glumio u blood diamondu. u stvari inception je najbolji kada nam prikazuje grupu profesionalaca koji rade ono u cemu su najbolji iako je bas ta njihova profesija sa onu stranu naseg iskustva i legalnosti.usput ovo je stvarno bioskopski film. dajte sjasite sa harda i torrenta kada bas ne morate. @vasa: ubika bi morali da rade jonez & kaufman. dovoljno je uporediti scene sna u being john malkovich & inceptionu pa videti zasto.

Link to comment
i da, gradovi...kako taj covek voli i razume gradove!
Kad je snimao Batmana u Cikagu, non-stop je pricao o arhitekturi grada. Mislim da nema njegovog intervjua koji sam slusao ili citao da ne pominje arhitekturu gradova u kojima (je) snima(o) svoje filmove. I posle otkud "arhitekta" kao jedan od clanova ekipe :D
Znas kad bi neko raspravljao da li je bolja riba Rejcel ili Pris iz nekog njegovog filma? To nema sanse da se desi, jer su njegovi filmovi muski u smislu da su namenjeni publici koja voli da na velikom platnu gleda muskarce.
Zenski likovi jesu njegova najslabija tacka (jbg, retko ko ume sa zenskim likovima kao Tarantino :D ). U tom smislu, ukoliko Catwoman/Selina Kyle bude jedan od likova u trecem Batmanu, bice to prilican izazov za njega i bas me interesuje da vidim sta ce tu da uradi. Edited by Sludge Factory
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...