Jump to content
IGNORED

Inception (2010)


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Gled'o Inception u Koloseju, potpuno ispunio moja očekivanja... što rekoše negde (ne sećam se gde) pametni ljudi - savršeni letnji blokbaster.

Na onaj topic ne bih da zalazim...naučio sam lekciju posle Dark Knighta, pa mogu samo da pretpostavim šta ovi učeni™ ljudi tamo pišu.

Link to comment
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    20

  • Eraserhead

    15

  • kobni zelaya

    10

  • Weenie Pooh

    9

Gled'o Inception u Koloseju, potpuno ispunio moja očekivanja... što rekoše negde (ne sećam se gde) pametni ljudi - savršeni letnji blokbaster.

Na onaj topic ne bih da zalazim...naučio sam lekciju posle Dark Knighta, pa mogu samo da pretpostavim šta ovi učeni™ ljudi tamo pišu.

e jebiga, sad si otkrio da leonardo dikaprio ostaje ziv i zeni najlepsu devojku u gradu.
Link to comment
e jebiga, sad si otkrio da leonardo dikaprio ostaje ziv i zeni najlepsu devojku u gradu.
Kaskaš. To već neko vreme nije u modi. Sada poželjni kraj filma mora da bude dvosmislen, da ostavlja otvorena pitanja i da ostavlja prostor za nastavak. To je danas Holywoodski "Happy end".
Link to comment

Ne kapiram vaše poente, no dobro, ja sam tako pomalo glup...Dobio sam ono za šta sam platio kartu, life changing experience, ili neko užasno duboko umetničko delo nisam ni očekivao.

Link to comment
Ne kapiram vaše poente, no dobro, ja sam tako pomalo glup...Dobio sam ono za šta sam platio kartu, life changing experience, ili neko užasno duboko umetničko delo nisam ni očekivao.
Ne znam što se pravdaš toliko. Svideo ti se jedan sjajan film. Ove eksperte što mogu da deluju pametno samo ako održe utisak da još nije nastalo nešto vredno njihove pohvale ostavi da mirišu cveće.
Link to comment

Pokorno da javim da sam glup. mellow.gif Ili Nolan. Ili nisam spazio nekay.Dakle.

Kad Mal rokne Robija, zašto se oni nađu u Cobb/Mal limbu? Kay, postoji samo 1 limbo, endecduan? huh.gif

Link to comment
a, sad sam shvatio, ti si zadovoljan ako film obiluje referencama koje ti prepoznajes.
:Dmoguce. ne bezim od toga.ali ovaj me stvarno vozio kao cist caper. jebena cigra moze da padne a moz da se vrti sto se mene tice. ja sam dobio svoju grupu profesionalaca na zadatku.@rodjer: iz nekog razloga, a to je u jednom trenutku i eksplicitno receno, limbo se uvek prilagodjava iskustvu onoga ko je vec u njemu boravio. barem sam ja tako shvatio. but who cares.
Link to comment
A ne, to samo ovi pravi blockbustreri sto traju već 50 godina poput James Bonda. Inception tek treba da se dokaze pa za 20 godina Inception 5 možda. :D
e podseti me sad, zlosrećnim sticajem okolnosti pogledao sam tog bonda i ubih se da prepoznam neki pejsaž iz cg, no il slabo poznajem montenegro il su me prevarili. bila jedna scena gde kao ide neki voz kroz šumoviti krajolik, a subtitl kaže montenegro. voz je bio neki supersonični tgv tipa, a krajolik je bio alpsko-švicarski. jel se cg toliko promenila otkad nijesam bio?
Link to comment
jel se cg toliko promenila otkad nijesam bio?
Српски ратни заробљеници су изградили ту пругу, идејни пројекат изградио је Ацо.
Link to comment
e podseti me sad, zlosrećnim sticajem okolnosti pogledao sam tog bonda i ubih se da prepoznam neki pejsaž iz cg, no il slabo poznajem montenegro il su me prevarili. bila jedna scena gde kao ide neki voz kroz šumoviti krajolik, a subtitl kaže montenegro. voz je bio neki supersonični tgv tipa, a krajolik je bio alpsko-švicarski. jel se cg toliko promenila otkad nijesam bio?
No jesi vidio da su pomilicijske uniforme kom il fo? Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ali kad sam tačno mogao predvideti šta će se desiti od topika o ovom filmu :DOK, pošto je sad više ljudi videlo film, nešto me tera da ponovim tačnije šta mi se svidelo, a šta mi se nije svidelo. Evo baš videh ovo što je Eraser postavio o muzici - hm, pa ajde da kažem nice touch, ali to meni vrlo malo znači, praktično ništa. Mogao bih da kažem "pametno" za onoga čija je to ideja bila, ali to mi ni trunčicu ne doprinosi da kažem da je film zbog toga bolji ili gori, potpuno mi je irelevanantno. Štaviše, prilično sam siguran da je to samo ideja nastala na jednom od radnih sastanaka na koju je došao ko-zna-ko (mislim da je malo naivno automatski pomisliti "Da da da, to mora da je sam Nolan smislio"), i da je poenta ideje bila Hajde da ubacimo mali suptilni trik, Easter Egg, koji naravno da niko golim uhom ne može da primeti, ali pre ili kasnije će neki geekovi provaliti ovo (a i da ne provale, sami ćemo pustiti vest) i šibnuti na internet, gomila ljudi ima da se oduševi učitavajući u ovo neko značenje.Plusevi:

  • Kao što rekoh, zanimljiva priča u najrudimentarnijem obliku - snovi, final frontier svakog od nas, surfovanje podsvesti.
  • Pored same ideje o čitačima i kidnaperima snova, koncept o korišćenju iste kao metoda za nečasne radnje, industrijsku špijunažu, uopšte, mehanika onoga što su želeli da urade.
  • Vizuelno - odlično urađeno.
  • Dikaprio - sjajno odrađeno.
  • Inteligentan film.

Minusi:

  • Film je barem meni pola sata predug. Dobro mi je držao pažnju, ali samo do trećeg nivoa sna, kada je počela sveopšta pucnjava po snegu, provaljivanje u tvrđavu, jurnjava ski-bobovima, armija stormtrupera koji brane postrojenje... čemu bre? I to i preduge scene jurnjave kombijem, tuča po hotelu, sve mi to ipak deluje da film, iako pretenduje da bude thinking man's blockbuster, ima više akcenat na tom blockbuster, i da sam do kraja ofanzive u tvrđavi bio toliko smoren da nisam nešto mnogo mario za krajnji ishod. Što je valjda, smrt u svakom filmu koji se gleda.
  • Osim Dikaprija, mene je baš nerviralo koliko su mi drugi likovi nedefenisani i bledi. Okej, znam da je jedna od teorija da, ako se uzme objašnjenje da je baš čitav film jedan ceo san (a da sam početak nije stvarnost), da su i ti drugi iz družine samo delovi sna, i kao takvi pomalo nebitni. Ona klinka koja je "arhitekta" - činilo mi se sve vreme da je ona tu velikim delom za dekor, i da valjda bude ta presudna kapisla koja će naterati Koba na suočavanje™. I pogotovo - Saito. Zašto je on bio uopšte potreban u ovom A-teamu? Zašto je tačno bio ranjen i zašto su toliko vremena provodili gledajući kako da objasne kako će ga rana manje boleti u nižim nivoima?
  • Dobar deo filma je prošao u velikom ad-hoc objašnjavanju šta se može, šta se ne može, koja su pravila snova, iz čega su se počela izvoditi prilična matematička pravila. Ovo mi je pomalo išlo na živce jer sam sve više dobijao utisak da film ispisuje jedan veliki pravilnik samo za sebe, a mahom da bi održao u pokretu prilično zakomplikovanu radnju. Ličilo mi malo na Star Trek šablon.
  • Mal. Kao femme fatale, nije mi delovala upečatljivo. Siromašno je reći samo nešto tako, ali evo sad prebiram po glavi i ne mogu naći reči da malo bolje objasnim na šta mislim. Plus, kada je postajalo jasno koji je glavni zaplet priče, meni se dosta rano činilo da je objašnjenje prilično jednostavno. Tj da je Kob naveo Mal da misli kako njihov svet nije stvaran, što se prenelo na viši nivo, zbog koga se ubila. Malo me je razočaralo da je to motor. Možda sam samo ja bio u pitanju, ali činilo mi se prilično jednostavno, tako da sam prosto mnogo više interesovanja usmerio na nešto što je sekundarno, tj "da li će uspeti da usade ideju Fišeru; ako da, kako? šta je tačno Fišerov otac rekao na samrti", pa kada sam shvatio da je to u stvari bila tek sekundarna priča, tojest okvir za ovu glavnu, malo mi je bilo poražavajuće. A zbog čega? Zato što...
  • ... sam po kraju filma, kada se već uveliko završio izvikani OMFG kraj mislio da je završnica prilično prozirna, nikako me nije iznenadila. Nisam očekivao čigru i "hoće li / neće li stati", ali negde na sredini filma sam bio spreman da se kladim da će biti vrlo sličan kraj. Verovatno zato što sam proklet i ne mogu samo da se udubim u film nego moram da razmišljam kako će ovo završiti. Ali još od početka akcije, tj dogovora koji je sklopi sa Saitom, bilo je valjda jasno da će akcija - uspeti. I da će Saito da reši problem njegovog izgnanstva i da će se vratiti kući. A onda će kod kuće biti <nešto> što će naterati njega samog (ispostavilo se - ne njega, nego nas) da se zapita da li je i ovo san. Prema tome, mislim da je kraj bio očigledan tokom sredine filma, pa ga ne mogu ni blizu staviti u bilo kakvu ravan Sixth Sensea ili Fight Cluba ako se već priča o "kako je sjajan i iznenađujući kraj filma".
  • Uzgred, zar uopšte postoji kao tema diskusije teorija "sve je stvarnost na kraju"? Ja nešto mislio da je jedina priča o tome da li je od prvog do poslednjeg minuta sve san, ili da li je samo poslednjih 5 minuta san ili java.

Plus, minus, lepa trosatna razbibriga, između 6 i 7 od 10. Ne vidim sebe da jedva čekam da ga skinem za kolekciju kad se pojavi na torrentima.

Link to comment

Overio, zadovoljan. Originalna ideja, dobra razrada, solidna gluma. Može se pogledati i na vidoju, ali ipak preporučujem bioskop zbog vizuelne raskoši.:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...