Jump to content
IGNORED

Inception (2010)


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Znači hype, pa hype, pa hype, pa hype,pa hype,pa hype,pa hype...A ja, ovako neuk: 1) nemam pojma kako to funkcioniše da izhajpovanost™ nekog filma utiče na moj sud o istom (šta, ako masa ljudi hajpuje nešto ja automatski moram da se poserem jer sam 100% pametniji od njih?)2) nemam pojma kako su se oni koji žive u Srbiji uspeli izložiti tako brutalnom hajpu. I mesecima posle gledanja filma mnogi ljudi kojima sam ga spominjao nisu imali pojma o čemu pričam. Tačnije, mislim da ja nisam ni znao pravo značenje reči hype dok Bjela nije izdao Montevideo i krenuo da iskače iz frižidera i rerni sa pričom o ''filmu koji se svakom svideo''. :D

Edited by bob loblaw
Link to comment
  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    20

  • Eraserhead

    15

  • kobni zelaya

    10

  • Weenie Pooh

    9

1) pa jedino u smislu ocekivanja
Pa i ja sam tako nešto kontao, ali mi opet dodje jedno ''ok je film, ali sam ja možda imao prevelika očekivanja'', a drugo ''možda bi i bio ok film, ali je toliko prokleto izhajpovan da......''. Može biti da karikiram, ali sam manje-više tako shvatio neke postove sa ove teme.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Nisam gledao Inception u bioskopu jer nisam imao vremena ali sam ga kupio na blu-rayu cim je izasao. Sad kad citam sta ste sve napisali ovde, stvarno ne mogu da skapiram odakle vam to da je film sranje. Nije savrsen ali daleko od toga da je sranje. Zahteva veoma dobru dozu koncentracije i razmisljanja sta je sta, sta je realnost (i da li je ima uopste) a sta je san. Eto svi koji ste pogledali film vec jednom, uzmite pa pogledajte prvu scenu jos jednom i objasnite mi sta se desava..... Generalno, nisam ni ja skapirao film do kraja, ali u tome je i draz: svako moze da shvati film na svoj nacin i da izvede zakljucke.Elem, bilo bi mi drago da u jednom spoileru "bogovi" foruma daju svoje gledanje na film.....

Link to comment
  • 1 month later...

evo, ja u svojstvu boga foruma koji je upravo odgledao film, odgovorno tvrdim da je isti jedna vreca govana. polurazumljiv plot je samo izgovor za dzejmbondovsku akciju zacinjenu ogavnom patetikom. film namenjen retardima koji vole da im se nesto vrti pred ocima, da se precizno izrazim.

Link to comment

kad ste vec vratili ovo na vr', samo da priznam da sam o praznicima premijerno pogledao shutter island. sto ne rekoste da smo takorec imali mali trend proslegodine sa LDC-om u ulozi psihoporemecenih koje progoni bracna proslost. i taj je vise nego dobar.

Link to comment
+1
e, moram da se korigujem- i sam sam retard koji voli da mu se nesto sareno mice pred ocima, dok trpam kokice u usta. problem ove vrece govana (koja je u vreci govana u vreci govana) je to sto su akcione scene zalepljene jedna za drugu nekim psychobabbleom. na brzinu ti istrtljaju nesto o podsvesnonesvesnim nivoima sna, taman dovoljno da se glupaku ucini da je nesto razumeo. ali ne bas sasvim, jer je to ipak neki rocketscience, nedokuciv smrtnicima. i onda krenu da se rokaju i lebde i padaju u ambise. pa opet mrsomude, bacaju cigre i natezu se sa histericnom zenom. to je to nekakvo jajarenje i pokusaj da se prodaju muda za bubrege sto me je iznerviralo, i (inace odlicnuu) grafiku bacilo u zapecak.
Link to comment
evo, ja u svojstvu boga foruma koji je upravo odgledao film, odgovorno tvrdim da je isti jedna vreca govana. polurazumljiv plot je samo izgovor za dzejmbondovsku akciju zacinjenu ogavnom patetikom. film namenjen retardima koji vole da im se nesto vrti pred ocima, da se precizno izrazim.
ko ti cito titl?
Link to comment
jel to simpr pokusao da udje utebe, crni miral'me?
ne nego mileram voli filmove u kojima je sve staticno i nista se ne vrti. gleda la jette tri puta dnevno.a i mrzi musku modu angry.gif
Link to comment
  • 3 years later...

Neko je negde gore na politici pomenuo Inception i tako me podsetio da ga nisam gledao. Zato sam (mada sa određenim kolebanjem, zbog raznih Betmena i Prestiževa :) ) rešio da ga pogledam. Mora da se kaže da je reč o jednom vrhunskom primeru vođenja priče, pravljenja saspensa i ostalih maestralno odrađenih profesionalnih stvari koje čine jedan film, da je priča ubedljiva i uvlači, da je jasna u svakom trenutku koliko god je to moguće. Sigurno najbolji Nolan u ovoj njegovoj blokbaster fazi.

Ovaj film je izvanredan primer moći jedne industrije, ali i njenih ograničenja, potpunog odsustva želje da se zagazi u nepouzdan teren nadrealizma čak i onda kada se skoro čitava (ili čitava?) radnja filma dešava u nečijim snovima. Ono što gledamo sve vreme kao snove raznih likova u filmu, zapravo nema dramaturgiju snova, osim u par blistavih trenutaka - suviše malo da bi se progutala gomila generičkih scena sa raznoraznim botovima ili to što praktično pola zadnje trećine filma gledamo Gordona Levitta kako se po nekakvim hodnicima mlati sa botovima u bestežinskom stanju.

Ako poredimo, recimo, Gravity i ovaj film, jer su to zanatski dva maestralna filma, treba reći da je Inception za koplje ispred, jer je dublji, uzbudljiviji i nosi neku tragiku, doduše u naznakama, dok Gravity nosi limunadu. Ali, u odnosu na Linčove filmove Inception je naravno sušta površina.

Link to comment

Pravo da ti kažem, slabo se sećam filma, ne bih uopšte mogao da ulazim u analizu, samo se sećam da me je mnogo toga nerviralo. :)

 

 

Ima film svojih mana, ne sporim, ali je overall lepa prica o podnosenju zrtava zarad kvalitetnog bavljenja zeljenom profesijom i unapredjenja svog craftsmanshipa (narocito kod tih umetnickih zanata, ali i generalno), ali i o tome sta su sve ljudi spremni da urade drugima (posebno konkurentima) na tom putu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...