Jump to content
IGNORED

Mad Men


korindjar

Recommended Posts

Pa nije da me zabole ali bojim se da ja nisam najbolji sagovornik. Prosto, nisam upućen toliko. Moguće je da time gubim dosta prilikom gledanja, a verovatno me diskredituje kao sagovornika ali - šta da se radi!Inače, mislio sam na ovo.

Link to comment

Iako si mislio na to, ti kao čovek sklon diskursivnom mišljenju bez problema ćeš mi objasniti kako to vodi ka tvojoj konstataciji:

"mehanička konstrukcija koja treba da proradi".
Ja to nisam napisao, ali sigurno da ćeš pojmovno i logički jasno objasniti kako direktno proizilazi da jesam mislio ono što nisam.???
Link to comment
@HustlerPa, mene su likovi odbili... Nisu mi delovali ništa posebno, i sve mi je bilo nekako usiljeno...Ceo utisak mi je bio u hladnim intelektualnim konstrukcijama, predosadnim analizama za jedan ovoliko main stream produkt.Uopšte, činilo mi se da rade nekakvu jadnu analizu koja da nije šifrirana pod krinkom TV serije bila bi nedovoljno ozbiljan rad.Najgori su mi bili likovi, previše stereotipa i nimalo života. A, kada ljude potpuno steraš u intelektualne konstrukcije, onda si ih već isterao iz radnje.E, sad, moja dilema je bila u tome: da li je vredno da prihvatim dehumanizovanu seriju da bih na kraju pokupio to nešto mrva koje su autori pokupili sa trpeza teorije?Mislim, ovo potrebno je "nešto vremena da proradi" zvuči odviše kao potrebno je dosta naklonosti i vere da profunkcioniše konstrukcija, koja ide tankom linijom totalne tendencije, pa sve što je ljudsko može biti dopušteno stereotipovima samo nakon podrobne provere (koju je i sama serija prošla, pa i dobija sve te nagrade)...
hladno intelektualno = mehaničkipotrebno je dosta naklonosti i vere da profunkcioniše konstrukcija = treba da proradiAko sam te pogrešno shvatio, izvini. Morao bih već na spavanje.
Link to comment
hladno intelektualno = mehaničkipotrebno je dosta naklonosti i vere da profunkcioniše konstrukcija = treba da proradiAko sam te pogrešno shvatio, izvini. Morao bih već na spavanje.
Nisi me pogrešno shvatio, samo ti nije uspela dijalektika kojom si hteo da mi podmetneš antitezu :)Smešno je koliko uništavate umetnost u ime jasnoće, a vrludate oko svake jasnosti :lol:
Link to comment
Da. Upravo to sam hteo. Da ti podmetnem antitezu.
Pa, jesi... Jbg, McCabe, nisam filozof i zabole me za istinu, ali kakve veze sarkazam ima sa istinom to mi izmiče :unsure: EDIT: Dakle, umetnost vs. jasnost... :lol: I jedno i drugo ima cenu :(Ovo je sve šala za Kima i neupućene :) Edited by Ajant23
Link to comment
Don i jeste idealan peder. Toliko je riba kresnuo da mu se više sve smučilo. Što bi Fredi Merkjuri bio jedini koji je prošao tim putem.
Tačno, već mu se na licu vidi da je "been there, done that"...

bethany1.pngbethany2.pngbethany3.pngbethany4.png

bethany4.png

Edited by papapavle
Link to comment

8. epizoda sranjesve mi losije otkako sam skapirao da je john ham u rl pogub, vidi se kada ne glumi'''''''''''''''''jjujuju kakav raspad od konflikta između beti i henrija. nepodnošljivoladno nisu mogli da smisle razlog za svađu

Edited by korindjar
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...