Jump to content
IGNORED

Mad Men


korindjar

Recommended Posts

nesapunjavi sloj jos uvijek postoji kroz reference i tipicne stavove likova, ali je serija prosto losije uradjena nego u prve 3 sezone.
Treca sezona je takodje bila "sapunjava", posebno njen zavrsetak koji je i doveo do problema u cetvrtoj.

Razvodom i otkrivanjem Drejperove tajne [izostankom "porodicnih scena" iz predgradja, skrivanja identiteta i afera]

nastala je praznina koja je pokrivena sa vise [opijanje, Allison, Campbell] ili manje [sterling] uspeha, a

osnivanjem nove firme

promenjeni su odnosi izmedju likova i ubaceni novi. Baviti se time u 12-13 epizoda istog kvaliteta [i ritma] kao u prve dve sezone se pokazalo tesko, ali ne bih rekao da je sada negledljiva [kojote, dulajlo, slobodno nastavite :)]. Meni je jedina zaista losa epizoda u novoj sezoni ona sa diktiranjem memoara [waldorf stories]. Peta sezona je obezbedjena, valjda ce malo usporiti, izostaviti bizarne nesrece, i, ako vec zele da pretvore Seli Drejper u cerku iz Americke pastorale, to uraditi negde krajem sledece sezone.edit: spojleri

Edited by reg
Link to comment

nisam ni rekla da je serija postala sapunica tek u ovoj sezoni, nego da je sada pala kvalitetom i pojacala te smaracke sapunjave elemente.i definitivno je manje suptilna nego ranije, recimo sa zenama oko dona u ovoj epizodi. mada mi je zavrsna scena u liftu dosta dobra.smor je u stvari vec banalna i pretjerano koriscena paralela izmedju likova i vremena. seli odlicno glumi.osnivanje nove firme se meni mnogo svidjelo i mnogo je logicnije za seriju nego da se stara rastom (ili preuzimanjem) birokratizoval.

Edited by morgana
Link to comment

jel ima nade da sve bude bolje kad se jednom otarase prtljaga iz proslijeh vremena?sali koja vristi je slatkis. muzika na kraju epizode super. ostalo smo sve vec vidjeli, samo je sad, kao, na vrhuncu.

Edited by morgana
Link to comment
jel ima nade da sve bude bolje kad se jednom otarase prtljaga iz proslijeh vremena?
Kako da se otarasi tog prtljaga, a da ne ode u zatvor/Kanadu? Uvec ce postojati opasnost od otkrivanja njegovog identiteta.Izgleda da ce LS definitivno otici ["The employees of Sterling Cooper Draper Pryce resort to scuttlebutt after an agency wide meeting is called".], sto znaci da ce kraj sezone obeleziti jurnjava za novim klijentima.
Link to comment

Pa dobro, rupčaga je premošćena, vratili su priču tamo gde je i stala. Nadam se da su smislili spektakularan tvist kojim ce da iztvistuju u petoj sezoni, jer ovako nece moci jos dugo. Koliko se uopšte sezona planira?A nova sekretarica je otprilike poput uciteljice iz trece sezone. Evo, vidim da i ovde nesto mlate na temu buduce Gdje Drejper. A nadjoh i ovo. Zanimljivo.Kembelov lik je stvarno fascinantan. Mislim, jeste malo izreciklirano sve, taj love-hate odnos sa Donom i gledanje u njega kao u starijeg brata ali opet... Ne moš čovek da ga ne mrzi onako ljigavog ali opet treba imati muda za ono, koja očito Sterling nema. Hajlajt (iako možda malo prenaglašeno) mi je matori Kuper koji je odmah znao u čemu je stvar čim je Don zinuo da prekine Rodžera. :Dedit: link

Edited by McCabe
Link to comment
Pa, ja se iskreno nadam da nije. Indijanče!Uzmi gledaj već jednom.
Šta da gledam? Čoveče, pa Tim Huntera forsiram još od Obale reke, cimao sam sve njegovo... LLG cepala je u Tvin Piksu u koji sam se kao klinac kunuo, a šta je dala - ono tupljenje sa Kenet Baranom (koga volim)...Ček da se prilagodim - usvrhovljenost vs. statistika :unsure:
Link to comment

Nije mi baš najjasnije ali rekao bih da i dalje zameraš istu stvar, a to je "mehanička konstrukcija koja treba da proradi". Tako beše, ne?Moj dojam generalno nije takav ali ne mogu se oteti utisku da su autori jako taktizirali prilikom smeštanja priče u prostor cele sezone (tekuće) što uzrokuje bojazan da ih možda nisu pokretale stvaralačke, već trgovačke ambicije. Videćemo.

Link to comment
Nije mi baš najjasnije ali rekao bih da i dalje zameraš istu stvar, a to je "mehanička konstrukcija koja treba da proradi". Tako beše, ne?
Pa, usvrhovljenost=entelehia, jeste antička, ali pije vodu :lol: A, ova teza o "mehanička konstrukcija koja treba da proradi" kakvu ti ovo sad antinomiju namećeš pojmaBlagogNemam? :unsure: :unsure: :unsure:I, zar te stvarno zabole za moje pominjanje ljudi koji su radili na seriji (statistički gledano - 2 od 3 najproduktivnija reditelja)?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...