Jump to content
IGNORED

Mad Men


korindjar

Recommended Posts

nemaš tog egzibicionističkog duha. vežbaj po parkovima sa mantilom kao svi i biće lakše
:blush: Vedzbam , vedzbam, prepricavam nekima sto ne gledaju goregusiteljski nego kad je meni keva ima saopstiti sta je bilo u poslednjoj epizodi neke hrvatske sapu...serije
aj sad ljuttko, pisiedit: ma da, ne valja nacin na koji je seli prikazana. ko na tv1000 :)*edit. ma lupetam, japan uopste nije represivan u tom smislu i uzrastu, kaze dnevna stampa, ili jeste, kaze jojogi.a i dzoan je dobila kompilment.japanci su stoka.
:o I sta sad da dodam , sve ste rekli. Deo sa Japancima je sto se mene tice isuvise prenaglasen, skoro kao karikatura. Od ponasanja Japanaca do ponasanja DD ekipe, ic mi se nije dopalo. Sem ako sezdesetih sve to nije zaista bilo tako:)Skoro da sam pomislila da ce na kraju Dzoan obuci u kimono.Sa malom drejperkom mi prica isto ide u k slicnom preterivanju.Sad me kopka kako ce se i gde sklopiti prica gdje kompanijskog psihijatra sa Selinim srinkom, Don i gdja se otvorise uz casicu sakea
Link to comment
prerano seksualno dozrele sali*. a onda i kontrast sali par g pred seksualnu revoluciju i generacije na zalasku. jos ako sve zaseru nekim lijevim razlozima sto je mala napredna, naljuticu se.
mislim da je ovakva situacija oko sali:- šišanje da bi bila sličnija bebisiterki i da bi se svidela ocu i privukla njegovu pažnju sa drugih žena- nisam sada baš skapirao šta se dešava na filmu, ali glumac liči na dona, a ona oseća šta oseća zbog prethodno navedenogrešenje:- ne sviđa mi se što je dato odmah u istoj epizodi i što se nije tragalo za njim- dala ga je psihologica u kuhinji - da zna da je on voli će biti dovoljno
Link to comment

e, ma da, u pravu si sigurno za sisanje, nisam bas pazljivo gledalaal ostalo je jadno i pretjerano, i ako se bude islo u tom pravcu koji pominjes, nece mi se svidjetimozda je mala samo kopirala necije ponasanje, ipak je 10 g malomislim, masturbacija 10godisnjakinje koja misli na oca je najveca budalastina u seriji ikad, a i sirei jos su je odmah smjestili kod psihijatra, kulsad kad krenus a slojevima nesvjesnog...ostaje mi svakako glupo japan i ovo u istoj epizodiedit: uzela da vidim scenu o kojoj pricamo. pa meni taj glumac ni najmanje ne lici na dona.ma seli je samo zapusteno dijete (i attention whore). mama nema vremena da joj objasni par stvari oko odrastanja. kul je sto majka ove male kod koje je seli u gostima dolazi kod beti u momentu dok su ona i onaj kvazimodo u krevetu.

Edited by morgana
Link to comment
e, ma da, u pravu si sigurno za sisanje, nisam bas pazljivo gledalaal ostalo je jadno i pretjerano, i ako se bude islo u tom pravcu koji pominjes, nece mi se svidjetimozda je mala samo kopirala necije ponasanje, ipak je 10 g malomislim, masturbacija 10godisnjakinje koja misli na oca je najveca budalastina u seriji ikad, a i sirei jos su je odmah smjestili kod psihijatra, kulsad kad krenus a slojevima nesvjesnog...ostaje mi svakako glupo japan i ovo u istoj epizodiedit: uzela da vidim scenu o kojoj pricamo. pa meni taj glumac ni najmanje ne lici na dona.ma seli je samo zapusteno dijete (i attention whore). mama nema vremena da joj objasni par stvari oko odrastanja. kul je sto majka ove male kod koje je seli u gostima dolazi kod beti u momentu dok su ona i onaj kvazimodo u krevetu.
Sto Kvazimodo?Henri je najvise ispao kul u epizodi. Strpljenje, razumevanja i paznja. Sopstveno iskustvo, ne ogovara Dona pred decom itd...Zapravo jedan normalan porodicni covek, tako suprotan od Dona.Staro-novo, mladost-starost ovog puta u vidu neocekivane prozivke Sterlinga od strane mladjanog Kempbela.Epizoda suvise vukla na vic, a ne asocijativne simbole. Preteralo se sa Japancima, Seli, bakutom-sekretaricom, zajebom konkurencije... Kao, puna konflikta, a opet ravna.
Link to comment
... Kao, puna konflikta, a opet ravna.
... pravo u centar.Simboli su od pocetka serije imali neko utemeljenje u logici, sada se vec ide u karikaturu. Verovatno su scenaristi poslusali fokus-grupe te su seriju krenuli da dodatno komercijalizuju.Steta.
Link to comment
... pravo u centar.Simboli su od pocetka serije imali neko utemeljenje u logici, sada se vec ide u karikaturu. Verovatno su scenaristi poslusali fokus-grupe te su seriju krenuli da dodatno komercijalizuju.Steta.
Sad, ja ne znam kako se te serije produciraju i prave, kakav je scenaristicki tim, da li je samo u pitanju profesionalni rad ili ima i one umetnicke intuicije, ali da li je moguce da je u pitanju kreativni zamor pre nego dalja komercijalizacija?
Link to comment

Hm, polako stižem, i u principu, jedino što me drži da gledam ovo je što u realnom životu, nažalost, imam (ne)priliku da se bakćem sa ovakvim pederčinama. Samo što, za razliku od imaginarnog lika & dela lažljivca koji poštuje posao :mellow: u realnom životu Don & Donovi lažu i pokušavaju da prevare gde stignu i u svakoj prilici, ogavni smradovi koje potrovati treba. Sve su, samo ne benigni po posao, klijente i, u krajnjoj liniji, sebe - naprotiv. Da smo uređena zemlja gde ima smisla tužiti, 90% naših Donald-Dikova bi završilo po zatvorima, a neki ne bi ni do njih došli jer bi ih (sa pravom) rastavili na proste činioce.

Link to comment
Sad, ja ne znam kako se te serije produciraju i prave, kakav je scenaristicki tim, da li je samo u pitanju profesionalni rad ili ima i one umetnicke intuicije, ali da li je moguce da je u pitanju kreativni zamor pre nego dalja komercijalizacija?
Moze biti da je kreativni zamor - ali meni vise lici na komercijalizaciju. Da li to rade uz pomoc fokus grupa ili gledaju u pasulj ne znam, tek - sve sto se u Americi pokaze kao kvalitetno oboli od komercijalizovanja i guranja u mediokritetluk. Ocigledno je da su stvari jako ubrzane u odnosu na tri prethodne (uspesne btw) sezone, i ocigledno je da je logika bezrazlozno pojeftinila.Kako god, serija je jos uvek vise nego dobra. Edited by CowBoy
Link to comment

kretivni zamor. kada serija dobija dobre ocene, gledanost i nagrade kao madmen i ne preti joj canceling onda ne postoji pritisak od strane mrežeista priča je bila sa sopranosima kada su postali malčice lošiji u 5. sezoni, mada istina je da oni nisu nikada podilazili publici evrovizijskim zapletima kao što su medmeni uradili to sa celom pričom oko honde

Link to comment

Mislim da malo preterujete sa kritikama nove sezone. Istina je da se sve desava brze i direktnije u odnosu na mad men na koji smo navikli, ali jos uvek nisam odlucio da li mi se to dopada ili ne. Sacekacu kraj sezone da vidim gde tacno idu sa svojim novim pravcem jer sam siguran da sve to nije nimalo slucajno...

Edited by scab
Link to comment

pa kad nešto napraviš loše onda je jednostavno loše.... hm, mada tako sam se isto zajebao za prvu polu shutter islandane stvarno, ovo sa hondom i nadmetanjem kreativnih direktora je bila katajebenastrofa

Link to comment

Sad, mozda jeste ubrzano, ne znam.U svakom slucaju tenzija je nestala.Ni sesta epizoda mi se nije svidela. Pomalo jeftin trik sa Sterlingom, biografijom i etapama u razvoju. Knjiski. A kako je krenulo uskoro ce Don da zavri u kamp-prikolici na srednjem zapadu kao oronuli kantri pevac.Do sada jedino ona epizoda sa Kempbelom i fokus-grupom gde se Alison rasplakala valjaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...