Jump to content
IGNORED

Mad Men


korindjar

Recommended Posts

Pre toga ce se Don probuditi jedno jutro i pored babasere i pitati "Gospodjo, jesmo li to mi...a ona ce ga seretski pogledati ...jesmo, triput" :lol:

A kako je krenulo uskoro ce Don da zavri u kamp-prikolici na srednjem zapadu kao oronuli kantri pevac.
Link to comment

Ne. Don će se sresti sa mladim književnikom Basarom i krenuće zajedno u opijanje do svoje tragične smrti, a Basara će koristiti segmente njegovog života kao motiv u svojim knjigama, negujući uspomenu na intimne trenutke (i delove tela) koje su delili u pripitom stanju.Upapazjaniše ga do bola.

Link to comment

Jbt kao da su mu uradili lobotomiju.To vise nije onaj lik. Ljudi se ne menjaju na taj nacin.edit: jbt, zasto sve sto je dobro mora da se zasere?

Edited by CowBoy
Link to comment
loše ovo novo
Jes vala. Ako je serija u prve tri sezone bila ne previse nategnut insajt u vrednosti pedesetih/sezdesetih, sada se polako svodi u okvire likova koji su btw neobjasnjivo neubedljivi.U poslednjoj epizodi se demistifikovanje Dona svelo na silovanje logike. Kod ovakvih samorastucih komercijalnih projekata normalan je efekat ruske drvene babuske - ima mnogo lejera i faza rasta, ali u sustini oblik bi trebalo da ostane isti. U ovom slucaju, koncept mutira iz neobjasnjivih razloga. Ok, jeste da su ocekivanja bila prevelika jer serija je u prvih par sezona bila odlicna - ali imam utisak da su scenaristi odlucili da se pomere ka siroj publici.Kakogod, videcemo kako ce stvar da se razvija u narednih par epizoda.
Link to comment

baš nisam nikada video da umetnost ovoliko prsne. jedino objašnjenje koje imam je da je neko iz kreativnog tima napustio seriju ili se navukao na dop

Edited by korindjar
Link to comment

evo šta je Series Writing creditsMatthew Weiner (52 episodes, 2007-2010)Kater Gordon (14 episodes, 2008-2009)André Jacquemetton (8 episodes, 2007-2009)Maria Jacquemetton (8 episodes, 2007-2009)Lisa Albert (5 episodes, 2007-2009)Robin Veith (5 episodes, 2007-2009)Bridget Bedard (2 episodes, 2007)Tom Palmer (2 episodes, 2007)Chris Provenzano (2 episodes, 2007)Marti Noxon (2 episodes, 2008-2009)Brett Johnson (2 episodes, 2009-2010)Erin Levy (2 episodes, 2009-2010)Cathryn Humphris (2 episodes, 2009)Dahvi Waller (2 episodes, 2009)http://www.imdb.com/title/tt0804503/fullcredits#writersOvo svoje su izgleda bili dosta bitni jer osim što su bili pisci radili su i kao producentiAndré JacquemettonMaria Jacquemetton+++++++++++++++++Robin Veith "Mad Men" (executive story editor) (13 episodes, 2009) (staff writer) (13 episodes, 2008) (assistant to writer) (11 episodes, 2007) (assistant to writers) (2 episodes, 2007) i ko zna ko je sve još otišao=================================izgleda da su dešavanja u seriji (osnivanje nove firme) bila simbolično vezana i za događaje iza kamere jer je neverovatno mnogo ljudi napustilo seriju, ali su rezultati katastrofalni, a cela ta metafora samo jadnastandard prvih par epizoda i naglo pucanje se može objasniti time da im je ostalo materijala iz prošlih sezone, koji se u međuvremenu potrošio

Edited by korindjar
Link to comment

posto sam odgledao the shield resio sam da pocnem da gledam mad men. ukoliko se ispostavi da je serija sranje hustler i morgana ce morati da nadju nacin da mi vrate izgubljeno vreme posto su najvise postovali na ovoj temi. inace, postove nisam citao posto forumase uglavnom boli patka da koriste spoiler.

Edited by kojot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...